ساخت سوله در قلعه حسن خان

سوله سازی و ساخت سوله در قلعه حسن خان (شهر قدس)

امروزه با افزایش هزینه‌های ساخت و ساز  و وجود سوله های با هزینه ای مقرون به صرفه دیگر برای راه اندازی کارخانه ها و کارگاه های صنعتی نیازی به ساخت ساختمان‌های بزرگ بتنی نیست.

سوله چیست و چه کاربردهایی می تواند داشته باشد?

سوله ها از فلز ساخته شده اند و سقف آنها به صورت شیب دار است. اما برای اینکه این سازه های فلزی از استحکام و امنیت بالایی برخوردار باشند باید طبق محاسبات فنی خاصی ساخته شوند. اصولاً سوله ها می توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند.

برای ساخت کارخانه ها، سالن های ورزشی، تالارهای پذیرایی، فروشگاه ها، آشیانه هواپیما، دامداری و مرغداری می‌توان از سوله استفاده کرد.

برای چنین کاربردهایی سوله ها می‌توانند کاملاً مناسب و کاربردی باشند.

مهم ترین گام در مرحله ابتدایی ساخت سوله

مهم ترین گام در مرحله ابتدایی ساخت سوله

تعیین ابعاد سوله مهمترین مرحله‌ای است که در ابتدا باید برای ساخت این سازه فلزی در نظر گرفته شود. دقت در تعیین ابعاد سوله از اهمیت زیادی برخوردار است. اما برای تعیین ابعاد سوله باید نوع کاربری آن مشخص شود.

دلیل اهمیت ارتفاع و اندازه دهانه سازه فلزی

آهن مصرفی لازم برای اسکلت سوله با توجه به اندازه دهانه و همچنین ارتفاع آن تعیین خواهد شد به همین جهت ارتفاع سوله و همچنین اندازه دهانه آن باید پیش از ساخت سازه فلزی مشخص شود.

با توجه به همه موارد گفته شده بهتر است با در نظر گرفتن نوع کاربری تعیین شده برای سوله،پیش از آغاز پروژه احداث سازه فلزی با دقت بالا ابعاد آن مشخص شود.

شرکت سازنده سوله معتبر

شرکت سازنده سوله معتبر

 باید دقت داشته باشید که برای ساخت سوله باید شرکت سازنده معتبری انتخاب شود. مراحل طراحی، ساخت و نصب پروژه احداث سوله هر کدام از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار هستند. کوچکترین اشتباهی در هر کدام از این مراحل ممکن است باعث خسارت شود. بنابراین شرکت سازنده سوله باید دارای پرسنلی متخصص و باتجربه در هر کدام از این بخش ها باشد.

در مرحله طراحی مطابق با محاسبات فنی پیچیده، نقشه و طرح سازه فلزی آماده شده و سپس در اختیار تیم سازنده قرار می‌گیرد. در مرحله طراحی سوله، متخصصین طراحی با استفاده از برخی نرم افزارهای پیچیده کار طراحی سازه فلزی را انجام می دهند. پس از انجام بررسی‌های کامل بر روی نقشه های طراحی شده و اطمینان از انجام درست این مرحله، کار تیم های سازنده سوله آغاز خواهد شد.

در مرحله ساخت سازه فلزی، تیم های زیادی از جمله برشکاری، جوشکاری، قطعه زنی و رنگ کاری شروع به فعالیت می کنند.

در کارخانه ای که عملیات ساخت سوله انجام می شود هر کدام از این بخش ها دارای سالنی جداگانه همراه با تجهیزات مورد نیاز خواهد بود. دلیل جدا بودن سالن ها از هم، مستقل بودن فعالیت هر یک از این بخش ها است.

البته توجه به این نکته مهم است که در نهایت تنها زمانی مرحله ساخت سوله به درستی انجام می شود که هر یک از بخش ها فعالیت مربوط به خود را به درستی و مطابق با نقشه طراحی شده انجام دهند.

 پس از اتمام مراحل ساخت سازه فلزی، با حمل سوله پیش ساخته به محل اجرا، مرحله نصب سازه فلزی آغاز خواهد شد. با توجه به نوع سوله مورد نظر، مرحله نصب سازه فلزی انجام میشود. پرسنل تیم نصب سازه فلزی هم باید مانند تیم های طراحی و ساخت سوله از دانش و تجربه کافی برخوردار باشند تا مرحله پایانی پروژه احساس سوله با موفقیت انجام شود.

سخن پایانی

 در این مقاله بیشتر در مورد شرکت سازنده سوله و مشخصات و ویژگیهای آن صحبت کردیم.

شرکت بیستون سازه آذران با داشتن دانش و تجربه کافی، توانایی ساخت سوله در قلعه حسن خان را دارد. شما می توانید در مورد آخرین قیمت ها و دریافت مشاوره در زمینه ساخت سوله با کارشناسان شرکت بیستون سازه آذران تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین