ساخت سوله در کرمانشاه

ساخت سوله در کرمانشاه

شهر کرمانشاه یکی از شهرهایی است که شرکت بیستون سازه آذران در آن توانایی انجام مراحل طراحی ساخت نصب و راه اندازی سوله را دارد.  این شرکت با دارا بودن تیم مجرب و متخصص قادر به ساخت انواع مختلف سوله در شهر کرمانشاه می باشد.

امروزه سوله های سبک از محبوبیت خاصی برخوردار می باشند و این محبوبیت به دلیل مزیت هایی است که این سوله ها دارند اما برای ساخت سوله های سبک سه روش سوله سبک خرپایی، سازه های فضایی و همچنین سوله خود ایستا یا همان ubm وجود دارد. که در این مطلب قصد داریم در مورد سوله خود ایستا یا ubm صحبت کنیم.

Untitled 2 122 4 - ساخت سوله در کرمانشاه | سوله سبک بیستون

سوله های خودایستا یا ubm

اصولا برای طراحی سریع، آسان و بهینه سوله های بدون اسکلت که کم هزینه تر هم هستند، از سیستم ubm استفاده می‌شود. این روش باعث می‌شود که مراحل برنامه ریزی و طراحی و همچنین تولید و نصب چنین سازه هایی در هر نقطه قابل انجام باشند.

Untitled 2 145352 - ساخت سوله در کرمانشاه | سوله سبک بیستون

مزایای سوله های ubm

  • سوله های سبک طراحی شده با سیستم یو بی ام در حدود ۲۰ سال پیش توسط شرکت آمریکایی MIC به بازار ارائه شد و دارای مزایایی از جمله بالا بودن مقاومت، اجرای سریع و همچنین کاهش هزینه‌های مربوط به ساخت می باشد.
  • یکی دیگر از مزایای سیستم ubm این است که امکان طراحی و همچنین سوله های با کاربری های متفاوت از جمله ورزشی صنعتی تجاری و همچنین کشاورزی با این سیستم وجود دارد. از این جهت در سراسر جهان بسیاری از کشورها سوله های مورد نظر خود را با استفاده از سیستم ubm پیاده سازی می کنند.
  • از جمله مزیت های سوله های سبک می توان به بالا بودن سرعت ساخت آن اشاره کرد. یکی از دلایل بالا رفتن سرعت عدم نیاز به جوشکاری برای اتصال اجزای سازه به هم است.
  • همان طور که اشاره کردیم طراحی سیستم ubm به منظور ساخت و اجرای سوله های بدون اسکلت انجام شده است. این سوله ها دارای قیمت مناسبی بوده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار می باشند. باید به این نکته اشاره کرد که در ساخت سوله های ubm از خرپا ها، ستون، جوشکاری و بتونه کاری استفاده نمی‌شود. در حقیقت با کمک ماشین آلات ubm ساخت ورق های گالوانیزه با ضخامت های متفاوت طی فرآیند نورد سرد انجام می‌شود. سوله های ubm به دلیل مزیت های بالایی که دارند توانسته اند گواهینامه اروپایی CE و همچنین استانداردهای بین‌المللی بالایی را کسب کنند.
  • مقاوم بودن سوله های ubm در برابر آتش سوزی و همچنین فشار از ویژگی‌های مهم آن محسوب می‌شود و این مقاومت به دلیل قوسی شکل بودن سازه ایجاد می‌شود. شکل قوسی سازه های ubm سبب مقاومت این سازه در برابر بارهای ناشی از زلزله، طوفان، برف و همچنین خطر آتش‌سوزی شده است.

سخن آخر

از نکات بسیار مهمی که در زمینه ساخت سوله های ubm وجود دارد این است که ماشین آلات و تجهیزاتی که باعث تولید این سیستم می شوند قابلیت انتقال به محل سوله را دارند، به طوری که همگی مراحل از جمله برنامه ریزی، طراحی و همچنین تولید و نصب می‌توانند در محل اجرای سوله انجام شوند.

درباره “ساخت سوله در کرمانشاه” بیشتر بخوانید:

پاسخ دهید