پوشش آندویلا

معرفی

آندولین و آندوویلا هر دو از پر فروش ترین پوششهای بام می باشند که ماده اصلی تشکیل دهنده آن سلولز می‌باشد.

آندولین (High Resistance) ورق‌های تایل مانند با مقاومت بالا ویژه پوشش سقف می‌باشد. آندولین HR از ترکیب خالص الیاف طبیعی تولید شده است و در جریان تولید با یک روش مخصوص ورق‌ها ضمن تزریق بیتومن، از درون رنگ می‌پذیرند به نحوی که در سخت‌ترین شرایط، رنگ آن ثابت می‌ماند.

آندولین HR یک محصول عالی در برابر نفوذ آب است و به علت انعطاف پذیر بودن ترک برنمی دارد، زنگ نمی زند، پوسیده نمی شود، در مقابل UV مقاوم است و در مقابل مواد بیولوژیکی و شیمیایی موجود در هوا مقاوم بوده و عمری طولانی دارد و همچنین نیاز به وارسی دائمی نداشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

آندوویلا نیز همچون آندولین پوششی است که با وجود داشتن جلوه ای همانند سفال یا شینگل بسیار سبک است و از الیاف طبیعی اشباع شده در نوعی قیر خاص تحت فشار و حرارت زیاد تولید می شود. ترکیب مواد و ساخت آندوویلا مانند ورق های پوشش سقف آندولین بر اساس تکنولوژی روز و مطابق استاندارد اروپا می باشد. تایل های پوشش سقف آندوویلا کاملاً ضد آب و رطوبت است و در شرایط جوی بسیار نامساعد کارآمد بوده و خواص خود را از دست نمی دهد. هر دو پوشش بدون آزبست هستند و در هنگام نصب و در زمان استفاده هیچگونه خطری برای سلامتی ندارد.

05

 

مزایای منحصر به فرد آندولین:

هدایت گرمایی: در آندولین ، هدایت گرمایی مطابق چوب است.

عایق صوتی: معدل قدرت جذب صوت معادل ۴۰ دی بی میباشد.

خواص بیولوژیکی: آندولین پوسیده نمی شود و از عوامل بیولوژیکی مانند قارچ و کپک تاثیر نمیذیرد.

خواص شیمیایی: انواع بازها و اسیدها بر ورق آندولین بی تاثیرند.

عایق آب: در هر نوع آب وهوا و شرایط جوی از نفوذ آب جلوگیری می نماید.

سبکی: با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم در هر متر مربع ، از نظر سهولت نصب و حمل ونقل با صرفه است. بدلیل وزن بسیار سبک ، صرفه جویی در سازه و ایمنی در مقابل زلزله را تامین می کند.

مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش: اشعه های ماوراء بنفش بر سطح ورق ها کمترین آسیبی نمی رسانند.

تحمل نیروی ثقل (بار): در فاصله های تیرچوبی ۴۵ سانتیمتر (با حداکثر ۲۰۰/۱ انحنا در هر تیر چوبی) ۳۵۰ کیلوگرم بار را تحمل می نماید.

تحمل در سرما و گرما: در فاصله دمایی ۳۵- تا ۱۰۵+ درجه سانتیگراد ، هیچ تغییری در ورق ها دیده نمی شود.در این فاصله ی دمایی هیچگونه پولکی در سطح آن به وجود نمی آید. (در گرمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد حداکثر ۰٫۰۱ میلیمتر انبساط اتفاق می افتد که بسیار ناچیز است)

 

مشخصات فنی ورق آندولین:

 

 طول ۲۰۰سانتیمتر
 عرض ۹۵ سانتیمتر
 سطح خالص پوشش هر ورق ۱٫۵۹ مترمربع
 وزن هر ورق ۶٫۵ کیلوگرم (ورن هر مترمربع ۳٫۴ کیولگرم)
 ارتفاع شیار ۴ سانتیمتر
 تعداد شیار ۱۰ شیار در هر ورق

تصاویر بیشتر