ساخت سوله در گرگان

ساخت سوله در گرگان

در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه های ساخت سوله صحبت کنیم. در نظر گرفتن برخی از فاکتور ها برای ساخت سوله الزامی است. اصولا نوع کاربری سوله و هدف از ساخت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

اهمیت تعیین نوع کاربری سوله

اهمیت تعیین نوع کاربری سوله

تعیین دقیق کاربری سوله باید پیش از ساخت آن انجام شود. در حقیقت تعیین نحوه ساخت سوله با نوع کاربری آن ارتباط دارد. در غیر این صورت امکان بروز محدودیت در سوله وجود دارد. مثلاً ساخت دهانه بزرگ برای سوله هایی که قرار است. در موارد صنعتی مورد استفاده قرار گیرند الزامی است. پس از مشخص شدن ابعاد سوله باید به این نکته فکر کرد که استفاده از کدام روش ساخت سوله مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین روش انتخاب شده باید  از نظر زمان ساخت هم بهینه باشد.

برای ساخت سوله نیاز به دانش بالا و تجربه و مهارت کافی وجود دارد و تنها افراد آموزش دیده و مهندسین متخصص سوله می توانند به طراحی و ساخت سوله های استاندارد بپردازند.

قطعاً بی دقتی و اشتباه در زمینه طراحی و ساخت سوله می‌تواند ضرر های زیادی را در پی داشته باشد. انواع مختلفی از سوله ها وجود دارند که هر کدام هزینه های متفاوتی خواهند داشت. این تفاوت با توجه به نوع کاربری روش ساخت سوله ایجاد می‌شود اما اصولاً عوامل متعددی در تعیین میزان هزینه طراحی و ساخت سوله تاثیر گذار می باشند که در ادامه به بحث و بررسی در مورد آن‌ها خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت سوله

عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت سوله

بالا بودن مهارت تیم سازنده

 هرچه مهارت تیم سازنده سوله بالاتر باشد هزینه ساخت آن کاهش پیدا خواهد کرد، به دلیل اینکه با بالاتر بودن مهارت پرسنل مراحل ساخت سریع تر انجام شده و به همان نسبت هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

میزان مقاومت سوله

مقاومت سوله در برابر نیروهای زلزله یا باد می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد.

جرثقیلهای موجود در سوله

 جرثقیل هایی که در سوله موجود هستند که جزو بارهای وارد شده بر سوله محسوب می شوند. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت سوله به شمار می‌رود.

وزن فلز بکار رفته در ساخت سوله

یکی از مواردی که در ارتباط مستقیم با قیمت سوله قرار دارد وزن فلزی است که برای ساخت ان مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین نوع مواد مصرفی برای ساخت سوله و کیفیت آنها هم در قیمت تمام شده سوله موثر است.

منطقه مورد نظر برای ساخت سوله

منطقه مورد نظر برای ساخت سوله

منطقه ای که برای ساخت سوله انتخاب میشود و نوع ان در تعیین قیمت سوله نقش دارند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت سوله، اندازه دهانه و همچنین طول و ارتفاع سوله است. در صورت استفاده حداکثری از امکاناتی که برای سوله وجود دارد میتوان قیمت ساخت ان را کاهش داد بدون انکه از کیفیت سوله کاسته شود. به عنوان مثال سوله های خرپایی جزو سوله های ارزان قیمتی محسوب میشوند که از کیفیت خوبی هم برخوردار هستند و در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرند. اگر شما قصد دارید در شهر گرگان به ساخت سوله بپردازید میتوانید این کار را به کارشناسان شرکت بیستون سازه آذران بسپارید.

پاسخ دهید