ساخت سوله سبک مرغداری در کمترین زمان

ساخت سوله سبک مرغداری در کمترین زمان

سوله های سبک، قابلیت اجرا در تمام کاربری ها را دارند؛ یکی از کاربردهای سوله های سبک صنعتی، سوله سبک مرغداری است. ساخت سوله سبک مرغداری، به دلیل پرورش موجود زنده در آن، تفاوت زیادی با ساخت دیگر سوله های صنعتی دارد؛ زیرا این موجود زنده به هوای تازه و بهداشت احتیاج دارد.

برای آشنایی بیشتر با ساخت سوله سبک مرغداری در کمترین زمان با ما همراه باشید؛ شرکت بیستون سازان آذران بهترین انتخاب، برای ساخت سوله های سبک است و با مرغوب ترین مواد اولیه و قیمتی مناسب در حال فعالیت است.

سوله سبک

سوله سبک

در سوله سبک، از سازه هایی استفاده می شود که نسبت به سازه های دیگر وزن کمتری دارد، به همین خاطر این سازه ها را سوله سبک می نامند. سقف سوله های سبک به شکل شیب دار است که براساس محاسبات دقیق ساخته می شود.

این سازه ها در کارخانه ساخته می شوند و سپس به محل پروژه حمل و در آنجا نصب می شوند. این کار باعث می شود تا با سرعت بیشتری کار جلو برود و هم چنین با مشکلات ساخت و ساز در محل پروژه مواجه نمی شوید.

نصب سریع سوله سبک مرغداری

نصب سریع سوله سبک مرغداری

سوله های سبک دارای وزن کمی هستند، این اختلاف وزن برای این است که از آهن کمتری در این سازه استفاده می شود. در عین صرفه جویی در قیمت سوله خواهید دید که در کمترین زمان ممکن سوله را قابل نصب می باشد.

قطعات سوله سبک را در کارخانه سوله سازی می سازند و سپس به محل پروژه انتقال میدهند و برای نصب سریع آن با استفاده از پیچ و مهره این قطعات را به هم وصل می کنند.

مهمترین نکات ساخت سوله سبک مرغداری

بیشتر بخوانید: سوله سبک مرغداری

مهمترین نکات ساخت سوله سبک مرغداری

برای ساخت سوله مرغداری، به دلیل استفاده از ماشین آلات مربوط به پرورش طیور، باید سوله ای با دهانه بزرگ ساخته شود.

یکی از مهمترین نکات ساخت سوله سبک مرغداری، داشتن سیستم تهویه مناسب است. با محاسبات دقیق مهندسی با توجه به موقعیت مکانی و مقیاس سازه، بهترین حالت های اجرای سوله صورت می گیرد.

اینکه از چه سیستم تهویه ای در سوله مرغداری استفاده شود، اهمیت ویژه ای دارد. برای سوله های مرغداری از دو نوع سیستم تهویه استفاده میشود:

 • سیستم تهویه تونلی
 • سیستم تهویه حداقلی

پس طبق آنچه گفتیم انتخاب سیستم تهویه مناسب و روش جایگذاری آنها در ساخت سوله سبک مرغداری اهمیت زیادی دارد.

نحوه قرارگیری سیستم های تهویه، یکی دیگر از نکات مهم ساخت سوله مرغداری است؛ که براساس وزش باد در منطقه احداث سوله سیستم تهویه قرار میگیرد. اگر بدون کارشناسی دقیق این کار را انجام دهید، در آینده هزینه و خسارات ثانویه در بر خواهد داشت.

شرکت بیستون سازان آذران با تجربه زیاد در ساخت انواع سوله سبک مرغداری در کمترین زمان در خدمت شما است که با بهترین قیمت و کمترین زمان اقدام به ساخت سوله مرغداری کند.

استاندارد سازی سوله مرغداری

استاندارد سازی سوله مرغداری

برای ساخت سوله مرغداری، ابعاد مختلفی در نظر گرفته می شود اما حالت استاندارد ساخت یک سوله مرغداری، حداقل طول 75 متر و حداقل عرض 12 متر است.

دیواره های سوله حداقل 2.5 متر و حداقل ارتفاع نوک سقف سوله 3 متر گرفته می شود.

نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود، این است که باید در هنگام ساخت سوله فضاهایی  برای نصب تابلوی برق مادر، هیتر و … ایجاد شود.هیتر وظیفه تامین هوای اضافی از بیرون را دارد و هوای مشتعل هیتر باید با لوله خارج شود. به منظور خنک نگه داشتن محیط، وجود حوضچه آب ضروری است.

هزینه ساخت سوله سبک مرغداری

هزینه ساخت سوله سبک مرغداری

یکی از معیارهایی که ذهن کارفرمایان ساخت سوله، را به خود مشغول میکند، هزینه های ساخت سوله است. ممکن است برای شما که قصد ساخت سوله مرغداری را دارید، این سوال را پیش بیاید که ساخت یک سوله مرغداری چقدر هزینه دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید قیمت کلیه مواردی که در مراحل ساخت و راه اندازی سوله استفاده می شود را بررسی کنیم.

 • قیمت آهن، متریال و اتصالات
 • قیمت دستمزد ساخت، حمل و نصب
 • قیمت متریال ثانویه

مراحل ساخت سوله مرغداری

مراحل ساخت سوله مرغداری

در این بخش مراحل ساخت سوله مرغداری را از زمانی که سفارش داده میشود تا آخرین مرحله و تحویل سوله را بررسی میکنیم.

 1. در مرحله اول کارفرما یا شرکت بیستون سازان آذران تماس میگیرد و اطلاعات لازم را به شرکت میدهد. اطلاعات مورد نیاز برای استعلام قیمت عبارت اند از ابعاد سوله، دهانه سوله و نوع فنداسیون سوله
 2. در این مرحله قیمت به صورت تقریبی به کارفرما اعلام میشود.
 3. در صورت تایید و با توجه به صحبت های انجام شده، برای برآورد دقیق قیمت، کار طراحی سوله انجام میگیرد. شرکت بیستون سازه آذران، با کادری مجرب در زمینه ساخت سوله سبک، در پروژه های مختلفی پیشگام بوده است.
 4. طراحی سوله و قیمت دقیق ساخت سوله مرغداری به کارفرما اعلام میشود.
 5. در مرجله بعد با تایید کارفرما، قرارداد کار بسته میشود.
 6. بر اساس طرح استاندارد تایید شده، اسکلت سوله در کارخانه ساخته میشود.
 7. هم زمان با اسکلت سازی سوله در کارخانه، کار پی سازی و فنداسیون شامل قالب بندی، آرماتوربندی و نصب بولت های بتن ریزی، در محل احداث سوله شروع میشود.
 8. با اتمام مراحل اسکلت سازی و فنداسیون، اسکلت به محل احداث حمل میشود.
 9. پس از آن کار نصب سوله انجام میشود.
 10. مراحل بعد مانند سنگ کاری، کاشی کاری، سیمان کاری و دیوار چینی انجام میشود.
 11. در انتها کارهای ثانویه از قبیل عایق بندی، پوشش سقف و دیوار، تاسیسات و نصب در ها و فلاشینگ ها تمام می شود.

با اتمام کار ساخت سوله سبک مرغداری در کمترین زمان، کارفرما سوله را تحویل می گیرد. کارفرما با صرف هزینه بسیار پایین، در کمترین زمان سازه ای خواهد داشت که مقاومت بسیار بالا در شرایط  سخت جوی مانند طوفان، زلزله، برف سنگین و … دارد.

اگر شما نیز به دنبال شرکتی هستید که در کمترین زمان سوله مرغداری را اجرا کند با شرکت بیستون سازه تماس بگیرید. برای ساخت کاربری های دیگر سوله ها با مشاورین ما در ارتباط باشید.

آدرس: تبریز، چهارراه منصور، برج ابریشم، طبقه 3، واحد 6

شماره تماس: 09145654213 – 09144317192​

درباره “ساخت سوله سبک مرغداری در کمترین زمان” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین