قیمت سوله سبک در تبریز

ساخت سوله سبک و سوله سازی در تبریز

کارخانه های سوله سازی متعددی در تبریز وجود دارد که انواع سوله های تیرورقی، یو بی ام و سوله های سبک را تولید می‌کنند. سازندگان سوله های تیرورقی، انواع تیرورق ها را تولید می‌کنند و برش می‌دهند، که ساخت این سوله ها هزینه زیادی می‌برد.
اما در ساخت سوله سبک در تبریز، میزان استفاده از فولاد به طور چشم گیری کاهش پیدا کرده است. یکی از معتبرترین شرکت‌های ساخت سوله سبک در تبریز، شرکت سوله سازی بیستون سازه آذران است. این شرکت این اطمینان را به شما می‌دهند که با بکارگیری بهترین متریال و فناوری مدرن، سوله سبک باکیفیت در تبریز را برای شما عزیزان تولید کند.

ساخت سوله سبک در تبریز

در ساخت سوله سبک در تبریز، با اینکه از فولاد کمتری استفاده میشود، از استحکام و استقامت بالایی برخوردار است. استفاده کم از فولاد در ساخت سوله سبک، تنها در پایین آمدن هزینه ها تأثیر دارد.

پوشش بدنه و سقف سوله سبک در تبریز، به دلیل شرایط آب و هوایی و تأثیری که بر سازه می‌گذارد، باید دارای عایق های مناسبی باشد. از این طریق عمر مفید سوله سبک در تبریز، افزایش پیدا می‌کند و خسارت های کمتری دارد.

ساخت سوله سبک در تبریز

در تبریز میزان بارش برف نسبتا زیاد است بنابراین میزان بار برف وارد شده به سوله سبک در تبریز، بیش از سایر مناطق است. لذا برنامه ریزی برای ساخت سوله در تبریز، به گونه ای صورت بگیرد، که مواد اولیه استفاده شود که دارای بهترین کیفیت باشند و توان تحمل این بار را داشته باشد. همین عامل باعث شده تا ساخت سوله سبک در تبریز، رونق بیشتری پیدا کند.

سازنده سوله سبک در تبریز؛ بیستون سازه آذران

شرکت بیستون سازه آذران، با بهره مندی از علم روز و تجربه مهندسی خود و استفاده از فناوری مدرن دنیا، جدیدترین سوله های سبک در تبریز را تولید می‌کند. این شرکت با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان، اقدام به ساخت سوله های سبک در تبریز کرده است. برای ساخت سوله سبک در تبریز دیگر نیازی به انتظارهای طولانی و صرف هزینه های سنگین نیست.

سازنده سوله سبک در تبریز؛ بیستون سازه آذران

بهتر است پیش از اقدام به ساخت سوله حتما در مورد نحوه ی ساخت و مشخصات آن و انواع مختلف سوله ها آشنایی پیدا کنید. شما باید با مطالعه ی مقالاتی که در زمینه ی نحوه ی ساخت انواع سوله و ویژگی های آن وجود دارد شناخت نسبی نسبت به این سازه ی فلزی پیدا کنید. زمانی که آگاهی شما در این زمینه بالاتر باشد قطعا می توانید با در نظر گرفتن تدابیری سازه ی مقرون به صرفه تری را طراحی کنید. برای سفارش طراحی و ساخت سازه ی فلزی باید به شرکت های سازنده ی سوله در تبریز مثل شرکت بیستون سازه آذران مراجعه کنید. این نکته اهمیت دارد که چه شرکتی را برای این منظور انتخاب کنید. شرکتی که انتخاب می کنید باید دارای تیم طراحی قوی و با تجربه ای باشد. در حقیقت اولین نکته ای که در انتخاب شرکت باید به آن توجه کنید این است که آیا تیم طراحی آنها از تجربه و دانش کافی برخوردار هستند یا خیر.

سوله سبک در تبریز

علاوه بر آن تیم طراحی باید بر مراحل ساخت سازه هم اشراف کامل داشته باشد. شرکت هایی که به شکل کپی برداری طراحی سوله را انجام می دهند ضرر زیادی به کارفرما تحمیل می کنند و در صورتی که مراحل طراحی و محاسبات دارای اشکالات زیادی باشد پروژه به صورت غیر قابل اجرا در می آید.

شرکتی که وظیفه ی ساخت سوله را بر عهده دارد باید بتواند سازه ای مناسب را طراحی کند. سازه ای با کمترین وزن که همگی استانداردهای مورد نیاز برای اخذ تاییدیه نظام مهندسی در آن لحاظ شده باشد را بسازد. همچنین سازه ی ایجاد شده باید بتواند بدون بروز هیچ خطایی نصب شود.

دومین موردی که باید در انتخاب شرکت سازنده ی سوله به آن توجه کنید پرسنل اجرای سوله است. در ساخت سوله افراد خبره و متخصص زیادی باید به کار گرفته شوند تا سازه ای بی عیب و نقص و منطبق بر طراحی انجام شده ایجاد شود. این نیروهای انسانی از قبیل تیم طراحی برشکاری- مونتاژ- زدن قطعات- جوشکاری و سایر موارد همگی باید از تجربه و دانش کافی در زمینه ی ساخت و ساز بهره مند باشند.

سومین فاکتوری که تعیین کننده در انتخاب یک شرکت سازنده ی خوب است کارخانه ای است که سازه در آن ساخته می شود. کارخانه ای که به صورت حرفه ای سازه ی فلزی در آن ساخته می شود با داشتن سالن های جداگانه برای هر کدام از بخش های ساخت سازه- کاری سریع و با کیفیت را تحویل خواهد داد.

چهارمین عامل تعیین کنند هم ماشین آلات  ابزاری است که در این کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر موارد تعیین کننده هم مواد استفاده شده در سازه و تیم اجرای سوله در تبریز می باشند.

دلایل همکاری با شرکت بیستون سازه آذران برای ساخت سوله سبک در تبریز:

 • شرکت بیستون سازه آذران با بکارگیری مجرب ترین افراد متخصص، سوله مورد نظر شما را طراحی میکند. مشاورین ما همیشه در خدمت شما هستند.
 • شما میتوانید با اطمینان، صرف هزینه ای بسیار پایین تر و زمانی کوتاه تر، داشته باشید.
 • سوله سبک در تبریز، مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط سخت اقلیمی مانند برف، زلزله و … دارد.

تعریف سوله

سازه هایی که دارای سقف قوسی یا شیب‌دار هستند و کاربردهای تجاری، صنعتی، تفریحی و … دارند را سوله میگویند. به سه نوع سوله سبک، سوله یو بی ام و سوله تیرورقی تقسیم بندی شده است.

سوله سبک

به آن دسته از سازه هایی که از قوطی های پروفیلی که وزن کمی دارند، استفاده میکند، سوله سبک گویند. با سرعت بالایی نصب میشود و مقاومت زیادی در برابر نیروی کشش و فشار از خود نشان می‌دهد.

مزیت های سوله سبک

مزیت های سوله سبک، نسبت به سایر انواع دیگر سوله قابل توجه است.

 • نوع سازه
  سوله سبک به شکل خرپایی ساخته میشود و قاب ها در فاصله کمی از هم قرار دارند، بنابراین وزن کمتری نسبت به سایر سوله ها دارند.
 • شکل ظاهری
  شکل ظاهری سوله سبک، زیبایی بیشتری نسبت به سایر سوله ها دارد.
 • قابلیت اجرای دهانه های عریض
  بهترین انتخاب برای ساخت سوله با دهانه عریض، سوله سبک است.
 • امکان نصب جرثقیل
  در سوله های سبک، هیچ محدودیتی در نصب جرثقیل وجود ندارد.
 • طراحی انعطاف پذیر
  در طراحی سوله سبک، دست طراحان باز است و میتوانند به هر شکلی آن را طراحی کنند.
 • صرفه اقتصادی
  دلایل زیادی باعث شده تا سوله سبک، صرفه اقتصادی بالایی نسبت با سایر انواع وله داشته باشد. وزن کم سازه، هزینه کمتری دربرخواهد داشت. هم چنین هزینه نصب نیز پایین تر است.
 • مقاوم و مستحکم
  طراحی خاص این نوع سازه، موجب میشود تا در برابر بارهای شدید مانند زلزله، برف، طوفان و … مقاومت زیادی داشته باشد.
 • فونداسیون
  در سوله سبک به علت اینکه قابها در فاصله کمی از هم قرار گرفته اند، در فونداسیون وزن بار، یکنواخت است. اگر فاصله بین قابها کمتر باشد، از میلگرد و ضخامت کمتری استفاده میشود. پی هایی که به صورت نواری در سوله سبک هستند، عرض و ضخامت کمتری دارند.
قیمت سوله سبک در تبریز

ویژگی های سوله سبک لوله ای تبریز

اولین مورد این است که سازه لوله ای مدرن نسبت به سازه ی سنتی (سوله های سنگین) مقرون به صرفه تر است. به طور کلی می توان گفت در سازه ی مدرن اجرای فونداسیون 60 درصد و سازه 50 درصد با کاهش هزینه مواجه می شوند. این سازه ها دارای قابلیت ارتجاعی بوده و در برابر طوفان و باد و سایر عوامل طبیعی نظیر زلزله و تگرگ و برف پایداری مناسبی دارد. دیواره سازه های سیلندری می تواند با استفاده از ورق- ساندویچ پنل– آجر یا بلوک ایجاد شود. از ورق گالوانیزه – آندولین – آندوویلا و همچنین ورق های پلی کربنات هم برای پوشش دادن سقف این سازه ها استفاده می شود. سوله ی سبک لوله ای به دلیل قوسی شکل بودن دارای قابلیت ایجاد فشار مثبت بوده و به صورت طبیعی تهویه می شود. مورد دیگری که می خواهیم به آن اشاره کنیم هم این است که سوله های سبک لوله ای تبریز دارای قابلیت اجرا بر روی دهانه های تا صد متر بدون ستون وسط را دارند.

سوله سبک و ارزان در تبریز

تعیین ارتفاع سوله به صورت استاندارد

می توان گفت تعیین ابعاد سوله مهم ترین مرحله ی اولیه در ساخت آن به شمار می رود. اصولا مقرون به صرفه بودن ساخت سوله از درجه ی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین جهت تعیین ابعاد باید به گونه ای صورت گیرد که کاملا منطبق بر نیاز کاربر باشد. در حقیقت ابعاد تعیین شده برای سوله در ارتباط مستقیم با وزن آهنی است که برای ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد. ارتفاع سوله سبک یکی از مهم ترین ابعاد آن است. دلیل آن هم این است که دهانه ی سوله سبک و ارتفاع آن کاملا با میزان آهنی که باید در اسکلت مورد استفاده قرار گیرد در ارتباط است. پس تعیین ارتفاع سوله به صورت استاندارد بر اساس ابعاد برش ورق و نیاز کاربری انجام می شود. یعنی در مرحله ی اول با توجه به این که قرار است چه ابزار و ماشین آلاتی در محل سوله تعبیه شوند و با توجه به نوع کاربری سوله و در مرحله ی دوم با توجه به ابعادی که ورق ها برش داده می شوند ارتفاع استاندارد سوله تعیین می شود.

اما در قسمت تاج سوله این که سقف سوله دارای چه شیب و عرضی است ارتفاع سوله را تعیین خواهد کرد.

وال پست چیست و چه نقشی در سوله دارد؟

طراحی نگهدارنده ی دیوار یا وال پست معولا به صورت ستون یا تیر انجام می شود. محل قرارگیری وال پست هم در قسمت انتهایی سالن های صنعتی می باشد. وال پست وظیفه دارد تا نیروهایی که از زلزله یا باد بر دیوار وارد می شود را به فریم انتقال دهد. این انتقال نیرو از دیوار به فریم باعث جلوگیری از تخریب دیوار خواهد شد.

قیمت سوله سبک در تبریز

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ساخت سوله سبک در تبریز، مؤثر است. برخی از این عوامل عبارت انداز:

 • بنا به نوع کاربری سوله سبک، قیمتها متفاوت است.
 • موقیت جغرافیایی و اقلیمی محل پروژه در قیمت سوله سبک اثر میگذارد.
 • وجود نیم طبقه و جرثقیل، عمل دیگری است که در تعیین قیمت سوله سبک مؤثر است.
 • اندازه و ابعاد دهانه و ارتفاع، از نکات قابل توجه برای قیمت گذاری سوله سبک است.
 • نوع فونداسیون، تأثیر چشم گیری در براورد قیمت سوله سبک دارد.

انواع کاربری های سوله سبک در تبریز

از سوله سبک در تبریز، برای کاربری های مختلفی استفاده می‌کنند. انواع کاربری های سوله سبک در تبریز از قبیل:

ویژگی‌های سوله های سبک خرپایی

یکی از مهمترین ویژگی‌های سوله های سبک خرپایی قیمت مناسب این سازه ها می باشد.

دلیل پایین بودن قیمت سوله های خرپایی

اما قیمت کمتر این نوع از سوله ها دلیل پایین‌تر بودن مقاومت آنها نیست، بلکه با استفاده از طراحی های مدرن برای سوله سازی و همچنین استفاده از تکنیک های سبک سازی این سوله ها دارای وزن پایین‌تر و در نتیجه قیمت مناسبی می باشند.

جالب است بدانید که حتی با وجود اینکه سوله های سبک خرپایی دارای وزن کمتری نسبت به سوله های سنتی می باشند اما از استحکام قابل قبولی برخوردار هستند. این سازه ها با استفاده از قوطی های پروفیل ساخته شده اند.

ساخت سوله در تبریز

هزینه های مربوط به ساخت سوله های خرپایی

مراحل مختلف ساخت سوله های سبک خرپایی دارای هزینه های جداگانه ای می باشد. در ادامه به بحث و بررسی در مورد آنها خواهیم پرداخت.

تقسیم بندی هزینه های سوله های سبک خرپایی

 اصولاً تقسیم‌بندی هزینه ها به چندین بخش برای ساخت سوله های خرپایی انجام خواهد شد. اولین مورد از این بخش بندی ها مربوط به هزینه های تهیه ورق های فولادی برای ساخت سازه فلزی می باشد. در این مورد هزینه‌های مربوط به تهیه ورقهای فولادی توسط کارفرما و یا کارخانه سازنده سوله پرداخت خواهد شد.

بخش دوم از هزینه های ساخت سوله های خرپایی مربوط به کارهای انجام گرفته بر روی سوله می شود.

قطعاً برای ساخت سوله های خرپایی به  ابزار و ماشین آلات خاصی از جمله دستگاه جوش، ابزار برش و رنگ کاری و مواردی از این دست احتیاج است.

برای تهیه این ابزار و ماشین آلات، هزینه ای باید پرداخت شود که مربوط به دومین بخش از هزینه های ساخت سوله های خرپایی می باشد.

ساخت سوله در تبریز

نوسان قیمت ورقهای فولادی

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، نوسان قیمت ورق های فولادی در بازار است. قیمت ورق های فولادی همواره متغیر بوده و ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. این نوسانات مربوط به قیمت ورق های فولادی بر روی هزینه کلی ساخت سوله های خرپایی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی انواع سوله های خرپایی می توان به کیفیت و نوع مصالح به کار رفته برای ساخت سازه فلزی اشاره کرد.

از جمله این هزینه ها می توان عایق کاریهای سوله، دیوار و اجزای داخلی، پوشش سقف و موارد دیگری از این دست را نام برد.

واحد برآورد هزینه های سوله

همان طور که اشاره شد وزن سوله تاثیر زیادی بر قیمت کلی آن خواهد داشت.

اصولا هزینه های مربوط به ساخت سوله های سبک و حرفه ای در واحد متر مربع برآورد می شود.

امروزه از نظر هزینه ها، ساخت سوله های سبک خرپایی مقرون به صرفه بوده و این نوع سوله طرفداران زیادی دارد.

به دلیل استفاده از کمتر از فولاد در ساخت سوله های خرپایی، این سازه ها دارای وزنی کمتر و البته هزینه های پایینتری نسبت به سازه های قدیمی می باشند.

از مزایای مهم سوله سبک خرپایی این است که امکان تعریف دهانه بزرگ برای این نوع سازه های فلزی وجود دارد.

همچنین سوله ها از نظر امنیت و مقاومت هم در سطح بالایی می باشند. سوله های سبک خرپایی می‌توانند در موارد متعددی از جمله سالن های ورزشی، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی، انبار ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار گیرند.

نتیجه گیری

شرکت بیستون سازه آذران، یکی از معتبرترین شرکت های ساخت سوله سبک در تبریز است. شما بعد از مطالعه بخش های مختلف این مقاله، با سوله و انواع آن، مزیت های سوله سبک و ویژگی های آن آشنا شدید. پس با مشاورین ما در بیستون سازه آذران تماس بگیرید تا شما برای ساخت سوله سبک در تبریز راهنمایی کنند. ساخت سوله سبک را با بهترین کیفیت، در کوتاهترین زمان و پایین ترین هزینه، به ما بسپارید.

2 دیدگاه دربارهٔ «ساخت سوله سبک و سوله سازی در تبریز»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین