عکس سوله سبک در اردبیل

ساخت سوله سبک و سوله سازی در اردبیل

سوله سبک، سازه ای نوین و پیشرو در عرصه سازه های عظیم الجثه که در سال های اخیر با روی کار آمدن تحولی عظیم را در بخش سوله های صنعتی و تجاری رقم زد. سوله سازی در ایران از زمان های دوری رایج و همواره مورد استقبال اقشار مختلفی از جامعه بوده است، از جمله آنها حوزه صنعت که ساخت و احداث سوله همچون یک مکمل برای حفظ و گسترش صنعت آنها محسوب می شد. اولین سوله هایی که در ایران احداث شده اند همگی از نوع تیرچه ورقی بودند که در ابعاد و وزن بسیار زیاد ساخته می شد.

اما با پیشرفت روز افزون به خصوص در دهه گذشته با کمک علم مواد و فرآوری تیرچه ها در وزن بسیار کمتر و تولید پروفیل هایی که در عین وزن کم مقاومت بسیار زیاد تری از نمونه های قبلی خود داشتند، سبب شد که احداث و ساخت سوله های فلزی در ابعاد و وزن های زیاد دیگر زیاد مورد استفاده قرار نگیرد. اکنون در بسیاری از استان های کشور ایران می توان به سادگی در شهرک های صنعتی  و یا مناطق نزدیک به کلانشهرها این دسته از سازه ها را مشاهده نمود.

به همین  سبب در این مقاله از سایت بیستون سازه به بررسی و رونق ساخت و احداث سازه های سوله ای اینبار در استان اردبیل خواهیم پرداخت که بیشترین صنایع مربوط به محصولات غذایی به صورت مشترک با استان آذربایجان شرقی در آنها پدیدار شده است. بیشتر سوله های سبک ساخته شده در اردبیل را می توان برای فرآوری و گروه تولید محصولات غذایی در همه تنوعی دانست. پس اگر شما هم دنبال خرید و یا اعطای سوله سبک در استان اردبیل می باشید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سوله سبک در اردبیل

مطالب مرتبط : سوله در صفادشت تهران

سوله سبک و مزیت های آن

ابتدای مقاله بهتر است یک نگاه کلی نسبت به سوله سبک و مزیت هایی که زمینه ساز آن است، داشته باشیم تا در ادامه بهتر بتوان با امتیازات و کاربرد هایی که ساخت و احداث آن به دنبال دارد را  درک و با سایر سازه ها مقایسه نمود. سوله سبک را می توان یک سازه سبک که بیشتر از دسته سازه های لوله ای است دانست. این نوع سازه برخلاف سایر سازه های سنگین و بسیار بزرگ که باید در مرحله اول تاسیس تمام وسایل را در محل محوله سوله آماده و سپس نسبت به نصب آن اقدام کرد، پروسه تاسیس زیاد طولانی ندارد و سازه کلا به صورت پیش ساخته در محل محوطه سوله حاضر می شود و بعد از آن به وسیله اتصالات پیچ و مهره به سایر اجزا وصل می شوند.

از مزیت های سوله سبک به مهم ترین و اصلی ترین آن باید اشاره کرد که همان وزن کم در عین صرفه جویی در زمان احداث و ساخت سوله است. سوله هایی که قبل از به میان آمدن نوع سبک آنها ساخته میشوند وزن زیادی داشتند و این یعنی هزینه احداث نیز به مراتب زیاد تر بود و از طرف دیگر به دلیل مدت زمان طولانی برای طراحی و صدور نقشه اصلی آن که در آخر به همراه سایر موارد و ایجاد یک شرایط مطلوب برای ساخت سوله، مدت زمان زیادی طول می کشید تا سوله احداث و به مرحله بهره برداری برسد.

کاربرد سوله سبک

اما در نوع سبک سوله ها همه این اشکالات رفع شده است و به مراتب به بهترین و ایده آل ترین حالت خود دست یافته است. اول از همه مدت زمان طراحی و ساخت سوله که به دلیل ساختار و اسکلت ساده آن نیاز چندانی به طراحی های بسیار پیچیده نیست، تمام اتصالات آنها به وسیله پیچ و مهره های عایق و با مقاومت بسیار بالا است که سبب می شود عملیات احداث به سرعت ادامه یابد. همه این موارد گفته شده از مزیت های عملیات احداث سوله سبک می باشد.

مطالب مرتبط : اجاره سوله برای ذغال

سوله سازی در اردبیل

اردبیل یکی از استان های بسیار فعال کشور ایران است که در دهه اخیر به دلیل ایجاد زمینه مناسب و اعطای برخی امتیازات به صاحبان صنف ها و حرفه ها باعث شد که پیشرفت های چشمگیری در پدید آمدن مشاغل و صنایع متنوع رخ دهد و در این میان سوله سازی یکی از صنعت هایی بود که توانست با عرضه و احداث انواع سوله های سبک در شهرک های صنعتی و بافت شهرها به خوبی در میان سازه های صنعتی جای بگیرد.

بیشتر سوله هایی که در این استان ساخته و به دست بهره برداری رسیده اند، همگی از نوع سوله های سبک می باشند که از عوامل مهم و تاثیر گذار آن می توان به امکان جابجایی و حمل و نقل سوله حتی بعد از ساختن، هزینه ساخت و تاسیس کم آن نسبت به دیگر سازه ها، مقاومت بسیار زیاد اسکلت سوله سبک در برابر انواع حوادث طبیعی و فشارهای ورودی ناشی از زمین لرزه ها، زیبایی و سادگی در که باعث میشد فضای درون سوله نیز در شرایط ایده آل قرار داشته باشد و بسیاری موارد دیگر که از مزیت ها و کاربرد های سوله سبک می باشند.

ساخت سوله در اردبیل

مطالب مرتبط : اجاره سوله برای پرورش قارچ

انواع سوله سبک

سوله سبک خود به تنهایی از چند سازه زیر مجموعه ساخته شده است که بستگی به نوع کاربری و استفاده سوله دارد. از جمله آنها می توان به سوله های سبک ساخته شده برای سازه گلخانه ها و سالن های پرورش قارچ اشاره کرد و در نوع بعدی سوله سبک ساخته شده برای انبارداری و یا گاوداری ها و مرغداری که امروزه به سازه های سبک روی آورده اند، اشاره کرد.

سازه های پوسته ای و یا فوق سبک چادری که بیشتر برای مراکز تجاری و ورزشی ساخته می شوند از جمله نمونه های بسیار مطلوب سوله سبک است که در سال های اخیر استان اردبیل به دلیل تعداد زیادی از سوله های چادری در ایران از استان های پیشرو بود. این سوله ها قابلیت انواع تغییرات در ساختار ظاهری و نمای بیرونی دارند که بیشتر آنها به صورت سالن های استوانه ای شکل برای انتقال بهتر نیروها احداث می شوند.

انواع سازه های سبک

کلام آخر

سوله سبک یکی از نوین ترین مدل سوله های صنعتی و تجاری است که در سال های اخیر استان اردبیل یکی از پیشروهای ساخت آن بوده است. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top