سوله پیش ساخته صنعتی سبک

سوله به معنی سازه‌ای فلزی است که سقفی شیب دار دارد. سوله‌ها را با انجام محاسبات صنعتی و خاص مهندسی می‌سازند. از سوله‌ها در صنایع بسیاری استفاده می‌شود. برای مثال می‌توان به کارخانه‌ها، اسکلت ساختمان، انبارها، مرغداری‌ها، آشیانه‌های هواپیما، تعمیرگاه‌ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی اشاره نمود. سوله‌ها نیز انواع مختلفی دارند. بسیاری از آنها نیازمند متخصص برای نصب و فونداسیون است. اما اگر شما نیز بخواهید برای کسب‌وکار خود یک سوله با اندازه متوسط تهیه کنید، پیشنهاد می‌شود به ادامه مقاله توجه کنید.

سوله پیش ساخته صنعتی سبک

سوله پیش ساخته صنعتی سبک چگونه است؟

سوله پیش‌ساخته صنعتی سبک نوعی سوله است که توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود. این سوله‌ها نیاز به فونداسیون نداشته و در بسیاری از موارد طراحی منحصربه‌فردی دارند. سوله‌های پیش‌ساخته و سبک نیاز به فونداسیون ندارند ازاین‌رو بسیاری از مراحل جای گذاری سوله مثل مراحل خاک‌برداری، تسطیح، ریختن مگر، آجرچینی برای قالب، آرماتوربندی و بتن‌ریزی حذف می‌شود. این مراحل حجم کار و سرعت آن را افزایش داده بود اما به لطف متخصصین کشورمان امروزه حجم کاری و زمان موردنیاز برای تحویل سوله کاهش‌یافته است.

از طرفی درباره کشوری که درگیر جنگ اقتصادی است و نیاز به ارز دارد، تولید این سوله ها بسیار به صرفه است. این سوله ها برای انواع مشاغلی که تازه میخواهند شروع به کار کنند نیز بسیار مناسب است زیرا هزینه های آنها را کاهش می‌دهد. اگر هم نگران این هستید که سوله ای ارزان و بی کیفیت نصیبتان شود، باید بگوییم اشتباه می‌کنید. ساختار این سوله ها هرچند ارزان تر باشند اما با دیگر انواع سوله ها قابل مقایسه نیست و از کیفیت بهتری برخوردار است.

ایران کشوری زلزله خیز است. مطمئنا شما نمی‌خواهید با یک زلزله کوچک تمام سرمایه خود را از دست بدهید. از طرفی امروزه تمام بنا های مدرن را مقاوم در برابر زلزله می‌سازند. سوله سبک نیز باید به طوری طراحی شود که با زلزله های بزرگ نیز توان مقابله داشته باشد. این سوله ها همچنین مناسب مکان هایی مثل خوزستان و جنوب غربی کشور میباشد، این استان ها بسیار زلزله خیز بوده و به اصطلاح روی گسل قرار دارند. شما میتوانید با خرید سوله پیش ساخته صنعتی سبک علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، کیفیت بسیار بالا و مقاومت بالا در برابر زلزله را نیز داشته باشید. ایمنی محل کار بسیار مهم است.

مزیت های سوله پیش ساخته صنعتی سبک

بسیاری از سوله ها را نمیتوان جا به جا کرد اما از دیگر محاسن این سبک سوله ها، توانایی جا به جایی آنها است. فرض کنید زمینی که کارگاه خود را در آن بنا کرده اید، اجاره ای است. با اتمام مهلت اجاره صاحب زمین دیگر تمایلی به اجاره دادن دوباره آن به شما را ندارد.

مزیت های سوله پیش ساخته صنعتی سبک

 اگر از یک سوله سنگین استفاده کرده باشید، بازهم مجبور هستید برای یک فضای دیگر هزینه ای اضافه پرداخت کرده یک سوله دیگر خریداری کنید، اما اگر از سوله پیش ساخته صنعتی سبک استفاده کرده باشید، دیگر نیاز نیست دوباره پولی پرداخت کنید. همچنین استفاده از سوله سبک برای ساخت کمپ های گردشگری در مناطقی که توریست پذیر هستند، ایده بسیار خوبی است. شما می‌توانید با صرف هزینه ای اندک، جای خوابی برای مسافران آن هم به شکل گروهی فراهم کنید. اگر هم تمایل داشتید مکان آن را بعد از سالها عوض کنید، چندان کار سختی در پیش نخواهید داشت.

سوله پیش ساخته صنعتی سبک همچنین در برابر بسیاری از عوامل بیرونی مقاوم است. برای مثال ساختمان این سوله به گونه ای است که در آن نمیتوان انتظار خوردگی و رطوبت را داشت. حتما تا به حال سازه هایی را دیده اید که تازه ساخته شده اند اما به دلیل نداشتن روکش مناسب و گالوانیزه نشدن یا گالوانیزه شدن ولی نه به شکل کامل، دچار کاهش مقاومت آهن و زنگ زدگی آن شده اند. ترکیب خاص مواد داخلی این سازه موجب میشود دیگر از رطوبت داخلی که باعث کاهش استحکام سازه میشود؛ خبری نباشد. سوله پیش ساخته صنعتی سبک را میتوان سازه ای کامل اما با قیمتی بسیار پایین تر دانست.

شرکت های ایرانی که به تولید این نوع سوله مشغول هستند دغدغه محیط زیستی بسیاری دارند. این شرکت ها با تولید زیاد زباله بسیار مخالف هستند و تمایل دارند خط منشی محیط زیستی خود را حفظ کنند. آنها با قابل بازیافت ساختن بسیاری از قسمت های سوله پیش ساخته صنعتی سبک توانسته اند بسیار به این مهم نزدیک شوند.

کاربری سوله پیش ساخته صنعتی سبک

سوله پیش ساخته صنعتی سبک قابلیت های بسیاری دارد. یکی دیگر از این قابلیت ها استفاده آن هم به شکل چند منظوره است. شما میتوانید از سوله پیش ساخته صنعتی سبک استفاده های زیر را بکنید:

  • احداث سایت های بسیار عالی برای سالن، کارگاه، انبار و….
  • با پارتیشن کشیدن در داخل و استفاده از سقف های کاذب می توانید از فضاهای اداری بسیار مناسب و با قیمتی بسیار کمتر از کانکس های موجود در بازار داشته باشید.
  • این سوله ها بسیار بی همتا و عالی برای تجهیز انواع کارگاه و کارخانه میباشد.
  • استفاده از این سوله ها برای تجهیز کارگاه های پیمانکاری بسیار مشهور و معروف است.
  • سوله پیش ساخته صنعتی سبک بسیارمناسب برای استفاده در کمپ ها و فضاهای موقت و دائمیی که  برای نهادها و ارگانها طراحی مشوند، است.
  • استفاده از این سوله ها برای میادین تره بار، تعمیرگاه و نمایشگاه بسیار است.
  • با دیوارکشی مناسب می توان فضاهای مسکونی و آموزشی بسیار عالی احداث نمود که با قیمتی بسیار ارزان تر از سازه های دیگر است.
  • این سازه سوله ای بسیار برای رستوران های بین راهی و سفره خانه ها ایده آل است. این گزینه نیز به دلیل راحتی در نصب این سوله ها میباشد.
کاربری سوله پیش ساخته صنعتی سبک

سخن آخر

سوله پیش ساخته صنعتی سبک دارای مزایای بسیاری است. استفاده ساده، قابل حمل بودن، قیمت پایین تر، سرعت بیشتر، زمان تحویل کمتر، مقاومت در برابر عوامل بیرونی مزاحم، مقاومت در برابر زلزله و از همه مهم تر سازگاری بالا با محیط زیست از عواملی است که بسیاری از صاحبان مشاغل و افرادی که قصد دارند از سوله ها استفاده کنند به این سبک از تولید سوله روی می آورند. شما نیز اگر مایل به خرید سوله هستید، میتوانید از این سبک سوله های کاربردی استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین