ساخت سوله در بندرعباس

سوله سازی و ساخت سوله در بندرعباس

با استفاده از سیستم یو بی ام نسلی متفاوت از سوله های سبک به نام سوله های خود ایستا یا یو بی ام وارد بازار شد.

ویژگیهای سوله های ubm

مقرون به صرفه بودن ساخت این سوله ها، بالا بودن مقاومت سازه و همچنین سرعت بالای انجام مراحل اجرای سازه های ubm جزو مزایای استفاده از سوله های خود ایستا محسوب می شوند.

ساخت سوله در بندرعباس

کیفیت بالا و سرعت اجرای مراحل ساخت

از دیگر ویژگی‌های انواع سوله های یو بی ام، کسب استانداردهای امنیتی به دلیل بالا بودن کیفیت ساخت این سازه می باشد. عدم استفاده از پیچ و مهره و یا جوشکاری برای اتصال اجزای سوله و همچنین عدم استفاده از ستون، خرپا و بتونه کاری در ساخت این سوله نقش موثری در بالا رفتن سرعت مراحل اجرای آن دارد.

ظاهر قوسی شکل

شکل قوسی سازه باعث بالا رفتن مقاومت آن در برابر حوادثی مانند آتش سوزی و یا زلزله و طوفان می شود. در سراسر دنیا از سیستم یو بی ام برای ساخت سوله هایی با کاربری های متفاوت استفاده می شود.

مقرون به صرفه بودن

همانطور که اشاره شد یکی از ویژگی‌های مهم سوله های یو بی ام مقرون به صرفه بودن آنها از لحاظ اقتصادی است.

ساخت سوله در بندرعباس

سازگاری با محیط زیست

 از نکات قابل توجه در مورد سوله های یو بی ام سازگاری آنها با محیط زیست به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه می باشد.

قابلیت انعطاف پذیری

قابلیت انعطاف پذیری در سوله های یو بی ام باعث شده که در آینده امکان تغییر در آنها وجود داشته باشد. طراحی این سوله ها به دلیل ساده بودن از سرعت بالایی برخوردار است.

معایب و محدودیتها

 با توجه به تمامی مزایا و ویژگی‌های مثبتی که برای سوله های خود ایستا یا یو بی ام بیان کردیم باید گفت که این سوله ها دارای معایب و محدودیت‌هایی نیز هستند.

بیشترین کاربرد سوله های ubm در زمینه ساخت کمپ های موقت می باشد، اما کاربرد این سوله ها به عنوان سوله های صنعتی و انبار می تواند معایبی داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

عدم تحمل بار زیاد برف

از معایب دیگر سوره های یو بی ام این است که در مناطقی که بارش برف زیاد باشد و ممکن است بار برف زیاد شود، امکان نصب سوله های یو بی ام وجود نخواهد داشت.

ساخت سوله در بندرعباس

همانطور که اشاره کردیم این سوله ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند اما در صورتی که در یک منطقه شاهد بارش برف سنگین باشیم، بار برف بر سوله زیاد شده و مقاومت سوله جوابگوی چنین باری نخواهد بود.

وجود محدودیت در اندازه دهانه سوله

همچنین از دیگر محدودیت‌های سوله های یو بی ام زمانی به وجود می‌آید که نیاز به تعریف دهانه بزرگی برای ساخت سوله وجود داشته باشد. بهترین روش برای ساخت سوله های با دهانه بزرگ استفاده از روش خرپایی است و سوله های خود ایستا یا  ubm نمی‌توانند برای مواردی که نیاز به دهانه بزرگ دارند کاربردی داشته باشند.

ظاهر قوسی و عدم امکان نصب جرثقیل سقفی

از دیگر محدودیتهای سوله های یو بی ام شروع شدن قوس سوله از ابتدای پایه آن می باشد. از طرف دیگر عدم وجود امکان نصب جرثقیل سقفی در سوله های یو بی ام از جمله محدودیتهای آن محسوب می شود.

احتمال بروز سرقت

از دیگر معایب سوله های یو بی ام این است که از بیرون سوله امکان بریدن ورق های آن وجود دارد و به همین دلیل ورود به آن به راحتی انجام می شود و احتمال بروز سرقت در این سوله ها زیاد است به همین دلیل اگر قرار باشد از آنها به عنوان انبار استفاده شود با توجه به خطر بروز سرقت محدودیت های زیادی وجود خواهد داشت.

سخن آخر

ساخت سوله در شهر بندرعباس، یکی از فعالیت های مهم شرکت بیستون سازه آذران محسوب می شود. این شرکت به کمک تیم مجرب طراح و سازنده خود در خدمت صنعتگران عزیز شهر بندرعباس می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین