ساخت سوله سبک برای پرورش بوقلمون

ساخت سوله سبک برای پرورش بوقلمون

قیمت سوله­ های پیش ساخته برای پرورش بوقلمون چقدر است؟

از جمله سوالات متداول که برای مرغداران و افرادی که میخواهند به شغل پرورش بوقلمون مشغول شوند رخ می­دهد، قیمت سوله­ های پیش ساخته برای پرورش بوقلمون است. میزان هزینه مورد نیاز برای ساخت و راه­اندازی سوله ­ها همیشه دغدغه کارفرمایان بوده است. در واقع سوال اصلی تمامی کارفرمایان این است که، قیمت سوله­ های پیش ساخته برای پرورش بوقلمون چقدر است؟.

برای پرورش بوقلمون 1024x404 - ساخت سوله سبک برای پرورش بوقلمون | سوله سبک بیستون

 این سوال برای تمام افراد پاسخی یکسان ندارد و علت آن هم مشخصا بستگی به قیمت آهن و متریال ساخت در آن لحظه و همچنین مساحت و مکان احداث سوله قیمتی متفاوت خواهد داشت.

سوله­ های سبک

به طور کلی سوله ­ها به انواع مختلفی از جمله سوله های سبک و سنگین تقسیم بندی می­شوند. امروزه با توجه به استقبال در استفاده از سوله ها، آن هم از جانب صاحبان صنایع استفاده از سوله­ های سبک افزایش یافته است. علت استقبال در استفاده از سوله­ های سبک را می­توان به عواملی همچون مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی و هزینه­ای به صرفه نسبت استفاده از سوله­ های سنگین دانست، که در عین حال نیاز کارفرمایان را مرتفع می­کنند.

مزیت های استفاده از سوله های سبک

امروزه با توجه به شرایط موجود مهم ترین اصل برای کارفرمایان در پروژه ­ها، بهره­برداری از پروژه در کمترین زمان ممکن است. در همین راستا می­توان به ساخت سوله­ های سبک در زمانی بسیار اندک اشاره کرد. به طوری که میتوان هر ۱۰۰۰ متر مربع از سوله­ های سبک را ظرف مدت زمان ده روز ساخته و آماده کرد.

مزیت های استفاده از سوله های سبک برای پرورش بوقلمون

دیگر مورد مهم در استفاده و سخت سوله­ های سبک که بایستی مورد توجه قرار بگیرد و بایستی به آن اشاره کرد، موضوع میزان مصرف بتون و فولاد در ساخت سوله­ ها سبک می­باشد. سوله­ های سبک به دلیل اینکه قابلیت گستردگی با بر روی زمین را دارا میباشند، این امکان را فراهم می­کنند تا از مصرف بتون و فولاد در ساخت پیکره  به حداقل برسد و این امر منجر به کاهش هزینه در ساخت سوله ­های سبک به نسبت سوله­ های قدیمی و سنگین می­شود.

همچنین در راستای مقرون به صرفه بودن استفاده از سوله ­های سبک میتوان به سبک ساخت سوله ­های سبک قوسی اشاره کرد. این نوع از سوله ­های سبک علی رغم داشتن استحکام زیاد برای تحمل فشار عوامل جانبی همچون زلزله، باد، برف و باران و…، پوشش­های سقف و دیواره­ ها در این نوع از سازه­ ها در درون خود سازه جای داده شده است و همین امر به صرفه اقتصادی آن­ها در مقایسه با سایر انواع سوله ­ها افزوده است.

از جمله دیگر سوله های سبک می­توان به سوله ­های خرپایی نیز اشاره کرد. این نوع از سوله­ ها برای استفاده هایی همچون دامداری، استخر، نمایشگاه و…. مناسب هستند. در ساخت و طراحی این نوع سازه­ ها به پهنا و دهانه توجه شده است. در ساخت سوله­ های سبک خرپایی از فولاد استفاده می­شود و به علت عدم استفاده از بتون در ساخت سوله در هزینه ساخت صرفه جویی قابل توجهی صورت می­گیرد. این روش ساخت سوله­ های سبک جدیدترین و بروزترین نوع ساخت سوله ­ها است که می­توان به وسیله آن سوله ­هایی با دهانه­ هایی بسیار بزرگ بدون هیچ محدودیتی طراحی کرد.

سوله­ های پیش ساخته

به طورکلی سازه­ های پیش ساخته برای اولین بار توسط لئوناردو داوینچی طراحی و ساخته شد، و جنس این سازه از آجر بوده است. با پیشرفت تکنولوژی سازه­ های پیش ساخته از جنس فلز و فولاد در کشورهای اروپایی تولید شد. سازه های پیش ساخته به تدریج و با ایده ­های نوین مهندسان و طراحان پیشرفت بسیاری کردند.

مزیت های استفاده از سوله های پیش ساخته برای پرورش بوقلمون

 سازه ­های پیش ساخته فواید و مزیت­ های بسیاری دارا هستند و بر همین اساس توانستند به سرعت جایگاه خود را در بازار بدست آورند. مهمترین ویژگی تمام سازه­ های پیش ساخته وجود دارد این است که، طراحی سزازه­ های پیش ساخته به نحوی می­باشد که دیواره­ ها و پی بار کمتری را تحمل می­کنند و در عین حال از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

همانطور که در مطالب هم اشاره شد امروزه استفاده از سوله ها بسیار پر کاربرد و مورد استقبال صنایع مختلف قرار گرفته اند. بسیاری از کارخانجات و دامداران سوله­ های گوناگونی را برای کاربردهای خود می سازند. این صنایع از محصولات مواد غذایی تا خودرو و انبارها را شامل می­شود.در این میان استفاده از سازه ­های پیش ساخته برای ساخت سوله­ ها از جایگاه مخصوص به خود برخوردار استد که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. سازه ­های پیش ساخته معمولا دارای سقفی شیب دار و فلزی هستند، که البته با توجه به نوع کاربرد سوله اشکال متفاوتی نیز دارا می­باشند.

هزینه ساخت سوله برای پرورش بوقلمون

از جمله ویژگی­های سازه­ های پیش ساخته اجرایی شدن در هر سطحی حتی سطوح شیبدار و ناهموار میباشد، و شما می­توانید سوله مورد نظرتان را با هزینه کمتر و سرعت بالا اجرایی کنید. سوله ­های پیش ساخته در مقایسه با سوله­ های سنتی بسیار سبک وزن می­باشد و این موضوع از مزیت­های بزرگ سازه ­های پیش ساخته به حساب می­آید. همچنین سوله­ های پیش ساخته این قابلیت را دارا هستند که شما اندازه  و ارتفاع و یا حتی شکل سوله مورد نظر خود را تعیین کنید تا بر طبق آن سوله طراحی و ساخته شود.

از دیگر مزایای قابل توجه در سوله­ های پیش ساخته این است که تمامی قطعات سازه سوله برای نصب از قبل و به صورت پیش ساخته آماده می­شود و این امر باعث افزایش کیفیت، بالا رفتن بهره­وری و همچنین تسریع در انجام عملیات نصب و راه اندازی می­گردد. سرعت بالای جرای کار سبب می­گردد تا میزان هزینه ­های نصب و راه اندازی سوله­ های پیش ساخته تا حد چشم گیری کاهش یابد.

سوله مناسب برای پرورش بوقلمون

از مهمترین موارد در سوله مناسب برای پرورش بوقلمون طراحی استاندارد، سبکی و ارزان قیمت بودن آن است. طراحی سوله مناسب برای پرورش بوقلمون نیازمند تخصص بالا می­باشد. همانطور که میدانید سوله ­ها انواع مختلفی دارند و با توجه به استفاده افراد از سوله­ ها طراحی می­گردند، با توجه به این توضیحات سوله مناسب برای دامداری، سوله خرپایی می­باشد. هزینه ساخت سوله پرورش بوقلمون در روش خرپایی بسیار مقرون به صرفه می­باشد.

از ویژگی ­هایی که استفاده از سوله خرپایی را سوله مناسب برای پرورش بوقلمون می­سازد، سبکی و استحکام و همچنین پهنای مناسب این نوع از سوله است. مقطع تمامی اجزای اسکلت فلزی این نوع سوله فلزی است و بر همین اساس میتوان سوله­های عریض­تری را با قیمت­های پایین مورد بهره ­برداری قرار داد. در این میان بایستی به این نکته توجه شود که در استفاده از این سازه­ها نه تنها نیازی به استفاده از بتون نمی­باشد بلکه در مصرف فولاد نیز تا حد قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

پاسخ دهید