سازه های سبک

سازه‌های سبک

امروزه سازه های پیش ساخته بعنوان یک راه حل جدید برای تجارت تبدیل شده و رو به گسترش است. سازه‌های پیش ساخته سبک که به سه نوع تقسیم بندی میشوند:

– سازه های لوله ای (سیلندری)

– سازه های قوسی ورق خود نگهدارنده (پوسته ای(

– سازه های چادری

 

سوله سازی مدرن

شرکت بیستون سازه آذران با هدف سوله سازی مدرن به منظور افزایش مزایای سوله و هم چنین کاهش نقاط ضعف، سازه های سبک لوله ای را در اولویت خود قرار داده و ارائه نموده است که در بین سازه های سبک، ‌تنها سازه با قابلیت نصب جرثقیل می باشند.

هزینه باور نکردنی، سرعت استثنائی و مقاومت بسیار زیاد این سازه‌ها در شرایط سخت آب و هوایی و اقلیمی همچون برف سنگین، طوفانها، گردبادها و همچنین زلزله‌های شدید، آنها را جهت ساخت سوله‌های صنعتی، سالن‌های ورزشی، آشیانه‌های هواپیما، مرغداری، کارگاه و انباری‌های دائم و موقت ایده آل ساخته است.

01

سازه‌های لوله ای (سیلندری)

سازه یک پارچه لوله ای که منحصرا حاصل طراحی کارشناسان فنی این شرکت بوده، دارای ویژگی‌های خاصی از لحاظ ساختار و استقامت می‌باشد. برخی ویژگی‌های سازه‌های لوله‌ای عبارتند از:

– این سازه‌های لوله‌ای بر خلاف دیگر انواع سازه‌های سبک، قابلیت نصب جرثقیل سقفی را دارا می‌باشند.
– نسبت به سازه سنتی مشابه خود ۵۰٪ در سازه و ۳۰% دراجرای فونداسیون مقرون به صرفه می‌باشند.
– برای دهانه‌هایی تا ۷۰ متر بدون ستون وسط می‌باشد و قابلیت ساخت تا ۹۰ متر دهانه را نیز دارند.

– با ارائه دفترچه محاسبات که طبق آئین نامه و استانداردهای نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و قابلیت ارتجاعی و پایداری مناسب دربرابر عوامل طبیعی نظیر باد و طوفان، بار برف و تگرگ و زلزله را دارند.
– با اتصالات پیچ و مهره با مفاصل پرس شده و بدون نیاز به جوشکاری با نصب سریع و سرعت بالایی نسبت به سایر سازه های صنعتی صورت می‌پذیرد به طوری که زمان ساخت، اجرا و نصب تا ۶۰٪ کاهش می‌یابد.

– زیبایی منحصر به فرد این سازه‌ها نسبت به سازه‌های سنتی به دلیل حالت قوسی شکل و دارا بودن طرح‌های متنوع
– قابلیت مونتاژ و دمونتاژ سریع (باز و بسته کردن دیوارها و اسکلت از هم دیگر و انتقال آن به مکان دیگر به دلیل پیچ و مهره ای بودن سازه‌های لوله‌ای(
– دیواره‌های این نوع سازه ها میتواند از بلوک یا آجر، ساندویج پنل و یا از ورق صورت بپذیرد. همچنین برای پوشش سقف می‌توان از انواع ورق های پلی کربنات، آندولین، آندوویلا و ورق گالوانیزه استفاده نمود.
– امکان ایجاد فشار مثبت به دلیل قوسی بودن و تهویه به صورت طبیعی.

– کاهش فضای اشغال شده نسبت به سازه‌های دیگر به دلیل داشتن ستون‌های لوله ای منفرد.

02

بیستون سازه آذران

گروه صنعتی بیستون سازه آذران با بهره گیری از نیروهای مجرب و تحصیل کرده آماده طراحی، ساخت و نصب سوله سبک لوله ای در تمام نقاط ایران می‌باشد.

تصاویر بیشتر