ساخت سوله سبک و سوله سازی در شیراز

شرکت‌های سوله سازی اندکی در شیراز وجود دارد که در ساخت انواع سوله های فلزی پایدار و مستحکم فعالیت می‌کنند. تمام شرکت‌های سوله سازی در استان فارس، سوله ها را به صورت سنتی و تیرورقی می‌سازند، در حالیکه با بالا رفتن قیمت‌های ورق سیاه، سوله های سنتی و تیرورقی دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

سوله سبک چیست؟

برای آشنایی بیشتر در مورد سوله سبک در شیراز، ابتدا تعریفی مختصر از سوله وانواع آن کرده ایم. به سازه های که سقف شیبدار یا قوسی دارند، سوله می‌گویند. سوله انواع مختلفی دارد از جمله سوله تیرورقی، سوله یو بی ام و سوله سبک. در این بین سوله سبک با ویژگی های منحصربفردی که دارد،  رواج زیادی پیدا کرده است.

مزیت های سوله سبک در شیراز

سوله سبک در شیراز، مزیت های بسیاری نسبت به سوله تیرورقی دارد.

 • قابل اجرا در دهانه های عریض
  برای ساخت سوله در شیراز با دهانه های عریض، سوله سبک بهترین گزینه است.
 • امکان نصب جرثقیل
  بدون محدودیت امکان نصب جرثقیل وجود دارد.
 • صرفه جویی در زمان
  ساخت سوله سبک در شیراز، با سرعت بالایی نسبت به سوله تیرورقی صورت می‌گیرد.
 • منعطف بودن در طراحی
  طراحان سازه به هر شکلی می‌توانند طراحی کنند. برای ساخت سوله سبک در شیراز، امکان استفاده از طرح‌های خاص معماری وجود دارد.
 • صرفه جویی در هزینه
  ساخت سوله سبک در شیراز، نسبت به سوله تیرورقی هزینه پایین تری دارد. وزن کم و هزینه نصب پایین سوله سبک، باعث شده هزینه های کمتری به کارفرما تحمیل شود.
 • استحکام و مقاومت بالا
  در برابر شرایط آب و هوایی سخت مانند برف و طوفان استحکام خود را حفظ می‌کند. هم چنین از مقاومت بالایی در برابر زلزله برخوردار است.

سازنده سوله سبک در شیراز

امروزه ساخت سوله سبک در میان صنعتگران زیادی مورد استقبال قرار گرفته است. در این میان کسانی می‌توانند در زمینه ساخت سوله فعالیت کنند که از تخصص و تجربه بالایی برخوردار باشند. سازنده سوله باید طبق محاسبات دقیق مهندسی همه جوانب کار را در نظر بگیرد و به استانداردهای سوله سازی نزدیک شود.
 متریال به کار رفته در ساخت سوله سبک در شیراز اهمیت زیادی دارد، با بالا بردن کیفیت سازه، می‌توان سوله ای با طول عمر مصرفی زیاد ساخت. این مهم را به شرکت بیستون سازه آذران بسپارید تا ساخت سوله سبک در شیراز را به بهترین نحو انجام دهد.

ساخت سوله سبک در شیراز

سوله سبک در شیراز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. وزن پایین سوله سبک، از مقاومت و استحکام آن کم نمی‌کند؛ ساخت سوله سبک در شیراز، توسط شرکت بیستون سازه آذران طبق آیین نامه مقررات ملی ساختمان صورت می‌گیرد و نظام مهندسی شیراز آن را تأیید می‌کند.

سفارش ساخت سوله سبک در شیراز

 شرکت بیستون سازه آذران، دارای تیم مجرب و کارآزموده و ماشین آلات مجهز و مدرن است که در بخش ساخت سوله سبک در شیراز و دیگر شهرهای کشور فعالیت می‌کند.

یکی از اهداف شرکت بیستون سازه آذران، با کمترین هزینه، کیفیت و استحکام سازه را افزایش دهد. ما با بکارگیری فناوری مدرن دنیا، به هدف دست یافته ایم.

نصب سوله سبک در شیراز

شرکت بیستون سازه آذران، با توجه به شرایط آب و هوایی شیراز و با استفاده از فناوری مدرن دنیا، سوله سبک در شیراز می‌سازد. بعد از حمل سازه به محل پرژه، عملیات نصب شروع میشود. این سازه ها را در موقعیت های جغرافیایی مختلف می‌توان نصب کرد؛ در حالیکه هیچ آسیبی به کیفیت و مقاومت آن وارد نمی‌شود. قیمت تمام شده سوله سبک در شیراز نسبت به سوله تیرورقی کمتر است.

کاربری های سوله سبک در شیراز

از خصوصیات سوله سبک در شیراز این است که برای کاربری های بسیاری از آن استفاده می‌کنند. چند مورد از کاربری های سوله سبک در شیراز عبارت انداز:

تفاوت های سوله سبک و سوله تیرورقی

تفاوت‌هایی که حائز اهمیت است از لحاظ سازه، شکل ظاهری آن،صرفه اقتصادی و فونداسیون می‌باشد.

تفاوت در سازه

سازه سوله های سبک، به دلیل کم بودن فاصله بین قاب‌ها و شکل خرپایی سازه (سوله خرپایی) ، از وزن کمتر نسبت به سوله های تیرورقی برخوردار است. هم چنین سوله سبک در مقایسه با سوله تیرورقی، در برابر بارهای شدید، مانند برف و طوفان مقاومت و تحمل بالایی دارد.

سوله سبک خرپایی در شیراز

تفاوت در شکل ظاهری

شکل ظاهری سوله سبک نسبت به سوله تیرورقی زیباتر است. سوله سبک قابلیت اجرای جرثقیل را دارد.

تفاوت در صرفه اقتصادی

ساخت سوله سبک نسبت به سوله تیرورقی، 10 تا 30 درصد صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

تفاوت در فونداسیون

در مورد فونداسیون توضیحی مختصر باید داد که در سوله های سبک قابهای سوله در فاصله کمی از هم قرار گرفته است. در نتیجه وزن بار به طور یکنواخت در فونداسیون صورت می‌گیرد. هرچه فاصله قابها کمتر باشد، از میلگرد و ضخامت کمتری استفاده می‌شود.
در سوله های تیرورقی قابها با فاصله 6متری از هم قرار دارد، که هرکدام به صورت پی تکی، با شناژهایی که آنها را به هم وصل می‌کند. در سوله سبک، پی ها به صورت نواری به ضخامت و عرض کم است. در نتیجه در فونداسیون سوله سبک از ابعاد و میلگرد کمتری استفاده می‌شود.

قیمت سوله سبک در شیراز

قیمت سوله سبک در شیراز

برای اینکه قیمت سوله سبک درشیراز محاسبه شود، نکات مهمی قابل توجه است. نکات مهمی که در تعیین قیمت سوله سبک در شیراز وجود دارد عبارت انداز:

 • نوع کاربری
 • موقعیت جغرافیایی
 • وجود جرثقیل یا نیم طبقه
 • اندازه و ابعاد دهانه و ارتفاع
 • نوع فنداسیون

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه های نهایی سوله سبک در شیراز

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه های نهایی سوله سبک در شیراز

یک از مهمترین مواردی که تمامی افراد در خرید و یا ساخت چیزی به آن توجه بسیار زیادی می کنند، برآورد و یا قیمت نهایی سازه است. به همین دلیل گاهی اوقات برای اینکه هزینه های نهایی ساخت سوله به کمترین حد خود برسد، سازه های نو را خریداری و یا نمی سازند، بلکه به سوله های دست دوم در شیراز روی می آورند.

برای اینکه هزینه نهایی طراحی و ساخت سوله را به کمترین میزان خود برسانیم، اول باید بدانیم که چه عوامل در قیمت و هزینه سوله موثر است؟ تا بتوانیم با رعایت نکات مهم درباره آن ها، قیمت و برآورد سازه مورد نظر را به صورت شگفتانه ای کاهش دهیم.

عوامل موثر بر قیمت نهایی ساخت سازه هایی مانند سوله، عبارت اند از:

 • اندازه و متراژ سوله مورد نظر
 • طرح و مدل سوله ای که برای ساخت در نظر گرفته شده
 • محل و مکان ساخت سوله
 • مرحله ساخت و ساز
 • دستمزد کارکنان و نیروی کار مشغول در ساخت سوله مورد نیاز
 • مصالح کاربردی و مورد نیاز در ساخت این سازه
 • اخذ و اجازه مجوز های مربوطه از ارگان و یا موسسات ذی ربط

هر کدام از عوامل بالا، قسمتی از مرحله طراحی و ساخت سوله را در بر می گیرد که در ادامه بیشتر و مختصر تر در این باره بحث خواهیم کرد.

عامل تاثیر گذار در رابطه با اندازه و متراژ سوله مورد نظر

متراژ و اندازه سوله یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نهایی طراحی و ساخت سوله است. به این گونه که سوله سبک هر چه بزرگتر باشد، مواد، مصالح و نیروی مورد نیاز بیشتری را مصرف می کند، که در نهایت باعث افزایش قیمت نهایی در ساخت سوله می شود.

البته بهتر است بدانید که اندازه و متراژی که از سوله در نظر گرفته می شود، وابسته به کاربردی که کارفرما از سوله انتظار دارد، است که معمولا کارفرمایان برای هر کدام از مشاغل و کسب و کاری که قرار است در آن سوله راه بیاندازد، طرح مد نظر خود را برای ساخت و اجرا به شرکت های قابل اعتمادی که رزومه خوبی در ساخت سوله دارند، ارائه می کند.

طراحی و سفارشی سازی سوله های سبک در شیراز

طرح و مدل سوله مورد نظر یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت نهایی ساخت این سازه ها است که به حالت های استانداردی در اندازه های متفاوت ساخته می شود. ولی در شرکت بزرگ و صنعتی بیستون سازه برای ساخت سوله ها، کارفرمایان مجبور به انتخاب طرح های کلی و استاندارد نیستند، بلکه می توانند هر مدل و طرحی که مد نظرشان است و  امکان ساخت آن ها وجود دارد را به نمایندگان بیستون سازه آذران تحویل بدهند، که در نهایت با بهترین کیفیت و بیشترین مقاومت، آن ها را بسازند.

فقط این مورد نباید فراموش شود که طرح های تفاوت و سفارشی، یکی از عوامل بزرگ افزایش قیمت در ساخت سوله های سبک در شیراز است.

این طرح های خاص، می تواند مواردی مانند اضافه کردن در و پنجره و یا امکانات اضافی به سوله نیز باشد.

محل ساخت سوله سبک در شیراز

موقعیت و محلی که سوله قرار است در آن جا ساخته و اجرا شود، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به این گونه که که از زمین و یا محوطه ای که این سازه باید در آن قسمت ساخته شود، در مکانی دور افتاده و یا غیر قابل دسترس باشد، حمل و نقل مواد و تجهیزات مورد نیاز به موقعیت، باعث افزایش هزینه های بیشتری می شود.

به علاوه در رابطه اخذ مجوز های مربوطه، هزینه نهایی آن در هر زمین متفاوت است و امکان این که هزینه مجوز ها در زمین های دور افتاده بیشتر باشد، وجود دارد.

مرحله ساخت و ساز سوله

در کل عمده ای از هزینه های ساخت سوله در این مرحله استفاده می شود، که این مرحله مربوط به هزینه های کار و نصب  ساخت سوله سبک در شیراز بستگی دارد.

مرحله ساخت و ساز نیز مربوط به مراحل قبل و بعد نیز هست که این مراحل و موارد قابل اهمیت که هزینه نهایی سوله را افزایش می دهد، عبارت است از؛

 • اندازه سوله مورد نظر
 • پیچیدگی طرحی که کارفرما به سازندگان ارائه داده است
 • سطح و موارد سفارشی سازی شده در سوله

بهتر است بدانید که هزینه کار و نصب این سازه ها در شیراز نیز، ممکن است وابسته به تجربیات و صلاحدید های پیمانکار نیز بستگی داشته باشد و با این حال از باقی چیز ها متفاوت باشد.

برای این که به علاوه هزینه ای که برای ساخت سوله ها انجام می دهید، ضرر و زیانی را هم متحمل نشوید، مطالبی که در مقاله محافظت و نگهداری از سوله های چگونه است؟ را مطالعه کنید و به تمامی سوالات ذهنی خود با این مباحث جواب بدهید.

دستمزد کارکنان و نیروی کار مشغول در طراحی و اجرای سوله سبک در شیراز

یکی از مهمترین عوامل هزینه های نهایی ساخت سوله ها، دستمزد نیروی کاری است که در آن مکان مشغول به فعالیت هستند. این دستمزد ها به هیچ عنوان واحد و مساوی نیست،  بلکه وابسته به مهارت و تجربیات کارگر و پیمانکار ها، متفاوت است.

کارگران ماهری مانند جوشکاران و یا سازندگان اصلی، هزینه بیشتری را نسبت به باقی کارگرانی که ماهر نیستند، دریافت می کنند.

مصالح و مورد مورد نیاز برای ساخت و اجرا سوله سبک در شیراز

مصالحی که در ساخت سوله ها به کار می روند وابسته به کیفیت و نوع مواد، قیمت نهایی آن ها متفاوت خواهد بود. ولی از جای که ما قصد ساخته سوله ها سبک در شیراز را داریم باید در نظر بگیری که این سوله کمترن و کم هزینه ترین مواد را در بر میگیرد و مانند دیگر سوله ها مانند؛ سوله های تیر ورقی، خرپایی، قوسی و پوسته ای نیست که مصالح زیادی را مورد استفاده قرار دهد.

سخن آخر

برای ساخت سوله سبک در شیراز، باید از شرکتهای معتبر سوله سازی در کشور کمک بگیرید. شرکت بیستون سازه آذران، سفارشات ساخت سوله سبک در شیراز را می‌پذیرد. ساخت سوله سبک در شیراز توسط شرکت بیستون سازه آذران، هم از لحاظ هزینه ای کمی که دارد و هم از لحاظ فنی، از ساخت سوله تیرورقی به صرفه تر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top