ساخت سوله ارزان

چگونه سوله ارزان بسازیم؟

ایران در سال های اخیر توانسته است با پیشرفت های چشمگیر در حوزه صنعت به خوبی رتبه های خود را در منطقه افزایش دهد. تاسیس کارخانه های تولیدی با قدرت صادرات بسیار بالا، تولید ابزار های اولیه برای احداث خط تولید از جمله اقداماتی بود که توانست جایگاه ایران را چند رتبه در سطح جهانی افزایش دهد. اما مسئله دیگری که اهمیت دارد چه عاملی باعث گسترش خود شرکت ها و پیشرفت آنها شده است؟

در سالهای نه چندان دور برای احداث یک شرکت بزرگ و یا تاسیس یک کمپانی باید هزینه های زیادی را از جمله برای زمین و سازه شرکت پرداخت کند که ممکن است در مرحله اول کمی بنیان گذار را دل سرد کند، ولی امروزه شرایط به گونه دیگر رقم خورده است و پا به عرصه گذاشتن سازهای مختلف در کنار فضای بسیار مناسب آن سبب می شود که تاسیس یک کارخانه، یک شرکت هرچه سریعتر انجام شود.

تا اینجای مقاله شاید متوجه شده باشید که چه چالش هایی در برابر یک فردی که می خواهد برای تاسیس خط تولید، شرکت اقدام کند، موجود است. یکی از همین چالش ها ساخت یک سازه با کمترین هزینه ها برای مالک آن است. صرف کمترین هزینه در ابتدای احداث سازه به همراه بالاترین بازدهی یکی از اهداف مهم همه مالکان شرکت ها و کارخانه ها می باشد.

در این مقاله از سایت بیستون سازه قصد داریم چالش همه صنعتگرها، مالک کارخانه ها و شرکت های تولیدی بزرگ، یعنی ساخت سوله با هزینه های کمتر را بررسی کنیم. سوله سازی که سالهای زیادی است است در بین بافت های صنعتی کشور رواج یافته است و بسیاری از این سازه ها در کاربری های مختلف استفاده می کنند.

احداث سوله های ارزان قیمت

ساخت سوله ارزان

سوله های ارزان همیشه مورد استقبال سازنده ها و افراد فعال در صنعت قرار گرفته است ولی باید به این مورد هم توجه داشت که ممکن است در برخی موارد با صرف هزینه های کمتر، سازه سوله از استقامت و مقاومت کمتری برخوردار باشد. برای جلوگیری از روبه رو شدن با چنین مشکلاتی باید نکاتی را رعایت کرده و در سازه سوله را قبل از ساخت به صورت کامل تجزیه و بررسی کنید. در ادامه مقاله به برخی از نکات و ویژگی های بسیار مهم در سازه سوله اشاره شده است.

مشخص کردن هدف از احداث سوله

هر سازنده و مالک شرکت که قصد دارد برای تاسیسات نوین یک سازه سوله احداث کند، ابتا باید هدف خود را از ساخت سوله مشخص کنند. سوله ای که مد نظرشان می باشد را برای چه کاری قرار است به کار گرفته شود؟ و یا اینگونه بگوییم بهتر است کاربری سازه سوله به چه شکل خواهد بود؟ همه این سوالات باید در قبل از احداث از متقاضی پرسیده شود تا راهنمایی او مفید واقع شود.

اگر هدف از ساخت سوله مشخص باشد، به راحتی می توانیم سوله مورد نظر خود را در بازار پیدا کنیم. باید توجه داشته باشیم که سوله قرار است در کدام حوزه فعالیت کند، حوزه صنعتی، حوزه انبارداری و یا خط تولید های فعال با مشخص شده حوزه فعالیت سوله و اینکه سوله قرار است برای چه نوع کارهایی مورد استفاده قرار بگیرد سبب می شود تا بسیاری از گزینه های ساخت سوله حذف شود.

ساخت سوله های کاربردی

برای مثال اگر شما قصد دارید برای کارگاه برش و تراش کاری یک سوله احداث کنید از سازندگان سوله و متخصصان آن حوزه مشاوره هایی همراه با برخی پیشنهادات را دریافت می کنید، اگر شما خواستار یک سازه سوله مناسب کارگاه برش کاری در ابعاد مشخص شده باشید بسیازی از گزینه های مورد نظر برای ساخت سوله را حذف می کنید و این سبب می شود که انتخاب شما راحت تر و متناسب تر با بودجه مد نظر انجام شود.

پس تعیین کاربری سوله از اقدامات مهم و اولیه می باشد که سبب می شود تا شما بتوانید از ساخت سوله هایی نامناسب و یا در اندازه های بزرگ برای فعالیت کوچک صنعتی جلوگیری کنید و در ادامه آن بتوانید از سازه هایی مناسب با متراژ و نوع سازه بهره مند شوید. سوله سبک و انواع سازه های سنگین ممکن است برای شما پیشنهاد داده شود ولی باید از میان آنها سازه ای مناسب کاربری فعالیت خود انتخاب کنید.

از عوامل مهم دیگر که مورد قبلی نیز مرتبط است مراجعه به سازنده ها و کارگاه های معتبر است. شما امروزه اگر بخواهید یک سازه را برای فعالیتی سفارش دهید و احداث آن را استارت بزنید با انواع شرکت ها و کارگاه های کوچک و بزرگ مواجه خواهید شد که همگی مدعی هستند می توانند بهترین سازه های سوله ای را با کمترین هزینه برای شما احداث کنند. این تعداد از شرکت های طراحی و ساخت سوله باعث می شود که انتخاب برای شما کمی سخت باشد و نتوانید به خوبی شرکت های معتبر را از سایر تشخیص بدهید. ولی اصلا نگران نباشید در این مقاله شرکتی را برای شما معرفی خواهیم کرد که در حوزه طراحی و ساخت انواع سوله های صنعتی بسیار ماهر می باشند و حتی سوله های مورد نظر شما را در ابعاد مناسب احداث کنند، شرکت بیستون سازه که چندین سال است در این حوزه فعالیت می کند از جمله شرکت های خوبی است که می توانیم برای شما معرفی کنیم.

هدف از ساخت سوله

نحوه ساخت سازه سوله

دومین عامل مهم که در کاهش هزینه های ساخت سوله بسیار تاثیر گذار است، نحوه ساخت سازه های سوله می باشد. به عنوان مثال مقدار و نوع مصالحی که به کار گرفته می شود ممکن است از طرف یک سازنده هزینه های زیادی را در بر داشته باشد و از طرف سازنده دیگر اینگونه نباشد. پس باید در هنگام تحویل پروژه احداث سازه به شرکت های میزبان دقت زیادی شود که کدام یک هزینه کمتری را در پیش دارد.

البته منظور از اینکه هزینه کمتری داشته باشد این نیست که مصالح و کار انجام شده روی سازه کاهش یابد، بلکه این است که همزمان با اینکه سازه به خوبی و با رعایت تمام استاندارد ها ساخته می شود باید هزینه های آن نیز صرفه اقتصادی داشته باشد. امروزه تنوع میان نوع سوله ها باعث شده است که هم ساخت آنها و هم مدت زمان احداث بسیار متفاوت با یکدیگر باشد، برای مثال شیوه ساخت و تاسییس سوله های پوسته ای را نمی توان با تاسیس سازه های فوق سبک چادری مقایسه کرد و هریک در جایگاه خودش، کارهای متفاوتی را در پیش دارد.

ساخت سوله

کلام آخر

در این مقاله تا حدی سعی بر این شد تا شما را با روش های ساخت سوله ارزان آشنا کند، ولی همان طور که در محتوا اشاره شده است ابتدا باید از یک شرکت خوب مشاوره بگیرید و درخواست های خود را به آنها ارائه کنید تا بهترین و مناسب ترین سازه برای شما در نظر گرفته شود. در آخر اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

درباره “چگونه سوله ارزان بسازیم” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین