ساخت سوله سبک و سوله سازی در شیراز

شرکت‌های سوله سازی اندکی در شیراز وجود دارد که در ساخت انواع سوله های فلزی پایدار و مستحکم فعالیت می‌کنند. تمام شرکت‌های سوله سازی در استان فارس، سوله ها را به صورت سنتی و تیرورقی می‌سازند، در حالیکه با بالا رفتن قیمت‌های ورق سیاه، سوله های سنتی و تیرورقی دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

سوله سبک چیست؟

برای آشنایی بیشتر در مورد سوله سبک در شیراز، ابتدا تعریفی مختصر از سوله وانواع آن کرده ایم. به سازه های که سقف شیبدار یا قوسی دارند، سوله می‌گویند. سوله انواع مختلفی دارد از جمله سوله تیرورقی، سوله یو بی ام و سوله سبک. در این بین سوله سبک با ویژگی های منحصربفردی که دارد،  رواج زیادی پیدا کرده است.

مزیت های سوله سبک در شیراز

سوله سبک در شیراز، مزیت های بسیاری نسبت به سوله تیرورقی دارد.

 • قابل اجرا در دهانه های عریض
  برای ساخت سوله در شیراز با دهانه های عریض، سوله سبک بهترین گزینه است.
 • امکان نصب جرثقیل
  بدون محدودیت امکان نصب جرثقیل وجود دارد.
 • صرفه جویی در زمان
  ساخت سوله سبک در شیراز، با سرعت بالایی نسبت به سوله تیرورقی صورت می‌گیرد.
 • منعطف بودن در طراحی
  طراحان سازه به هر شکلی می‌توانند طراحی کنند. برای ساخت سوله سبک در شیراز، امکان استفاده از طرح‌های خاص معماری وجود دارد.
 • صرفه جویی در هزینه
  ساخت سوله سبک در شیراز، نسبت به سوله تیرورقی هزینه پایین تری دارد. وزن کم و هزینه نصب پایین سوله سبک، باعث شده هزینه های کمتری به کارفرما تحمیل شود.
 • استحکام و مقومت بالا
  در برابر شرایط آب و هوایی سخت مانند برف و طوفان استحکام خود را حفظ می‌کند. هم چنین از مقاومت بالایی در برابر زلزله برخوردار است.

سازنده سوله سبک در شیراز

امروزه ساخت سوله سبک در میان صنعتگران زیادی مورد استقبال قرار گرفته است. در این میان کسانی می‌توانند در زمینه ساخت سوله فعالیت کنند که از تخصص و تجربه بالایی برخوردار باشند. سازنده سوله باید طبق محاسبات دقیق مهندسی همه جوانب کار را در نظر بگیرد و به استانداردهای سوله سازی نزدیک شود.
 متریال به کار رفته در ساخت سوله سبک در شیراز اهمیت زیادی دارد، با بالا بردن کیفیت سازه، می‌توان سوله ای با طول عمر مصرفی زیاد ساخت. این مهم را به شرکت بیستون سازه آذران بسپارید تا ساخت سوله سبک در شیراز را به بهترین نحو انجام دهد.

ساخت سوله سبک در شیراز

سوله سبک در شیراز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. وزن پایین سوله سبک، از مقاومت و استحکام آن کم نمی‌کند؛ ساخت سوله سبک در شیراز، توسط شرکت بیستون سازه آذران طبق آیین نامه مقررات ملی ساختمان صورت می‌گیرد و نظام مهندسی شیراز آن را تأیید می‌کند.

سفارش ساخت سوله سبک در شیراز

 شرکت بیستون سازه آذران، دارای تیم مجرب و کارآزموده و ماشین آلات مجهز و مدرن است که در بخش ساخت سوله سبک در شیراز و دیگر شهرهای کشور فعالیت می‌کند.

یکی از اهداف شرکت بیستون سازه آذران، با کمترین هزینه، کیفیت و استحکام سازه را افزایش دهد. ما با بکارگیری فناوری مدرن دنیا، به هدف دست یافته ایم.

نصب سوله سبک در شیراز

شرکت بیستون سازه آذران، با توجه به شرایط آب و هوایی شیراز و با استفاده از فناوری مدرن دنیا، سوله سبک در شیراز می‌سازد. بعد از حمل سازه به محل پرژه، عملیات نصب شروع میشود. این سازه ها را در موقعیت های جغرافیایی مختلف می‌توان نصب کرد؛ در حالیکه هیچ آسیبی به کیفیت و مقاومت آن وارد نمی‌شود. قیمت تمام شده سوله سبک در شیراز نسبت به سوله تیرورقی کمتر است.

کاربری های سوله سبک در شیراز

از خصوصیات سوله سبک در شیراز این است که برای کاربری های بسیاری از آن استفاده می‌کنند. چند مورد از کاربری های سوله سبک در شیراز عبارت انداز:

تفاوت های سوله سبک و سوله تیرورقی

تفاوت‌هایی که حائز اهمیت است از لحاظ سازه، شکل ظاهری آن،صرفه اقتصادی و فونداسیون می‌باشد.

تفاوت در سازه

سازه سوله های سبک، به دلیل کم بودن فاصله بین قاب‌ها و شکل خرپایی سازه (سوله خرپایی) ، از وزن کمتر نسبت به سوله های تیرورقی برخوردار است. هم چنین سوله سبک در مقایسه با سوله تیرورقی، در برابر بارهای شدید، مانند برف و طوفان مقاومت و تحمل بالایی دارد.

سوله سبک خرپایی در شیراز

تفاوت در شکل ظاهری

شکل ظاهری سوله سبک نسبت به سوله تیرورقی زیباتر است. سوله سبک قابلیت اجرای جرثقیل را دارد.

تفاوت در صرفه اقتصادی

ساخت سوله سبک نسبت به سوله تیرورقی، 10 تا 30 درصد صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

تفاوت در فونداسیون

در مورد فونداسیون توضیحی مختصر باید داد که در سوله های سبک قابهای سوله در فاصله کمی از هم قرار گرفته است. در نتیجه وزن بار به طور یکنواخت در فونداسیون صورت می‌گیرد. هرچه فاصله قابها کمتر باشد، از میلگرد و ضخامت کمتری استفاده می‌شود.
در سوله های تیرورقی قابها با فاصله 6متری از هم قرار دارد، که هرکدام به صورت پی تکی، با شناژهایی که آنها را به هم وصل می‌کند. در سوله سبک، پی ها به صورت نواری به ضخامت و عرض کم است. در نتیجه در فونداسیون سوله سبک از ابعاد و میلگرد کمتری استفاده می‌شود.

قیمت سوله سبک در شیراز

برای اینکه قیمت سوله سبک درشیراز محاسبه شود، نکات مهمی قابل توجه است. نکات مهمی که در تعیین قیمت سوله سبک در شیراز وجود دارد عبارت انداز:

 • نوع کاربری
 • موقعیت جغرافیایی
 • وجود جرثقیل یا نیم طبقه
 • اندازه و ابعاد دهانه و ارتفاع
 • نوع فنداسیون

سخن آخر

برای ساخت سوله سبک در شیراز، باید از شرکتهای معتبر سوله سازی در کشور کمک بگیرید. شرکت بیستون سازه آذران، سفارشات ساخت سوله سبک در شیراز را می‌پذیرد. ساخت سوله سبک در شیراز توسط شرکت بیستون سازه آذران، هم از لحاظ هزینه ای کمی که دارد و هم از لحاظ فنی، از ساخت سوله تیرورقی به صرفه تر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین