سوله در صفادشت

سوله در صفادشت تهران

سوله، سازه ای عظیم که تحت محاسبات فنی و مهندسی به صورت سالن های طولی با سقف شیب دار ساخته می شوند. سوله سازی در ایران یکی از قدیمی ترین حرفه ای است که شاید نتوان تاریخ دقیقی را برای آن بیان کرد از دیرباز سوله برای بسیاری از صنف ها، حرفه ها، کارخانه های بزرگ و توسعه یافته و تولیدی ها مورد استفاده قرار می گیرد و می توان بسیاری از انواع آنها را در برخی قسمت از بافت های شهری و شهرک های صنعتی مشاهده کرد.

سوله برای بسیاری از حرفه ها به خصوص در حوزه صنعت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، از امتیازات سوله می توان به در اختیار گذاشتن فضای بزرگ و مناسب برای انجام فعالیت های صنعتی اشاره کرد که در ادامه بیشتر با سایر ویژگی های آن آشنا خواهیم شد. اما در این مقاله از سایت بیستون سازه قرار است به یکی از شهرک های صنعتی واقع در توابع استان تهران بپردازیم که سوله یکی از رایج ترین سازه ساخته شده است و می توان در همه جای شهرک این دسته از سازه های سنگین را مشاهده نمود.

شهرک صنعتی صفادشت که از که شهر صفادشت واقع شده است چند سالی است به دلیل ادغام برخی شهرستان ها و روستاها با بافت منطقه باعث شده است که صنایع و صنف های مختلف و توسعه یافته ای پدید آید که بیشتر آنها در محیط و فضای سازه های سوله به فعالیت خود مشغول هستند. پس اگر شما هم  می خواهی در مورد رونق ساخت سوله در این منطقه و از همه مهم تر در مورد خود سوله و نحوه تاسیس آن اطلاعات مفیدی را کسب نمایید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ساخت سوله در صفادشت

مطالب مرتبط : یا یک سوله چکار میشود کرد؟

تاریخچه ساخت سوله در ایران

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره ای شد، نمی توان تاریخ دقیقی را بیان کرد که از چه زمانی و توسط چه کسانی برای اولین بار سوله طراحی  و ساخته شد اما می توان به موارد و حرفه هایی اشاره کرد که به دلیل نیاز به فضای بزرگ کاری و همچنین نیاز به تهویه هوای مناسب از زمان های بسیار قدیم تا کنون اقدام به تاسیس سوله کرده اند. یکی از همین حرفه ها را می توان به شرکت های چاپ و بنر اشاره کرد به دلیل داشتن دستگاه ها و تجهیزات بزرگ که برای چاپ و استخراج بنر در سایز های بسیار بزرگ بود نیاز به داشتن یک فضای بزرگ کاری و به دور از بافت شهری داشتند که بتوانند به راحتی به فعالیت خود ادامه دهند.

بعد از کارخانه های چاپ، می توان به صنایع پرورشی دام و مرغ اشاره کرد که ساخت سوله بهترین و ایده آل ترین امکانی بود که می توانستند این صنف در شرایط مطلوب به بازدهی بسیار مناسب برسند. از صنف های دیگر هم می توان به یکی از کاربرد های اصلی سوله یعنی امکان انبار کردن هر نوع محموله و کالا در فضای داخلی آن اشاره کرد از دیرباز برخی فرآورده های تولید شده از جمله تایر خودرو های سنگین و سواری، فرآورده های نفتی، قطعات خودرو و و مواردی مشابه نیاز داشتند که قبل از عرضه به بازار مصرف مدتی را در انبار سوله باقی بمانند که از دلایل آن می توان به رکود بازار و یا نیاز به جا افتادن محصول اشاره نمود.

تاریخچه سوله سازی در ایران

مطالب مرتبط : چگونه سوله ارزان بسازیم؟

کاربرد ساخت سوله

ساخت سوله برای انواع حوزه های صنعتی، تجاری و حتی اداری توانست امتیازات و مزیت های بسیاری داشته باشد که زمینه سازی بهره وری مطلوب از بسیاری از حرفه ها را ایجاد کرد. از سازه های سوله که بیشترین استفاده از آنها در حوزه صنعتی است به عنوان سوله های صنعتی یاد می شود و برای بسیاری از صنعتگران یک فضا  و شرایط ایده آلی را به ارمغان می آورد که باعث می شود تمامی فعالیت ها دریغ از حمل و نقل، جابجایی و اسکان تجهیزات سنگین و صنعتی در داخل یک فضای بسته، امکان راه اندازی و احداث یک خط تولید را در یک فضا و محیط بسته با تمامی انشعابات و امکانات راه اندازی نماید.

امروزه با مراجعه به بسیاری از شهرک های صنعتی می توانید انواع سوله های صنعتی را در ابعاد و شکل های مختلف مشاهده نمایید که هر یک برای فعالیتی در نظر گرفته شده اند. سوله هایی که در سال های اخیر احداث و ساخته شده اند تفاوت های زیادی با سوله هایی دارند که در دهه های گذشته ساخته شده اند، از جمله این تفاوت ها میتوان به سبک بودن وزن اسکلت و سازه تمام شده، کاهش هزینه های احداث و ساخت سوله نسبت به دهه های گذشته، افزایش مقاومت در برابر انواع حوادث طبیعی و فشارهای ناشی از رانش و لرزه های ناگهانی زمین اشاره کرد.

مزیت ساخت سوله

مطالب مرتبط : بهترین سوله سازان ایران

سوله سازی در صفادشت

صفادشت یکی از شهرک های صنعتی جدید در نزدیکی استان تهران و کرج است که به دلیل نوین بودن و برخورداری از ظرفیت های مطلوب و ایده آل در حوزه صنعت و تجارت، از زمان احداث و بهره برداری از این شهرک سوله سازی و ساخت انواع سوله سبک در آن به شدت رونق یافته است و تقریبا می توان گفت که بسیاری از صنعتگران و صاحبان مشاغل بزرگ اقدام به ایجاد یک محیط کارگاهی و فنی در این شهرک نموده اند. بیشتر صنعت و حرفه هایی که در این شهرک مشغول به فعالیت هستند مربوط به حوزه ساخت و مونتاژ قطعات خودروهای سواری و سنگین است در سوله هایی با ابعاد بسیار بزرگ در کنار خط تولید آن مشغول به فعالیت هستند.

ساخت سوله در صفادشت

کلام آخر

شهرک صنعتی صفادشت را می توان به عنوان یکی از مناطق بسیار مهم صنعتی و تجاری دانست که پیشرفت های بسیار چشمگیری را در سال های اخیر داشته است. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما در قسمت زیر بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top