ساخت سوله در بوشهر

سوله سازی و ساخت سوله در بوشهر

 

برای ساخت سوله در بوشهر در نظر گرفتن برخی از نکات اهمیت ویژه ای خواهد داشت. در این مقاله سعی داریم تا به برخی از این نکات اشاره کنیم.

استفاده از ستونک بتنی در ساخت سوله

 اصولاً در ساخت سوله به دلیل این که ستون سوله دچار پوسیدگی نشود، در برخی از موارد روی شالوده از ستونک بتنی استفاده می شود.

ساخت سوله در بوشهر

ضرورت اجرای عملیات ضد زنگ

همانطور که می دانید بر اثر عوامل جوی، خطر پوسیدگی اجزای سازه فلزی را تهدید می کند. به همین جهت از عملیات ضد زنگ برای جلوگیری از بروز این مشکل استفاده می‌شود.

پوشش سقف و بدنه سوله

 اصولاً  مصالح مختلفی برای پوشش سوله مورد استفاده قرار می گیرند. برای پوشش دادن سقف سوله از ورق کرکره ای گالوانیزه همراه با آستری از پشم شیشه استفاده می شود.

اما پوشش بدنه سوله شامل دو بخش پوشش خارجی و پوشش داخلی خواهد شد.

از مراحل اصلی کار پوشش بدنه و سقف سوله با ساندویچ پانل و همچنین مصالح دیگری است که برای پوشش سوله مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت سوله در بوشهر

عوامل تاثیرگذار بر انتخاب پوشش سوله

 عواملی از جمله سرعت نصب، قیمت تمام شده، عایق بندی دمایی، عایق بندی صوتی، نوع کاربری سوله و همچنین لزوم استفاده از جنس خاصی از پوشش، آسان بودن تعمیرات، زیبا سازی نمای درونی و بیرونی سوله و مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی از جمله عوامل موثر در انتخاب نوع پوشش سوله می باشند.

دلیل استفاده از عایق بندی دمایی در پوشش سوله

به جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی از عایق بندی دمایی در پوشش سوله استفاده می‌شود که به کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد.

هزینه های مربوط به پوشش سوله

هرچه هزینه‌های مربوط به پوشش سقف سوله کمتر باشد با کاهش قیمت تمام شده ساخت سوله مواجه خواهیم شد.

توجه به نوع کاربری سوله در انتخاب نوع پوشش

بسته به نوع کاربری انواع سوله نوع پوشش آن تعیین خواهد شد. به طور مثال سوله هایی که کاربرد آنها در زمینه صنایع غذایی است با سوله های مخصوص صنایع سنگین دارای پوشش متفاوتی خواهند بود.

آسان و ارزان بودن تعمیرات پوشش سوله

همچنین باید به این نکته هم توجه داشت که پوشش سوله باید به نوعی انتخاب شود که در صورت بروز آسیب دیدگی در بخشی از آن بتوان به راحتی و با کمترین هزینه بدون آسیب رساندن به بخش‌های دیگر عملیات ترمیم پوشش را انجام داد. مقاومت پوشش سوله در برابر فرسایش در شرایط کاری و همچنین مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ساخت سوله در بوشهر
متناسب بودن پوشش سوله با نوع کاربری آن

همچنین پوشش سوله باید با نوع کاربری آن مرتبط و متناسب باشد. مقاومت جنس پوشش سوله در برابر پوسیدگی از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین بهتر است پوشش سوله باعث زیباسازی ظاهر آن نیز شود.

سرعت بالای نصب پوشش

از دیگر مواردی که در انتخاب نوع پوشش سوله تاثیرگذار است، سرعت نصب آن می باشد. هرچه سرعت نصب پوشش سوله بالاتر باشد، در برنامه زمانبندی پروژه صرفه‌جویی خواهد شد و هزینه بالاسری و دورریز مصالح نیز کاهش پیدا خواهند کرد. از این جهت از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه خواهد بود.

عایق بندی صوتی در پوشش سوله

دلیل استفاده از عایق بندی صوتی در پوشش سوله جلوگیری از خروج صداهای ایجاد شده در خطوط تولید و انجام فعالیت‌های صنعتی دیگر به فضای بیرون سوله است. به دلیل این که این صداها می توانند تاثیرات نامطلوب زیست محیطی داشته باشند.

در حوزه صنعت و تولید، ساخت سوله‌های صنعتی برای انبوه سازی و فضاهای مورد نیاز شرکت‌ها و کارخانه‌ها امری بسیار ضروری است. برای ساخت یک سوله صنعتی در بوشهر که یکی از شهرهای پرتراکم و صنعتی ایران است، نیازمند بررسی و طراحی دقیقی هستیم تا بتوانیم نیازهای کسب و کارهای مختلف را برآورده کنیم.

مراحل ساخت سوله در بوشهر

ساخت سوله یک سری مراحل دارد که می تواند به ساخت آن کمک بسزایی کند که شامل موارد زیر است.

1. بررسی نیازها و الزامات

  •  تحلیل فضا
  •  تعیین اندازه و ارتفاع سوله

2. طراحی و معماری سوله

  • نوع سازه سوله
  • متریال و مصالح ساخت

ساخت سوله در بوشهر

3. سیستم‌های تهویه و برق

  • سیستم تهویه
  • سیستم برق

مزایای ساخت سوله صنعتی در بوشهر

  •  کاهش هزینه‌ها
  •  افزایش بهره‌وری
  •  امکانات و تسهیلات

نتیجه‌ گیری

در این مقاله، به بررسی و توضیح مزایا و نحوه ساخت سوله در بوشهر پرداختیم. ساخت یک سوله صنعتی در بوشهر نه تنها به شرکت‌ ها و کارخانه‌ ها کمک می‌ کند تا نیاز های فضایی خود را برآورده کنند، بلکه باعث افزایش بهره‌ وری و کاهش هزینه‌ ها نیز می‌ شود.

 شرکت بیستون سازه آذران در زمینه ساخت سوله در بوشهر هم فعالیت می کند و در خدمت صنعت گران عزیز می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین