ساخت سوله در کرمانشاه

سوله سازی و ساخت سوله در کرمانشاه

شهر کرمانشاه یکی از شهرهایی است که شرکت بیستون سازه آذران در آن توانایی انجام مراحل طراحی ساخت نصب و راه اندازی سوله را دارد.  این شرکت با دارا بودن تیم مجرب و متخصص قادر به ساخت انواع مختلف سوله در شهر کرمانشاه می باشد.

سوله

به سازه هایی که دارای سقف شیبدار هستند سوله می‌گویند. سوله ها در سه نوع سوله سبک، تیرورقی و یو بی ام تولید می‌شود.

سوله
 • سوله سبک
  اگر به دنبال سازه ای با کیفیت و قیمت مناسب هستید، سوله سبک بهترین گزینه است. این نوع سوله در کوتاه ترین زمان و وزن سبک ساخته می‌شود. ویژگی خاصی که نسبت به دیگر انواع سوله دارد، این است که در برابر بارهای شدید مرده و جانبی استحکام بی نظیری دارد.
 • سوله تیرورقی
  سوله تیرورقی در گذشته رونق بیشتری داشته است اما امروزه به خاطر معایبی که دارد، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با وزن زیادی که دارد، هزینه ساخت سوله بالا می‌رود و اصلا مقرون به صرفه نیست.
 • سوله یو بی ام
  سوله یو بی ام با استفاده از علم روز دنیا ساخته می‌شود البته محدودیت هایی دارد. این نوع سوله در دهانه های بزرگ قابل اجرا نیست.

مزایای سوله سبک در کرمانشاه

 • برای ساخت سازه هایی با دهانه خیلی بزرگ، تنها ساخت سوله سبک امکان پذیر است.
 • سازه هایی که تحت بارهای شدید قرار دارد مانند پل های بزرگ، فقط امکان ساخت سوله سبک وجود دارد.
 • شکل ظاهری زیبای سوله سبک و تنوع در طراحی و معماری خاص وجود دارد.
 • انواع جرثقیل در سوله سبک قابل نصب است.
 • دارای وزن سبک و در نتیجه آن قیمت تمام شده سازه کاهش می‌بابد.
 • در سوله های سبک، هزینه حمل و نصب کاهش یافته است.
 • با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، طراحی ساخت و نصب سوله سبک به سرعت انجام می‌شود.
 • سوله سبک این قابلیت را دارد که به دفعات قابلیت باز کردن و بستن سازه وجود دارد.
 • در برابر بارهای بسیار زیاد از استحکام زیادی برخوردار است.
سازنده سوله سبک در کرمانشاه؛ بیستون سازه آذران

سازنده سوله سبک در کرمانشاه؛ بیستون سازه آذران

برای راه اندازی سوله سبک در کرمانشاه، نیاز به شرکت سازنده سوله سبک در کرمانشاه دارید که قابل اطمینان و با تجربه باشد. ما شرکت بیستون سازه آذران را به شما معرفی می‌کنیم. این شرکت با به کارگیری مهندسین مجرب و توانا، سوله سبک با کیفیت بالا و بدون محدودیت در ابعاد دهانه با قیمت مناسب، در کوتاه ترین زمان تولید می‌کند.

انواع کاربریچ های سوله سبک

ساخت سوله سبک، به منظور هدف های خاصی صورت می‌گیرد. از سوله سبک در مواردی همچون:

 • ساخت سالن های ورزشی
 • ساخت سوله های صنعتی
 • ساخت سوله های انبار کارخانجات و مزارع کشاورزی
 • شهربازی ها
 • ساخت سردخانه های صنعتی
 • سالن های همایش و نمایشگاه ها
 • سوله های تجاری
 • ساخت اماکن مذهبی
 • آشیانه تعمیر و نگهداری هواپیما

و بسیاری موارد دیگر استفاده میشود.

ساخت سوله سبک

ساخت سوله سبک

در گذشته برای ساخت سوله از روش هایی استفاده می‌کردند که وزن زیادی داشتند و هزینه زیادی به کارفرما تحمیل می‌شد. امروزه با پیشرفت و گسترش تکنولوژی روز دنیا، سازه هایی با کیفیت بالاتر و وزن بسیار پایین ساخته می‌شود.

شرکت بیستون سازه آذران با استفاده از بهترین مواد اولیه و تجهیزات، سفارشات ساخت سوله سبک در کرمانشاه را می پذیرد.

نصب سوله سبک در کرمانشاه

شرکت بیستون سازه آذران، پس از طراحی و ساخت سازه در کارخانه با توجه به شرایط آب و هوایی کرمانشاه، برای نصب به محل پروژه منتقل می‌کند. سوله سبک در کرمانشاه با استفاده از فناوری مدرن دنیا ساخته می‌شود و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. این سازه ها در شرایط جغرافیایی مختلف قابل نصب است و هیچ گونه آسیبی به مقاومت و کیفیت آن وارد نمی‌شود.

قیمت سوله سبک

قیمت سوله سبک

برای برآورد قیمت سوله سبک، باید به موارد مختلفی توجه داشت، از جمله:

 • مواد اولیه به کار رفته در سوله سبک و قیمت آن بسیار مهم است.
 • سوله سبک کاربری های متنوع زیادی دارد، بر اساس نوع کاربری سوله سبک، قیمت آن متفاوت است.
 • با توجه به موقعیت جغرافیایی محل پروژه، شبیدار بودن زمین و… قیمت سوله سبک تغییر می‌کند.
 • وجود یک یا چند جرثقیل در سوله سبک در قیمت آن تأثیر می‌گذارد.
 • ابعاد و اندازه سوله، اندازه دهانه و ارتفاع آن، از موارد تأثیرگذار در قیمت سوله سبک است.
 • عدم نیاز به فونداسیون در ساخت سوله سبک، قیمت این سوله را کاهش می‌دهد.

امروزه سوله های سبک از محبوبیت خاصی برخوردار می باشند و این محبوبیت به دلیل مزیت هایی است که این سوله ها دارند اما برای ساخت سوله های سبک سه روش سوله سبک خرپایی، سازه های فضایی و همچنین سوله خود ایستا یا همان ubm وجود دارد. که در این مطلب قصد داریم در مورد سوله خود ایستا یا ubm صحبت کنیم.

سوله های خودایستا یا ubm

اصولا برای طراحی سریع، آسان و بهینه سوله های بدون اسکلت که کم هزینه تر هم هستند، از سیستم ubm استفاده می‌شود. این روش باعث می‌شود که مراحل برنامه ریزی و طراحی و همچنین تولید و نصب چنین سازه هایی در هر نقطه قابل انجام باشند.

مزایای سوله های ubm

مزایای سوله های ubm

 • سوله های سبک طراحی شده با سیستم یو بی ام در حدود ۲۰ سال پیش توسط شرکت آمریکایی MIC به بازار ارائه شد و دارای مزایایی از جمله بالا بودن مقاومت، اجرای سریع و همچنین کاهش هزینه‌های مربوط به ساخت می باشد.
 • یکی دیگر از مزایای سیستم ubm این است که امکان طراحی و همچنین سوله های با کاربری های متفاوت از جمله ورزشی صنعتی تجاری و همچنین کشاورزی با این سیستم وجود دارد. از این جهت در سراسر جهان بسیاری از کشورها سوله های مورد نظر خود را با استفاده از سیستم ubm پیاده سازی می کنند.
 • از جمله مزیت های سوله های سبک می توان به بالا بودن سرعت ساخت آن اشاره کرد. یکی از دلایل بالا رفتن سرعت عدم نیاز به جوشکاری برای اتصال اجزای سازه به هم است.
 • همان طور که اشاره کردیم طراحی سیستم ubm به منظور ساخت و اجرای سوله های بدون اسکلت انجام شده است. این سوله ها دارای قیمت مناسبی بوده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار می باشند. باید به این نکته اشاره کرد که در ساخت سوله های ubm از خرپا ها، ستون، جوشکاری و بتونه کاری استفاده نمی‌شود. در حقیقت با کمک ماشین آلات ubm ساخت ورق های گالوانیزه با ضخامت های متفاوت طی فرآیند نورد سرد انجام می‌شود. سوله های ubm به دلیل مزیت های بالایی که دارند توانسته اند گواهینامه اروپایی CE و همچنین استانداردهای بین‌المللی بالایی را کسب کنند.
 • مقاوم بودن سوله های ubm در برابر آتش سوزی و همچنین فشار از ویژگی‌های مهم آن محسوب می‌شود و این مقاومت به دلیل قوسی شکل بودن سازه ایجاد می‌شود. شکل قوسی سازه های ubm سبب مقاومت این سازه های پیوسته ای در برابر بارهای ناشی از زلزله، طوفان، برف و همچنین خطر آتش‌سوزی شده است.

صنعت-سوله-سازی-کرمانشاه

صنعت سوله سازی کرمانشاه

امروزه در سراسر ایران از جمله کرمانشاه، برای واحد های صنعتی به صورت نو یا دست دوم سوله هایی با ساخت استاندارد تهیه می شوند. سوله ها سازه هایی سرپوشیده با سقف شیب دار و متریال فلزی هستند که با زیرسازی  صحیح و نقشه کشی مقاوم در برابر عوامل طبیعی چون طوفان، آتش سوزی،  زلزله و …  ساخته می شوند.

این سوله های صنعتی طراحی منحصر به فرد خودشان را دارند که ابتدا با توجه به کاربرد و طراحی و سپس با محاسبات لازم ساخته می شوند تا متناسب با نوع کاربری باشند. در بیشتر مشاغل این سازه ها با هدف های مشخصی از قبیل نوع کاربری، قیمت و کیفیت ساخت، نوع پوشش و به صرفه بودن، در انواع ابعاد و مدل ها از جمله موارد بیان شده در زیر که از دسته پرکاربردترین ها هستند، استفاده می شوند.

 •         سوله ی چادری
 •         سوله ی لوله ای
 •         سوله ی قوسی
 •         سوله ی تک شیب متصل به ساختمان
 •         سوله ی تک شیب با ستون وسط
 •         سوله سی چند دهانه با ستون
 •         سوله با ستون مشترک
 •         سوله ی سبک

 ساخت سوله سبک در کرمانشاه

سوله سازی با نام اختصاری (Industrial shed) در صنعت کشور شناخته می شود که نقش بسیار مهمی را در این زمینه ایفا می کند. این سازه هی صنعتی محیطی پوشیده با سقف شیب دار هستند که کاربری بسیاری برای کارخانه ها، کارگاه ها و انبار ها از جمله مکان هایی با متراژ زیاد به دلیل به صرفه بودن هزینه به کار گرفته می شود.

سوله سبک از سوله های پرکاربردی و به صرفه در صنایع است که به دلیل استحکام، مقاومت بالا، مقرون به صرفه بودن و سازگاری با هرگونه شرایط آب و هوایی از مزایای بالایی برخوردار است. این دسته از سوله ها برای افرادی با بودجه متوسط مناسب بوده و از سایر مزایای این سوله ها می توان به موارد قابل توجه بیان شده در زیر اشاره کرد:

 1. اجرای آسان انواع سوله های پیچیده به علت سبک بودن قطعات
 2. مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی چون (طوفان ،زلزله و…)
 3.  سبک بودن قطعات سازه در مقایسه با دیگر مصالح
 4. بالا بودن عمر مفید سوله
 5.  صرفه جویی در هزینه به دلیل قطعات سبک و ارزان سقف و دیوار
 6. سهولت در نصب و اجرای سازه در ارتفاع و جابجایی آسان
 7. عدم نفوذ آلودگی صوتی ،رطوبت ،حرارت
 8. انتخاب طرح به صورت آزادانه در اجرای انواع سوله‌ها
 9. مقاومت و استحکام زیاد در برابر لرزه ها و نیروهای لرزشی
 10. جلوگیری از تبادل حرارت و یا برودت هوا در سوله، در نتیجه مصرف انرژی کمتر

اجاره-سوله-سبک-در-کرمانشاه

اجاره سوله سبک در کرمانشاه

سوله تیرورقی و سبک از پرکاربردترین سازه ها در صنعت هستند که به دلیل نیاز به سرمایه کم بیشتر مورد پسند و ساخت قرار می گیرند.مهندسین در ساخت این سوله ها برای ارائه سازه ای با کیفیت بسیار دقت بالایی به خرج داده و با راه ها و روش های مختلف از  لحاظ پوشش سوله هایی مقرون به صرفه طراحی می کنند.

 ساخت سوله با ساندویچ پانل در سال های اخیر از پرکاربردترین روش های ساخت سوله شده است که بودجه ساخت و ساز را به حداقل قیمت رسانده است. این پانل ها توسط مهندسین و طراحان و با پشتوانه نیروهای متخصص و ابزار کنترل دقیق در انواع مدل از جمله موارد بیان شده در زیر ساخته و در بازار توسعه می شوند.

ساندویچ پانل سقفی

از پانل سقفی برای پوشش سقف سازه ها به دلیل داشتن گام‌ های ذوزنقه ای شکل و اورلپ که از نفوذ آب به داخل سوله جلوگیری می کند، استفاده می شود. این پنل ها برای سقف سازه ها به طور معمول به صورت دو طرف ورق، یکرو ورق، یکرو فویل، یکرو نایلون و یکرو کاغذ در دسترس هستند.

ساندویچ پانل دیواری

پانل های دیواری برای پوشش دیوارهای خارجی و نما برای سوله یا تقسیم بندی فضای داخلی، در طرح ها و نقش های مختلف بکار می روند، این پانل های دیواری مقاوم در برابر ضربه، ساییدگی و خوردگی بوده و به دلیل وزن سبک و طول عمر بالا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق گالوانیزه

یکی دیگر از پرکاربردترین پوشش ها در ساندویچ پانل، روکش گالوانیزه است که از بهترین نوع سوله با پوششی از فولاد و فلز به دلیل محافظت از رطوبت و زنگ زدگی روکشی می شود. همچنین این ورق ها از ماندگاری بالایی برخوردار بوده در برابر تنش های خارجی مقاومت ویژه ای دارند.

روکش آلومینیومی

یکی دیگر از پوشش های محبوب از پانل ها، پوشش های دو طرف آلومینیومی است که به دلیل وزن سبک در ضخامت های بسیار کم ساخته می شوند. این ورق های آلومینیومی زیبایی خاصی را در پانل های عایق به ارمغان آورده و رنگ آمیزی آن را نسبت به سایر پوشش ها آسان تر می کند.

کارگاه سوله سازی

سوله های نو یا دست دوم در حالت کلی با قیمت، کیفیت و جنس بدنه متفاوتی ساخته و به فروش می رسند که قیمت دقیق این سازه ها توسط مهندسین و متخصصین این زمینه تعین و مشخص می شود. امروزه از جدید ترین سوله ها می توان به سوله umb اشاره کرد که در حالت قوطی در کارگاه های سوله سازی احداث و با حمل جرثقیل در محل مورد نظر نصب می شوند.

ساخت سوله با قوطی از روش های مدرن و جدید با ظاهری بسیار فوق العاده است که بیشتر برای مراکز تفریحی و سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. هزینه و سرمایه لازم نیز برای این سازه ها بسیار مقرون به  صرفه بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند.

بهترین-سوله-سازی-ایران

بهترین سوله سازی ایران

در سراسر کشور ایران شرکت های معتبری از قبیل بیستون سازه وجود دارند که سعی در ارائه بهترین خدمات سوله سازی در این زمینه هستند. سوله های دست دوم نیز توسط نیرو های متخصص این زمینه بازسازی شده و با قیمت های نسبتا پایین تری به فروش می رسند.

در واقع سوله های دست دوم، سازه هایی استفاده و تعمیر شده هستند که به دلیل مزیت بزرگ مقرون به صرفه بودن برای افرادی با  بودجه و سرمایه کم مورد تعمیر و استفاده قرار می گیرند. همچنین این سوله ها در کرمانشاه برای افرادی که مکان مورد احداث را در کمترین مدت زمان می خواهند، به فروش می رسد.

سخن آخر

از نکات بسیار مهمی که در زمینه ساخت سوله سبک قوسی و سوله های ubm وجود دارد این است که ماشین آلات و تجهیزاتی که باعث تولید این سیستم می شوند قابلیت انتقال به محل سوله را دارند، به طوری که همگی مراحل از جمله برنامه ریزی، طراحی و همچنین تولید و نصب می‌توانند در محل اجرای سوله انجام شوند.

درباره “ساخت سوله در کرمانشاه” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top