ساخت سوله در شهرک صنعتی خاوران

سوله سازی و ساخت سوله در شهرک صنعتی خاوران

برای ساخت سوله در شهرک صنعتی خاوران، طراحی، سوله سازی و سوله سازه ای فلزی بایستی محاسبات فنی خاصی انجام شود. شهرک صنعتی خاوران از جمله مکان هایی است شرکت بیستون سازه آذران در آنجا فعالیت دارد و سوله در آن جا ساخته و استفاده می شود.

مراحل ساخت سوله صنعتی

مراحل ساخت سوله صنعتی

امروزه اماکن مختلف نیاز به ساخت سوله دارند. اگر این امر توسط متخصصان صورت گیرد سوله های مقاومی ساخته می شوند. همچنین به منظور ساخت سوله صنعتی باید از سازمان صنایع مجوز گرفته شود. مراحل ساخت یک سوله صنعتی را در ادامه بیان می کنیم تا با انجام بخشی از  فرآیند سوله سازی آشنا گردید.

۱- اولین مرحله در ساخت سوله در شهرک صنعتی خاوران دریافت مجوز کسب و کار مورد نظر است. این جواز دارای نام کاربری و متراژ مشخص است.

۲- از شرکت شهرک ها زمین مورد نیاز را دریافت کنید. این زمین با توجه به متراژ ساخت سوله صنعتی، فضای سبز، فضای آتش نشانی، نوع کاربری و محوطه سازی و … در اختیار شما قرار داده می شود.

۳- برای مجوز احداث و نقشه ساخت، معرفی های لازم را بگیرید.

۴- با کارفرما و مهندسین خبره که صرفا در این حوزه ( سوله و اسکلت فلزی) تخصص دارند مشاوره داشته باشید. سپس نقشه های ساخت سوله و دفترچه های محاسبات را تهیه کنید تا به تایید نظام مهندسی محل اجرای سوله برسد.

۵- از نقشه های سوله در برگه های A3 کپی تهیه کنید. سپس اصل و کپی آن را به شرکت شهرک ها ارائه دهید. سپس برای احداث و انشعاب های مورد نیاز نظیر گاز، برق، آب و … مجوز ها را کسب کنید.

۶- بعد از انجام مراحل بالا نوبت به خاک ریزی، مسطح سازی و لایه برداری توسط پیمانکاران و کارشناسان می رسد

۷- بر اساس نقشه های ساخت سوله، قالب بندی فونداسیون و آلموتور بندی سازه انجام می شود.

۸- در این مرحله نظارت ساخت سوله شروع می شود‌. سپس مهندسین ناظر طی دو مرحله تایید می شوند. سپس مجوزهای آزمایش بتن و آزمایش آن کسب می شود.

۹- اسکلت فلزی و سوله سازی انجام می شود. این امر را می توان همزمان با اجرای فونداسیون آغاز کرد. این کار جوش و نظارت اولیه را ایجاد می کند. سپس نظارت انجام می شود تا در وقت صرفه جویی شود.

۱۰- نصب قطعات سوله در محل مورد نظر صورت می پذیرد. ناظره سازه نقشه های ساخت سوله را کنترل و تایید می نماید. در نهایت پوشش سقف و بدنه و صدپر مجوز دیوار چینی انجام می گیرد.

درباره “ساخت سوله در شهرک صنعتی خاوران” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین