پوشش های پلی کربنات

در مواردی که خصوصیاتی چون شفافیت و مقاومت ضربه ای بالا در اولویت باشند، ورقه‌های پلی کربنات دو یا چند جداره ابعاد گسترده تری از صنعت شیشه را در مصارف مختلف به ما ارائه می دهند

این نوع ورق ها دارای خواص فیزیکی، مکانیکی، الکتریکی و گرمایی عالی بوده که متضمن اعتبار قابل ملاحظه آنها در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی است. این ورق ها که سهم عمده‌ای در زیباسازی محیط اطراف ما دارند، در سرتاسر جهان کاربرد داشته و فروش قابل قبولی را دارد .

پلی کربنات‌ها با رنگهای متنوع و حداکثر استفاده از نور طبیعی دارای شفافیت و انتقال نور به میزان ۹۰% حتی بعد از گذشت سالها می باشد. این محصول دارای مقاومت بسیار در برابر ضربه و فشار پاشنه پا است و مناسب برای هر گونه آب و هوا از -۳۰ درجه تا +۸۰ درجه سانتیگراد است.

05

    ویژگی پلی کربنات:

۱- مقاومت ضربه ای بالا: ورق های پلی کربنات دو یا چند جداره از مقاومت ضربه ای چشمگیری، بالغ بر ۲۰۰ برابر مقاومت ضربه‌ای شیشه معمولی و ۳۰ برابر بیشتر از مقاومت شیشه مورد استفاده در صنعت ساختمان است و همچنین از مقاومت ضربه‌ای معادل ۸ برابر نمونه آکریلیک آن با ضخامت یکسان، برخوردار می باشد.

۲- قابلیت حفظ و نگهداری در مقابل اشعه ماورای بنفش: ورق های پلی کربنات hollow با پوشش یو وی می‌تواند از انتقال اشعه‌های مضر ماورای بنفش، جلوگیری کند به گونه ای که از نفوذ تاثیرات منفی این اشعه در محیط داخلی، و همچنین تغییر رنگ ورق جلوگیری می‌کنند.

۳- وزن سبک: وزن ورق‌های پلی کربنات چند جداره این ورق، حدودا ۹% شیشه هم ضخامت خود وزن داشته و به راحتی قابل نصب و یا باز کردن است .

۴- نگه داری آسان و بدون هزینه: فقط یک شستشوی ساده و متناوب ( به صورت هر چند وقت یک بار) با آب، یا استفاده از یک تنظیف مرطوب، جهت نظافت این ورق ها کافی است .

۵- نصب آسان: ورق های پلی کربنات به دلیل برخورداری از خصوصیات ویژه و وزن سبک، به راحتی قابل نصب و استفاده می باشند. یک ورق پلی کربنات در گرما یا سرما، به راحتی خم شده و در سقف های هلالی و پنجره ها، قابل استفاده است. حداقل شعاع خمیدگی یک ورق پلی کربنات ۱۷۵ بار بیش از ورق های دیگر با ضخامت یکسان میباشد .

۶- اقتصادی و مقرون به صرفه بودن: از آنجائی که ورق های پلی کربنات در مقایسه با شیشه های هم ضخامت خود دارای وزنی به مراتب سبک‌تر می باشند، این مزیت، مصرف کننده را قادر ساخته تا در سیکل جایگزنی این محصول، هزینه کمتری متقبل شود .

۷- دوام و پایداری قابل ملاحظه: ورق های پلی کربنات به دلیل دارا بودن مقاومت ضربه ای بالا و خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش، از دوام و بقای طولانی برخوردارند. پوشش یو وی بر روی سطح این ورق ها ، عاملی است برای جلوگیری از فرسایش حاصله از نفوذ اشعه ماورای بنفش، که باعث ایجاد مقاومتی پایدار و طولانی در این محصول می‌گردد. یک ورق پلی کربنات در مقابل شرایط جوی نامناسب، مقاوم بوده و خواص ماندگاری عالی خود را در محدوده حرارتی بین ۱۲۰ تا ۴۰- درجه سانتی گراد حفظ می کند.

۸- قابلیت ذخیره انرژی: قابلیت عایق حرارتی بودن ورق های پلی کربنات نسبت به سایر ترکیبات شفاف و عبور دهنده نور، باعث شده تا در برپائی بنای ساختمان، به عنوان اولین گزینه انتخاب و شناخته شوند، چرا که قادرند حرارت داخلی را کم کرده و باعث ایجاد محیطی آرام گردند .

۹- عبور نور بهینه: ورق های پلی کربنات، نور را در حد کاملا مطلوب و بهینه، انتقال می دهند.

۱۰- انتقال مطلوب نور: میزان انتقال نور از یک ورق پلی کربنات شش میلیمتر به ۸۰ درصد میرسد.

02

    موارد مصرف ورق‌های پلی کربنات:

۱- پوشش نور گیرهای سقف و بدنه راهرو و راه پله ها در ساختمان های صنعتی، تجاری، اداری و منازل

۲- مسقف کردن حیاط، باغ و استخرهای شخصی

۳- سایبان برای استادیوم ها و ایستگاه های اتوبوس

۴- تامین نور برای ورودی های مترو، پاساژ ها، و سرسراها

۵- سرپوش باجه های خود پرداز

۶- در عایق کاری صوتی و حرارتی ساختمانها از جمله منازل

۷- سایبان برای گل خانه ها در صنعت کشاورزی و باغ وحش ها

۸- ورق های پلی کربنات به طور عمده در صنعت ساختمان و تزئینات مربوط به آن ، صنعت گل خانه و مواد عایق به کار میروند.

۹- دیوار و سقف گل خانه ها، فروشگاه های زنجیره ای، مراکز نمایشگاهی، کیوسک های تلفن و پوشش های عایق برای استفاده در بزرگ راهها

۱۰- ساختمان دفاتر، هتل ها، ویلاها، استادیوم ها، مدارس، ایستگاه های اتوبوس، ترمینالها، بیمارستانها، ورودی و خروجی های ایستگاه های مترو

تصاویر بیشتر