ساخت سوله سبک خرپایی

سوله سبک خرپایی

سوله سازی یکی از زیرشاخه های اصلی صنعت سازه های سنگین که برای اولین بار به منظور فراهم کردن یک محیط بزرگ مناسب فعالیت های صنعتی در کشور آلمان برای چاپخانه ها و مراکز تکثیر ایجاد شد که بعدها در این سازه ها به دلیل مزیت و کاربردهای بسیار مفیدی که داشتند در دیگر بخش ها و حوزه ها نیز به کار گرفته شدند. ساخت سازه های سوله ای در صنعت و حتی استفاده از آنها به عنوان یک مهره مهم در تجارت سبب شد که در کمترین زمان این صنف به تمام نقاط دنیا انتقال یابد و تقریبا امروزه می توان دید که در اکثر کشورها از سوله ها استفاده بهینه انجام می دهند. کشور ایران خود از جمله کشورهای پیشرو در عرصه ساخت و احداث سوله های صنعتی و نیمه صنعتی بسیاری است که توانسته است در دهه های اخیر به واسطه برخی تغییرات در نوع اتصالات و ترتیب اسکلت سوله، سازه هایی را از خانواده سوله احداث نمایند که حتی در برخی موارد به عنوان مالک و اولین کشور سازنده آن به دنیا شناخته شده است. سوله های پوسته ای که توسط شرکت بیستون سازه آذران به عنوان یکی از اصلی ترین شرکت های سازنده آن از جمله انواع سوله هایی است که ایران در آن رنکینگ بالایی دارد.  سوله خرپایی اما ساخت انواع سوله سبک ، انواع سازه های گلخانه های که امروزه بیشترین استفاده از آنها می شود، یک پروژه چالشی است که مالک و صاحبان بیزینس های بزرگ با آن روبرو هستند. انتخاب یکی شرکت معتبر و با سابقه که بتواند تمام سفارشات سوله را برحسب نوع کاربری و نیاز صنعت انجام دهد و بتواند برای سازه های خود ضمانت ارائه دهد یکی از همین چالش ها است که در این حوزه شرکت بیستون سازه آذران است که با سابقه بسیار طولانی آماده ارائه هرگونه خدمات از جمله مشاوره برای ساخت و احداث سوله، سفارش ساخت سوله به خصوص از جمله سوله سبک و سوله های لوله ای که یکی از اصلی ترین و پیشبرد های شرکت است که توانسته است در صنعت ایران میان درخواست کنندگان جایگاه ویژه ای برای خود ایجاد نماید. 

معرفی نامه  : شرکت سوله سازی بیستون سازه

اما در مورد یکی از اصلی ترین نوع سوله ها هم یعنی سوله خرپایی باید به این نکته اشاره کرد که شرکت بیستون سازه به سبب تجربه و سابقه ساخت انواع سوله های سنگین و نیمه سنگین برای صنف های بزرگ و مطرح کشوری توانسته است در رتبه ای قرار بگیرد که ساخت سوله های خرپایی را با کمی تغییر در ساختار طراحی و برپایی آن به مرحله ای برساند که اکنون در کل ایران سازهای خرپایی که توسط این شرکت ساخته و به بهره برداری رسیده اند کاملا به خصوص، مقاوم و در عین حال از زیبایی ظاهری و شیک برخوردار باشند. به همین سبب در ادامه مقاله قرار است به معرفی و بررسی برخی از سازهای خرپایی ساخته شده توسط کمپانی بیستون سازه بپردازیم که اکنون به بهره برداری رسیده اند.

سازه سوله های خرپایی

شرکت بیستون سازه آذران با در برداشتن کادری مجرب و متخصص از کارشناسان، مهندسان و ناظران کیفی تا کنون برای چندین شرکت معتبر و مطرح سازه هایی را از نوع خرپایی طراحی و احداث کرده اند که در هر یک از موارد بسته به نیاز و نوع کاربری حرفه و صنعت سوله خرپایی به صورت سفارشی آماده و تحویل مالکان داده شده است. بهتر است در این میان یک تعریف مختصر و مفیدی از سوله های خرپایی بیان کنیم تا افرادی که قصد دارند اطلاعات زیادی درباره سوله های خرپایی ساخته شده توسط شرکت یک دید کلی نسبت به نوع سوله و مراحل ساخت آن به دست آورند. سوله های خرپایی یکی از نوین ترین نوع سازه های سوله ای می باشند که در دسته سوله های سبک قرار می گیرند، در زمان های قدیم برای ساخت سوله ها به دلیل حجم زیاد کار، عدم استفاده از تجهیزات مدرن و از همه مهمتر به دلیل ابعاد بزرگ تیرها و ستون ها باید تمام اتصالات و پروفیل های آن به صورت دستی اندازه گیری و ساخته می شد که در نتیجه هم هزینه زیاد و هم مدت زمان زیادی را از مالم تلف میکرد.  اموزش ساخت سوله خرپایی اما ساخت و ابتکار استفاده از سوله های خرپایی که شرکت بیستون سازه یکی از پیشروهای ساخت آن در کشور است، سبب شده است که هم هزینه های احداث و هم مدت زمان ساخت به کمترین میزان و مرتبه برسد و در نتیجه یک نتیجه بسیار مطلوب و ایده آل برای مراجعه کنندگان حاصل می شود. سوله های خرپایی همان طور که از نامشان پیداست به دلیل استفاده از خرپاها که وظیفه انتقال نیروها و بارهای مرده کل سازه سوله را بر عهده دارند با توجه به اینکه از وزن کمی برخوردار هستند ولی استقامت و مقاومت آنها در برابر انواع حوادث طبیعی از جمله طوفان، سیل و رانش زمین در بیشتر موارد حتی از دیگر سوله ای سنگین بسیار زیاد می باشد. در کل سوله ای ساخت سوله های خرپایی را می توان بدین صورت بیان کرد که اجزا و اعضای مهم و یا جانبی آن به صورت مثلثی به هم نصب و مونتاژ شده باشند. در مراحل ساخت و نصب سوله های خرپایی معمولا انتخاب و مشخص کردن مقاطعی که امکان نصب و به کاربردن خرپا فراهم باشد از حساسیت زیادی برخوردار است که این مورد در شرکت بیستون سازه به سبب حضور مستمر و بررسی گروه ارزیابی و بازرسی مراحل ساخت به بهترین شکل انجام می گیرد و همین مورد از جمله ویژگی هایی است که سبب به خصوص شدن شرکت بیستون سازه در میان دیگر گروه های سوله سازی است. 

مطالب مرتبط : سوله سبک خرپایی

کاربرد سوله های خرپایی

ساختار سوله های خرپایی معمولا به صورت اتصال 3 عضو در 2 گروه می باشند که جزوه سوله های خرپایی ساده می باشند، در ادامه مقاله به انواع سوله های ساده و مرکب ساخته شده توسط شرکت بیستون سازه اشاره خواهیم کرد. سوله های خرپایی یکی از بهترین های سوله ای سبک می باشد از دلایل این اهمیت می توان به هزینه کم احداث و ساخت آن دانست که به نسبت سایر سازه ای سوله ای از صرفه اقتصادی مطلوبی برخوردار است. مدت زمان کم برای ساخت و بهره برداری از سوله، یکی از مولفه هایی که در تمام سفارشات ساخت سوله خرپایی با ان روبرو هستیم تسریع در زمان ساخت و احداث نهایی سوله است که می توان آن را به عنوان یکی از اصلی ترین ویژگی یک کمپانی سوله سازی دانست. شرکت بیستون سازه نیز به سبب استفاده از آخرین تجهیزات و امکانات به همراه یک تیم تخصصی و با سابقه توانسته است این نیاز را به بهترین شکل رفع نماید.  مزایای ساخت سوله خرپایی از جمله بخش هایی که بیشتر از سوله های خرپایی استفاده می نمایند می توان به صنف های تولیدی و فرآوری محصولات غذایی، گلخانه های توسعه یافته، سالن های پرورش قارچ مدرن، خط های تولید و کارگاه های تراشکاری، شرکت های بسته بندی، گاوداریها و مرغداری ها اشاره کرد که یکی از مطرح ترین برندهای تولید و فرآوری آبلیمو که در استان آذربایجان شرقی واقع شده است از این نوع سوله که توسط شرکت بیستون سازه احداث شده است، استقبال نموده است. سالن های ورزشی، نمایشگاه و سالن های همایش، بیمارستان های صحرایی، سالن های کنسرت، شهربازی و مراکز نظامی از نمونه های دیگری هستند که سوله ای خرپایی در ساختار آنها استفاده می شوند. 

مطالب مرتبط : سوله سبک ورزشی

انواع سوله های خرپایی

زمانی که از سوله خرپایی حرف می زنیم به یک مجموعه بسیار بزرگ از تنوع چندین سوله خرپایی اشاره می کنیم که هر یک از آنها بستگی به نیاز به مقاومت بیشتر، موقعیت جغرافیایی، سرمایه اولیه، نیاز صنعت و صنف درخواست کننده می توانند طراحی و احداث شوند. اما برای کسانی که قصد ساخت سوله خرپایی برای صنعت خود هستند ولی نمی دانند به چه صورت سفارش مورد نیاز خود را برای شرکت بیان نمایند، شرکت بیستون سازه آذران با تشکیل یک گروه مشاوره ای برای راهنمایی هرچه بیشتر مالکان و صاحبان حرفه بستری را به وجود آورده است که می تواند نیاز دقیق مشورتی را تشخیص داده و از بروز هرگونه هزینه ای اضافی برای آنها جلوگیری نماید. سوله های خرپایی اما می توان به دو گروه بزرگ ساده و مرکب تقسیم بندی کرد که برای سوله های خرپایی ساده ساختار همان طور که قبل تر نیز به آن اشاره ای شد از اتصال 3 عضو در دو گروه به صورت اتصال مفصلی تشکیل می شود که در آن دهانه سوله در حالت استاندارد و بزرگ در نظر گرفته می شود. اما در مورد سوله های خرپایی مرکب باید گفت که از ترکیب بیش از یک خرپا ساخته می شوند و می توان بر حسب نیاز دهانه هایی با عرض متفاوت برای آن در نظر گرفت. در ادامه به صورت یک دسته بندی به انواع سوله های خرپایی اشاره شده است که عبارتند از :
  • سوله خرپایی چهارگوش
  • سوله خرپایی عصایی
  • سوله خرپایی قیچی
  • سوله خرپایی پاشنه بلند
  • سوله خرپایی شاه تیر
  • سوله خرپایی چتری

ویژگی های محل ساخت سوله سبک خرپایی

زمانی که می خواهید یک سوله بسازید، نیاز است که تعیین کنید در چه محلی قصد دارید ساخته شود. به عنوان مثال وقتی که شما در یک منطقه با آب و هوای مرطوب و شرجی می خواهید سوله بسازید، باید در نظر داشته باشید که سوله باید در مقابل زنگ زدگی بسیار مقاوم باشد، یا در مناطقی که برف و باران زیادی می بارد، باید سوله به شکلی طراحی شود که بتواند در برابر بارندگی های سنگین، مقاومت کند. کلام آخر شرکت بیستون سازه آذران یکی از بهترین شرکت ها و گروه های فعال در حوزه سوله سازی است که توانسته به دلیل ابتکارات و همچنین به کار بردن یک تیم متخصص به همراه استفاده از آخرین امکانات و تجهیزات صنعتی توانست است در یکی از پیشروهای ساخت سوله های خرپایی در کشور باشد. سوله های خرپایی که یکی از مهره های مهم بسیاری از حوزه های صنعتی است و به سادگی می توان به اهمیت این قضیه در شهرک های صنعتی پی برد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین