ساخت سوله در پاکدشت

ساخت سوله در پاکدشت

شرکت بیستون سازه آذران توانایی طراحی و ساخت انواع سوله در پاکدشت را دارد. شما می توانید برای سفارش ساخت سوله در این شهر با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری از سوله در اختیارتان قرار دهیم.

39 - ساخت سوله در پاکدشت | سوله سبک بیستون

ارتباط وزن سوله با قیمت آن

وزن سوله یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین قیمت آن می باشد.وزن سوله به عوامل متعددی بستگی دارد و سنگین بودن وزن این سازه می تواند باعث بالا رفتن قیمت ساخت آن شود. چون مصالح بیشتری برای ساخت چنین سوله ای مورد نیاز خواهد بود.

همانطور که اشاره شد عوامل متعددی می توانند تعیین کننده وزن سوله باشند که در ادامه به بحث و بررسی در مورد آن‌ها خواهیم پرداخت.

مواردی از جمله ارتفاع ستون، منطقه ای که قرار است سوله در آن احداث شود، میزان بارهایی که به سوله وارد می‌شود، شیوه ساختی که برای احداث آن در نظر گرفته می‌شود و همچنین نوع مصالحی که برای ساخت سوله مورد استفاده قرار می گیرند همگی بر قیمت تمام شده سازه فلزی تاثیرگذار خواهند بود.

40 - ساخت سوله در پاکدشت | سوله سبک بیستون

تکنیکهای سبک سازی سوله

تکنیکهای سبک سازی سوله یکی از مواردی است که با به کارگیری آن می توان سوله هایی با وزن کمتر ایجاد کرد. به عبارتی استفاده از تکنیکهای سبک سازی سوله منجر به کاهش هزینه های مربوط به ساخت این سازه های فلزی خواهد شد.

تقسیم بندی تکنیک های سبک سازی سوله در دو دسته سبک سازی سازه بنا و سبک سازی بارهای بنا انجام می‌شود.

تاثیر مصالح استفاده شده برای ساخت سوله بر قیمت سازه فلزی

همانطور که اشاره شد مصالح به کار رفته در ساخت سوله از موارد موثر در تعیین قیمت این سازه فلزی می باشد. واضح است که استفاده از مصالح با کیفیت بالا باعث بالا رفتن قیمت ساخت سوله خواهد شد.

38 - ساخت سوله در پاکدشت | سوله سبک بیستون

اما برای کاهش هزینه های ساخت سوله نمی توان از مصالحی با کیفیت پایین استفاده کرد. این اقدام می‌تواند تاثیری منفی در استحکام و کیفیت ساخت سوله داشته باشد.

استفاده از روش های سبک سازی سوله سازندگان این سازه فلزی را قادر می سازد بدون استفاده از مصالحی با سطح کیفیت پایین و یا کم شدن استحکام سوله، سازه های با هزینه کمتر احداث نمایند.

استفاده از پرسنل متخصص برای طراحی‌ و ساخت سوله

یکی از مواردی که می تواند کمک زیادی به کاهش هزینه های مربوط به ساخت سوله نماید  استفاده از افرادی است که از دانش و تخصص بسیار بالایی در زمینه طراحی و ساخت انواع سوله برخوردار باشند.

همچنین برای کاهش هزینه های مربوط به ساخت و ساز سوله باید روش های مناسبی را برای احداث سازه فلزی  انتخاب کرد.

41 - ساخت سوله در پاکدشت | سوله سبک بیستون

روشهای ساخت سوله

اصولا سه روش تیر ورقی، یو بی ام و همچنین خرپایی برای ساخت سوله به کار گرفته می‌شوند، اما باید توجه داشت که هر کدام از این روش ها با توجه به نوع کاربری سوله برای ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین نوع کاربری سوله در انتخاب شیوه ساخت آن تاثیرگذار خواهد بود.

توجه به این نکته مهم است که اگر قصد دارید هزینه‌های کمتری برای ساخت سوله صرف کنید  استفاده از روش تیرورقی نمی تواند انتخاب مناسبی باشد

برای ساخت سازه های فلزی به روش تیرورقی از ورقهای فولادی به تعداد زیاد استفاده می شود که قطعا این حجم از فولاد هزینه‌های زیادی را هم در پی خواهد داشت. اما استفاده از روش خرپایی می تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه های مربوط به ساخت سوله داشته باشد.

در روش خرپایی سعی می شود که از امکانات موجود استفاده حداکثری انجام شده و همچنین طراحی سوله به گونه ای صورت گیرد که سازه های فلزی با وزن کمتر ساخته شود.

این کاهش وزن ارتباط مستقیمی با کاهش قیمت‌های مربوط به ساخت سوله خواهد داشت.

استفاده از روشهای سبک سازی سوله می تواند به ساخت سازه هایی با هزینه و وزن کمتر و همچنین استحکام بالاتری منجر شود.

سخن آخر

شرکت بیستون سازه آذران جزو یکی از شرکتهای سازنده سوله محسوب میشود که یکی از فعالیتهای مهم این شرکت ساخت سوله در پاکدشت میباشد.

پاسخ دهید