قیمت ساخت سوله در اصفهان

سوله ها سازه هایی سرپوشیده با سقف شیب دار برای استفاده در دنیای صنعت هستند ک توسط شرکت بیستون سازه، طراحی و ساخته می شوند. سوله ها با توجه به نوع کاربری و منطقه محل احداث فرق می کنند، برای مثال امروزه سوله سبک قوسی به دلیل مصرف کم در آهن و به صرفه تر بودن از سازه های دیگر، بیشتر اجرا و ساخته می شود .  

محاسبه-آنلاین-هزینه-ساخت-سوله

 محاسبه آنلاین هزینه ساخت سوله

برآورد هزینه در ساخت سوله، از نکات مهم و ضروری برای افراد و سرمایه گذاران از لحاظ اقتصادی است که برای محاسبه باید متراژ ورقه های آلومینیومی، پانل های سقفی، عرض، طول و ارتفاع را داشته و با استفاده از از فرم زیر هزینه تقریبی را به دست آورد.

  • هزینه ساخت = هزینه دستمزد + هزینه جوشکاری + هزینه برشکاری + هزینه آهن آلات
  • هزینه نصب = هزینه دستمزد +هزینه پیچ و مهره برای اتصال و پیوند ورقه ها
  • مجموع هزینه = هزینه ساخت کلی + هزینه نصب + هزینه های بالاسری + هزینه تجهیزات کاربردی + هزینه حمل و نقل تجهیزات
  • محاسبه ضریب و هزینه بالاسری عمرانی و غیر عمرانی =  هزینه مصالح + دستمزد نیروی انسانی + هزینه ماشین آلات و حمل و نقل مورد استفاده

یک نمونه از انالیز و براورد هزینه و ضریب بالاسری برای پروژه ها و طرح های عمرانی و غیر عمرانی به شکل زیر است:

آنالیز ضریب بالاسری پروژه های عمرانی آنالیز ضریب بالاسری پروژه های غیر عمرانی
با 8 درصد سود با 8 درصد سود
همراه 1 درصد مالیات بر سود همراه 1 درصد مالیات بر سود
1.6 درصد بیمه طرح های عمرانی 7.78 درصد بیمه طرح های غیر عمرانی
8 درصد هزینه مستمر کارگاه 8 درصد هزینه مستمر کارگاه
2.5 درصد هزینه دفتر مرکزی 2.5 درصد هزینه دفتر مرکزی
0.2 درصد کمک به صندوق کارآموزی 0.2 درصد کمک به صندوق کارآموزی
0.2 درصد هزینه آزمایشگاه پیمانکاری 2 درصد هزینه آزمایشگاه پیمانکاری
با جمع 23 درصدی با جمع 29.2 درصدی
ضریب بالاسری : 1.30     ضریب بالاسری : 1.41

هزینه-ساخت-سوله-200-متری-در-سال-1402

هزینه ساخت سوله 200 متری در سال 1402

برای ساخت سوله از جمله سوله سبک خرپایی طبق گفته های بالا اول باید بهترین نوع سوله را برای خود انتخاب کنید، بعد شروع به محاسبه و برآورد کامل تجهیزات و عوامل بپردازید. از اصلی ترین و مهم ترین اجزا و تجهیزات سوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فریم و رفتار

رفتر ها یا ( Rafter) تیر های اصلی تشکیل دهنده تاج سوله است که فریم توسط این رفتر ها و ستون ها به شکل یک قاب شکل می گیرد.

وال پست (Wall post)

تجهیزاتی در حالت تیر و ستون که برای نگهداری دیوار های سوله در ابتدا و انتهای سوله طراحی میشود. در واقع وظیفه اصلی این وال پست ها، انتقال نیرو باد و زلزله به قاب اصلی سازه بوده و همچنین از تخریب دیوار ها جلوگیری می کند.

استرات (Strut)

یکی از اجزای اصلی طولی در محور افقی است که وظیفه اصلی آّن اتصال قالب های اصلی به یکدیگر است . استرات در کل به استحکام سازه کمک می کند.

پرلین یا لاپه (PURLIN)

یک عضو تیر مانند به عنوان پوشش برای سقف های صنعتی شیبدار، اتصال دیوار و ستون ها با فاصله زیاد از یکدیگر است که در دو نوع سقفی و دیواری طراحی و تهیه می شود.

مهاربند و پوشش سقف

مهاربند ها یا (Ceiling Brace) در جهت ایجاد استحکام کافی در سقف سوله ها و انتقال بار ها استفاده می شود. در پوشش سقف برای جداسازی محیط بیرون از درون و انتقال بار به بدنه سوله بکار می رود.

پوشش دیوار ها و کف پوش

پوشش دیوار با توجه به نوع و کاربرد سوله متفاوت بوده و از ورق های فلزی موجدار، ساندویچ پانل و تری دی پانل استفاده می شود. کفپوش نیز نیز با انواع مدل کف از جمله کفپوش بتن نصب و استفاده می شود.

هزینه ساخت سوله خرپایی

از این سازه های پوسته ای و کم وزن اما مقاوم که معمولا در فضاهای صنعتی، تجاری یا کشاورزی استفاده م شود، بر اساس هر متر مربع (متراژ) و در اختیار داشتن فاکتور هایی از قبیل متراژ دهانه سوله، طول و عرض سوله، ارتفاع ستون کناری، جمعبندی طراحی و محاسبه کامل هزینه ساخت آبرو سوله، طبق موارد زیر به دست می آیید:

  1. سوله های سبک به دلیل سبک بودن از سوله های تیر ورقی به قیمت کمتری حاصل می شود. (اما این را در نظر بگیرید که این سوله ها از لحاظ توسعه محدود تر هستند)
  2. محاسبات و طراحی سوله های خرپایی اگر توسط مهندسین با تجربه و با سابقه انجام بگیرد خیلی بهتر است چون می تواند باعث دچار اعوجاج و تابیدگی ها شود.
  3. شهر و منطقه مشخص نیز در ساخت و تهیه این سوله سبک و مستحکم بسیار حائز اهمیت است که اگر در آب و هوایی طوفانی و بارانی ساخنه شود، باد از تجهیزات مقاوم تری استفاده شود.

استعلام-قیمت-سوله

استعلام قیمت سوله

در استعلام قیمت سوله به صورت دقیق برای طراحی و ساخت، با توجه به اندازه متراژ دهانه سازه قیمت تجهیزات لازم به صورت به روز برآورد و محاسبه می شود. اطلاعات اولیه برای محاسبه، اندازه دهانه سوله است که یک نمونه برآورد برای شما فراهم کرده ایم:

متراژ دهانه تعداد ستون میانی ون سوله قیمت آهن آلات قیمت اجرت در هر کیلو گرم قیمت کل هر متر مربع
دهانه 10 متر ستون ندارد 22 کیلوگرم 33.00 هزار تومان 12.000 990.000
دهانه 15 متر ستون ندارد 24 کیلوگرم 33.00 هزار تومان 12.000 1.08.000
دهانه 20 متر ستون ندارد 28 کیلوگرم 33.00 هزار تومان 12.000 1.260.000
دهانه 30 متر 1 عدد ستون دارد 43 کیلوگرم 33.00 هزار تومان 12.000 1.935.000

البته این مسئله که برآورد هزینه مصالح و آهن آلات نسبت به کیفیت تغییر پیدا می کند را نباید فراموش کرد. در کل تجهیزات با توجه به تصمیم و دستور کارفرما با قرارداد از یک شرکت سازنده سوله، مثل بیستون سازه که تهیه و تامین تجهیزات از جمله آهن آلات را به عهده می گیرد.

کلام آخر

اگر قصد ساخت سوله تیرورقی یا هر سازه دیگر را در هر شهر از کشور ایران دارید، میتوانید با برآورد آنلاین هزینه به صورت تقریبی از شرکت بیستون سازه مشاوره و راهنمایی بگیرید. امیدواریم که تمام مطالب در راجع به استعلام قیمت برای شما عزیزان مفید بوده و اطلاعات لازم را دریافت کرده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین