ساخت سوله سبک پیش ساخته

خرید سوله سبک پیش ساخته ارزان

نیاز به فضای ذخیره‌ سازی اضافی یا فضای کاری اغلب ایجاد می‌شود و بسیاری از صاحبان خانه‌ها و مشاغل را وادار می‌کند تا به دنبال راه‌حل‌هایی باشند که راحت، مقرون‌به‌صرفه و کاربردی باشند به گونه ای که سوله های سبک پیش ساخته به عنوان یک انتخاب محبوب برای رفع این نیازها ظاهر شده اند.

در سال های اخیر سوله های سبک پیش ساخته نسبت به انواع دیگر تیرورقی و یو بی ام، مورد استفاده بیشتری قرار گرفته است. شرکت بیستون سازه آذران، با به کارگیری افراد متخصص، سوله سبک پیش ساخته ارزان را مورد توجه قرار داده است. برای خرید سوله سبک پیش ساخته ارزان باید اطلاعات جامعی داشته باشید بنابراین با ما همراه باشید تا یک خرید آسان را تجربه کنید.

این سازه ها ترکیبی از مقرون به صرفه بودن، سهولت نصب و تطبیق پذیری را ارائه می دهند که در ادامه این راهنمای جامع، به خرید یک سوله پیش ساخته ارزان قیمت می پردازیم، مزایا، ملاحظات و مراحل مربوط به تصمیم گیری آگاهانه را بررسی می کنیم.

مزایای-خرید-سوله-سبک-پیش-ساخته-ارزان

مزایای خرید سوله سبک پیش ساخته ارزان

سوله های سبک پیش ساخته از بسیاری ویژگی ها برای خریداران این نوع سوله ها برخوردار هستند که در ادامه به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

مقرون به صرفه بودن

هنگام در نظر گرفتن ساختارهای جدید، هزینه اغلب عامل اصلی است که سوله های سبک پیش ساخته به گونه ای طراحی شده اند که مقرون به صرفه باشند و راه حلی مقرون به صرفه در مقایسه با ساخت و ساز سنتی ارائه دهند.

سهولت نصب

این سوله ها برای مونتاژ ساده طراحی شده اند که آنها با اجزای از پیش ساخته شده وارد می شوند و فرآیند نصب را ساده می کنند و آنها را برای علاقه مندان باتجربه و مبتدیان DIY مناسب می کنند.

تطبیق پذیری

سوله های سبک پیش ساخته اهداف مختلفی را انجام می دهند. از نگهداری ابزار و تجهیزات باغبانی گرفته تا راه اندازی یک دفتر کار خانگی یا استودیوی خلاقانه، سازگاری آنها آنها را به یک افزودنی همه کاره برای هر ملک تبدیل می کند.

قابلیت حمل

برخلاف سازه های دائمی، این سوله ها اغلب می توانند با سهولت نسبی جدا شوند و جابه جا شوند. این ویژگی به ویژه برای اجاره‌کنندگان یا کسانی که قصد دارند در آینده نقل مکان کنند مفید است.

ساخت و ساز سریع

پروژه های ساخت و ساز سنتی می تواند زمان بر باشد. سوله های پیش ساخته به طور قابل توجهی زمان ساخت را کاهش می دهند زیرا در خارج از محل تولید می شوند و به حداقل مونتاژ در محل نیاز دارند.

سوله چیست؟

سازه ای که دارای سقف شیب دار یا قوسی است و در ساخت سوله از طراحی پیشرفته و مهندسی استفاده میشود. سوله کاربری های زیادی دارند از جمله صنعتی، تجاری، تفریحی و … میتوان نام برد.

ساخت سوله سبک پیش ساخته

سوله سبک چگونه است؟

سوله سبک از سازه هایی تشکیل میشود که دارای وزن کمی است. سوله سبک پیش ساخته، با محاسبات خاص و دقیق در کارخانه ساخته و در محل پروژه نصب میشود. با این کار، اجرای سوله به سرعت انجام میشود و نیز سوله ساز دیگر با مشکلات ساخت و ساز در محل پروژه درگیر نخواهد بود.

نکات مهم در مورد قیمت سوله سبک

برای برآورد قیمت انواع سوله سبک، نکات مهمی وجود دارد. کاربری، موقعیت، وجود جرثقیل یا نیم طبقه، اندازه دهانه و ارتفاع، نوع فنداسیون از نکات مهم در مورد قیمت سوله سبک هستند. بعد از تهیه نقشه سوله، هزینه ساخت اسکلت سوله محاسبه میشود.

سوله سبک پیش ساخته در موارد زیادی طراحی منحصربفرد خود را دارد. سوله سبک پیش ساخته بودن نیاز به فنداسیون، بسیار سریع نصب میشود. ساخت سوله دارای مراحل خاک برداری، تسطیح خاک، ریختن مگر، آجرچینی، آرماتوربندی و بتن ریزی است اما برای ساخت سوله سبک پیش ساخته تمام این مراحل حذف شده است که قبل از خرید یک سوله پیش ساخته ارزان قیمت، مهم است که عوامل زیر را در نظر بگیرید:

استفاده مورد نظر

هدف اولیه سوله را تعیین کنید. آیا این یک واحد ذخیره سازی باغ، یک دفتر کار خانگی یا یک فضای سرگرمی خواهد بود؟ درک نیازهای شما شما را در انتخاب اندازه و ویژگی های مناسب راهنمایی می کند.

رعایت دقیق مقررات محلی

با مقامات محلی خود در مورد مجوزها یا مقررات مربوط به نصب سوله در ملک خود بررسی کنید. انطباق با قوانین منطقه بندی برای جلوگیری از مشکلات قانونی احتمالی در این زمینه بسیار مهم است.

اندازه و فضای مورد نظر

فضای موجود در ملک خود را که قصد دارید سوله را در آن قرار دهید، ارزیابی کنید. ابعاد را با در نظر گرفتن عواملی مانند عقب ماندگی، دسترسی و نزدیکی به سایر سازه ها به دقت اندازه گیری کنید.

کیفیت مواد مورد استفاده

در حالی که به دنبال یک سوله ارزان هستید، مواد با کیفیتی که دوام را ارائه می دهند را در اولویت قرار دهید. سوله هایی را انتخاب کنید که از مواد مقاوم در برابر آب و هوا مانند فولاد گالوانیزه، وینیل یا چوب تصفیه شده ساخته شده اند.

رفع دشواری مونتاژ

مهارت های خود را در زمینه DIY و پیچیدگی فرآیند مونتاژ سوله ارزیابی کنید. برخی از سوله های پیش ساخته برای مونتاژ آسان طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشند.

ویژگی های اضافی

بسته به نیاز خود، ویژگی هایی مانند پنجره های نور طبیعی، سیستم های تهویه، قفسه بندی و گزینه های امنیتی را در نظر بگیرید. این وسایل اضافی می توانند عملکرد سوله را افزایش دهند.

مراحل-خرید-سوله-پیش-ساخته-ارزان-قیمت

مراحل خرید سوله پیش ساخته ارزان قیمت

سوله ای ارزان است که صرفه اقتصادی دارد؛ یعنی سازه ی که طراحی ارزان، ساخت ارزان و نصب ارزان داشته باشد، سوله ارزان است. باید توجه داشته باشید که که این ارزان بودن سوله، دلیلی بر عدم کیفیت سوله ارزان نیست، بلکه به خاطر روش ساخت آن، ارزان است. سوله ارزان بسیار مستحکم و پرقدرت است و این باور غلط است که قیمت پایین این سازه، از کیفیت و استحکام آن می کاهد که در ادامه به بررسی مراحل خرید سوله سبک پیش ساخته ارزان می پردازیم.

تحقیق و مقایسه

با تحقیق در مورد تولید کنندگان، برندها و مدل های مختلف سوله های نوری پیش ساخته شروع کنید. برای ارزیابی کیفیت و قابلیت اطمینان محصول، به دنبال نظرات و نظرات مشتریان باشید. قیمت ها و ویژگی ها را با هم مقایسه کنید تا بهترین متناسب با نیازها و بودجه خود را بیابید.

تنظیم بودجه

تعیین کنید که چقدر حاضرید در سوله خرج کنید. به یاد داشته باشید که نه تنها هزینه خود سوله بلکه هزینه های اضافی مانند تحویل، مواد پایه و ابزار مونتاژ را نیز در نظر بگیرید.

انتخاب اندازه مناسب 

اندازه سوله باید با کاربری مورد نظر و فضای موجود در ملک شما مطابقت داشته باشد. سوله ای که خیلی کوچک است ممکن است نیازهای شما را برآورده نکند، در حالی که یک سوله خیلی بزرگ می تواند فضای شما را تحت الشعاع قرار دهد.

سفارشی سازی سوله سبک پیش ساخته

برخی از تولید کنندگان گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد ویژگی ها، رنگ ها و لوازم جانبی خاصی را انتخاب کنید. اگرچه سفارشی‌سازی ممکن است به هزینه‌ها اضافه کند، اما تضمین می‌کند که سوله دقیقاً نیازهای شما را برآورده می‌کند.

آماده سازی سایت و محل مورد نظر

قبل از رسیدن سوله، سایت را با اطمینان از تراز و پایدار بودن آن آماده کنید. بسته به نیازهای فونداسیون سوله، ممکن است لازم باشد یک پایه سنگریزه، دال بتنی یا پایه های فونداسیون قرار دهید.

روش ساخت سوله سبک پیش ساخته ارزان

ساخت سوله با روش های متفاوتی ساخته میشود؛ در گذشته سازه هایی با استحکام و کیفیت بالا میساختند، اما به خاطر وزن زیاد سازه، هزینه های زیادی متحمل می‌شدند.
در حال حاضر روش هایی جدیدی برای ساخت سوله استفاده میشود که در عین حال که سازه از کیفیت بالایی برخورداراست، از وزن آن کاسته شده است. پایین بودن وزن سوله ارزان، قیمت آن را پایین آورده است.
با استفاده از علم سوله سازی، سوله ای ارزان با بهترین مواد اولیه و تجهیزات ساخته میشود و دیگر خبری از روش های پرهزینه و سنگین قدیمی نیست.
در حال حاضر فقط شرکتهای معتبر و مجاز سوله سازی، این اطمینان را به شما میدهند که از بهترین متریال و تجهیزات، برای ساخت سوله ارزان با ضمانت استفاده میکنند.

ساخت انواع سوله سبک پیش ساخته توسط شرکت بیستون سازه

ویژگی سوله سبک پیش ساخته ارزان

سوله سبک پیش ساخته ارزان، ویژگی های زیادی دارد. برای اینکه با با این ویژگی ها آشنا شوید برخی از آنها را برشمردیم:

 • نصب سریع
  این نوع سوله، به خاطر اینکه به صورت پیش ساخته است، از کارخانه، سازه را به محل پرژه حمل میکنند و سازه را در محل به سرعت نصب میکنند.
 • مقاومت بالا در برابر زلزله
  با محاسبات دقیق انجام شده، مقاومت سازه تضمین میشود و دفترچه نظام مهندسی ارائه میشود. این سازه مقاومت بالایی در برابر زلزله دارد.
 • انتقال و جابجایی آسان
  سوله سبک پیش ساخته را به آسانی میتوان به محلی دیگر انتقال داد.
 • صرفه جویی در هزینه
  ارزان بودن سوله سبک پیش ساخته، از دلایلی است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
 • سازگاری با محیط زیست
  در ساخت سولهسبک پیش ساخته ازتولید زباله های زیاد جلوگیری میکنند. برای این کار تلاش شده تا برای ساخت بسیاری از قسمتهای سوله سبک پیش ساخته از مواد قابل بازیافت استفاده کنند.
 • مقاومت در برابر عوامل بیرونی
  این سازه در برابر عوامل بیرونی مانند خوردگی و رطوبت مقاومت زیادی دارد. سازه دارای روکش مناسب است و به طور کامل گالوانیزه شده است.

کاربری سوله سبک پیش ساخته

کاربری های زیادی میتوانند از سوله سبک پیش ساخته استفاده کنند. از جمله این کاربری ها میتوان موارد زیر را نام برد:

 • در فضاهای اداری میتوان پارتیشن کشید و سقف کاذب ایجاد کرد، با این کار هزینه کمتری نسبت به کانکس ها خواهید کرد.
 • برای تجهیز کردن کارگاه های پیمان کاری، استفاده از این سوله ها شهرت زیادی دارد.
 • به خاطر نصب آسان این نوع سوله، گزینه مناسبی برای رستوران های بین راهی و سفره خانه ها است.
 • برخی نهادها و ارگان ها برای احداث کمپ و فضاهای دائمی و موقت از این سوله استفاده میکنند.
 • برای تعمیرگاه ها، نمایشگاه ها و میادین میوه، استفاده از این سوله پیشنهاد میشود.
خرید سوله سبک پیش ساخته

 

نگهداری از سوله سبک پیش ساخته ارزان

داشتن یک سوله پیش ساخته با مسئولیت تعمیر و نگهداری منظم برای اطمینان از طول عمر و عملکرد آن همراه است:

تمیز کردن منظم سوله پیش ساخته

به طور دوره‌ای نمای بیرونی سوله را تمیز کنید تا از ایجاد کثیفی، کثیفی و کپک جلوگیری شود. برای شستن سطوح از مواد شوینده ملایم و آب استفاده کنید. از پاک کننده های ساینده که می توانند به مواد آسیب برسانند خودداری کنید.

بازرسی از نظر آسیب

به طور معمول سوله را برای هر گونه علائم آسیب، از جمله زنگ زدگی قطعات فلزی، پوسیدگی بر روی قطعات چوبی، یا ترک در قطعات پلاستیکی بازرسی کنید. رسیدگی سریع به مسائل می تواند از بدتر شدن آنها جلوگیری کند.

تعمیر و نگهداری سقف سوله پیش ساخته

اطمینان حاصل کنید که سقف سوله عاری از آوار، برگ و شاخه است. در صورت لزوم، ناودان ها را تمیز کنید و در هنگام باران شدید، نشتی را بررسی کنید.

حرف آخر

مزایای زیادی که سوله سب پیش ساخته ارزان دارد، باعث شده تا بسیاری از افراد به سراغ آن بیایند؛ نصب سریع، مقاومت بالا در برابر زلزله، انتقال و جابجایی آسان، صرفه جویی در هزینه، سازگاری با محیط زیست از جمله این مزایا است.
در شرکت بیستون سازه آذران، تلاش های بسیاری برای ساخت سوله سبک پیش ساخته ارزان شده است. برای خرید سوله سبک پیش ساخته ارزان با مشاورین ما در تماس باشید.

 

درباره “خرید سوله سبک پیش ساخته ارزان” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین