ساخت سوله در زنجان

ساخت سوله در زنجان

ساخت سوله در زنجان : در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از نکات مهم در ساخت سوله صحبت کنیم.

دلیل استفاده از پوشش برای سوله

استفاده از ستونک بتنی روی شالوده برای جلوگیری از بروز مشکل پوسیدگی ستون در برخی از موارد کاربرد خواهد داشت. اجرای عملیات ضد زنگ در سازه های فلزی برای جلوگیری از خطر پوسیدگی بر اثر عوامل جوی ضروری است. یکی از مراحل اصلی در ساخت سوله استفاده از ساندویچ پانل و همچنین سایر مصالح برای پوشش سوله مورد استفاده قرار می گیرد. صفحه ستون عموما به شکل مفصلی اتصال می‌ یابد. ورق کرکره ای گالوانیزه با آستری از پشم شیشه برای پوشش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

42 - ساخت سوله در زنجان | سوله سبک بیستون

 پوشش دادن بدنه سوله

 پوشش دادن بدنه سوله سبک یا سنگین شامل دو بخش پوشش داخلی و پوشش خارجی بدنه می‌شود. عوامل متعددی در پوشش سقف و بدنه سوله مورد توجه قرار می‌گیرند. هزینه بالاسری و همچنین هزینه دورریز مصالح برای پوشش سقف و بدنه سوله، هزینه صرف شده برای دستمزد نیروهای انسانی و همچنین بهینه بودن برنامه زمانبندی همگی بر سرعت نصب موثرند. همچنین قیمت تمام شده و عایق‌بندی دمایی نیز از جمله مواردی هستند که در پوشش سقف و بدنه سوله اهمیت خواهند داشت. کاهش هزینه‌های مربوط به پوشش دادن سقف باعث می شود که هزینه کلی پروژه کاهش پیدا کند.

43 - ساخت سوله در زنجان | سوله سبک بیستون

ضرورت وجود عایق بندی مناسب در سوله ها

به جهت اینکه انواع سوله ها برای صادرات محصولات بتوانند گواهینامه های بین المللی کسب کنند باید عایق بندی صوتی را به صورت مناسبی داشته باشند. چون در خطوط تولید ممکن است اصوات ناخواسته ای ایجاد شود، همچنین حین انجام فعالیت‌های صنعتی نباید محیط بیرونی آن دچار تاثیرات نامطلوب زیست محیطی و بهداشتی شود. عایق بندی دمایی سوله هم اهمیت بالایی دارد چون باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی خواهد شد که منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود.

44 - ساخت سوله در زنجان | سوله سبک بیستون

نوع پوشش سوله و ویژگیهای آن

نوع پوشش سوله به نوع کاربری آن بستگی خواهد داشت. مثلا پوشش سوله هایی که به عنوان انبار صنایع سنگین، صنایع پلاستیکی و یا صنایع غذایی استفاده می شوند متفاوت خواهد بود. پوشش سقف و بدنه سوله باید به گونه‌ای باشد که در صورت بروز آسیب دیدگی در بخشی از آن، عملیات ترمیم بدون آسیب رساندن به بخش های کناری انجام شود و این ترمیم با هزینه کمی انجام شود. پوشش سوله باید در برابر عواملی مانند رطوبت و خوردگی مقاوم باشد تا در شرایط کاری و یا جوی دچار فرسایش نشود.

 پوشش سوله علاوه بر اینکه باید متناسب با نوع کاربری آن باشد باید به زیبایی محیط سوله هم کمک کرده و باعث چشم نواز شدن محیط سوله شود و همچنین جنس آن هم به گونه‌ای باشد که در مقابل پوسیدگی از خود مقاومت نشان دهد.

ساخت سوله در زنجان ، ارتباط با شرکت بیستون سازه آذران :

۰۹۱۴۴۳۱۷۱۹۲

پاسخ دهید