ساخت درب آهنی سوله

ساخت درب آهنی سوله

هر سازه ساختمانی مانند سوله ها، برای ورود و خروج باید درب ورودی برای خود داشته باشند، سوله ها جزوی از سازه های ساختمانی است که به دلیل کاربرد آن، باید درب های ورودی بسیار بزرگی داشته باشند که به همین خاطر، جنس در هایشان از فلز ساخته می شود.

درب هایی که برای سوله ها استفاده می شوند، معمولا از جنس فلزی و به دو دسته اتوماتیک و دستی ساخته می شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با درب سوله های بزرگ، صنعتی و… با ما تا انتها همراه باشید تا با توجه به سابقه و رزومه شرکت صنعتی بیستون سازه، توضیحات لازم را در این حوزه خدمتتان عرض کنیم.

نمونه ای از انواع درب های آهنی سوله

نمونه ای از انواع درب های آهنی سوله

درب های سوله با توجه به کاربرد و استفاده ای که از آن ها می شود، به دسته های متفاوتی تقسیم خواهند شد، و تنها وجه اشتراک آن ها داشتن جنس فلزی است.

تقسیم بندی درب های آهنی سوله عبارت است از:

 • درب آهنی و سوله کرکره ای
 • درب بالارونده سکشنال ویژه سوله
 • درب ریلی

هر کدام از این درب ها نسبت به استفاده ای که می شوند، از مزیت ها و معایبی برخوردار هستند که در ادامه به توضیحات بیشتر آن ها خواهیم پرداخت.

آیا در رابطه با انواع سوله های ساخت بیستون سازه آذران چیزی می دانید؟

در صورت مطلع نبودن می توانید مقاله هایی در رابطه با؛ سوله های تیر ورقی، سوله های سبک و خرپایی بخوانید.

درب آهنی کرکره ای

درب کرکره ای فوق العاده مناسب برای سوله ها، از لت های افقی شکلی ساخته شده که به صورت عمودی به یکدیگر متصل هستند، به این صورت است که این درب ها هنگام باز شدن به صورت عمودی بالا می روند و بالا چهارچوب درب فشرده می شوند. برای بسته شدن این درب ها نیز، لت های فشرده شده از یکدیگر باز می شوند و پایین می آیند. امروزه این درب های کرکره ای برقی سوله، از طریق کنترل از راه دور باز و بسته می شود.

با توجه به ویژگی ها و تعاریف مندرج در رابطه با درب های کرکره ای، میتوان فهمید که نصب این درب ها برای سوله از چه مزیت هایی برخوردار است. نمونه ای از مزایای نصب درب های کرکره عبارت است از:

 • ایمنی بالا با توجه به وزن سنگین درب
 • سرعت عمل بالا هنگام دستور های کنترلی
 • طمناسب برای سوله های کوچک

این درب های بسیار عالی و امروزی، تنها یک عیب دارد که آن نقص خلاصه شده در تولید نسبتا زیاد آلودگی صوتی هنگام باز و بسته شدن به دلیل حرکت یکپارچه و به هم پیوستن لت های آن به وجود خواهد آمد.

درب سکشنال بالا رونده ویژه سوله ها

این درب های صنعتی که برای سوله ها بسیار ویژه و کاربردی است، دقیقا عملکردی برعکس درب های کرکره ای معمولی دارد. این درب های ویژه و فوق العاده یک درب تاشو که از تعدادی لت های عمودی به صورت افق به متصل شده اند و هنگام کار کردن جا به جا می شوند.

لت های درب بالا رونده یا سکشنال، معمولا از فولاد گالوانیزه شده ساخته می شوند، به این دلیل که آن ها تقریبا همیشه در مجاورت سطح زمین و در نهایت رطوبت ها طبیعی هستند، نیاز به تولید شدن در این جنس را دارند. اتصالات درب سکشنال نیز لولا های فولادی بزرگ و قدرتمندی هستند که می توانند لت ها را ضمن تا کردن، به حالت افقی نیز جا به جا کنند.

درب ریلی و آهنی سوله ها

یکی از پرکاربردترین انواع درب سوله های صنعتی، درب های ریلی است که روی دو ریل که بالا و پایین چارچوب در و ورودی سوله قرار می گیرد، حرکت می کنند. عملکرد این درب های صنعتی، نسبت به بسیاری از درب های دیگر، ساده ترین و آسان ترین در نظر گرفته می شود.

برای نصب درب های ریلی برای سوله های صنعتی، نیاز است به اندازه عرض چهارچوب درب در کنار آن، فضایی برای قرار گیری درب وجود داشته باشد.

درب های ریلی با توجه به این که یکی از ساده ترین درب های مناسب سوله های است، از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که نمونه ای از این مزیت ها، عبارت است از:

 • اشغال فضای کم
 • مدرن و زیبا نشان دادن طرح ظاهری سوله ها
 • درصد پایین خرابی به دلیل کم بودن تعداد اتصالات و یراق آلات
 • امکان نصب جک های اتوماتیک برقی و خودکار برای آن ها

این درب های ریلی به طرفداری و فروش بسیار زیاد، به سه نوع مختلف نیز تقسیم بندی می شوند که در رابطه با مهم ترین آن ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درب های ریلی تک لنگه
 • درب ریلی دو لنگه
 • درب های ریلی 90 درجه
 • درب های ریلی کشویی

آموزش نصب انواع درب ها به سوله های صنعتی

آموزش نصب انواع درب ها به سوله های صنعتی

تمامی سازه های ساختمانی به خصوص سوله های صنعتی، هنگام طراحی و ساخت نیاز به استاندارد هایی دارد که موقع نصب درب هم این موارد بسیار مهم است. نصب درب های سوله به دست مهندسان و طراحان متخصص بیستون سازه آذران با در نظر گرفتن تمام استاندارد ها و اصول مربوطه انجام می شود که می توانید هنگام نصب از آنها کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ساخت سوله با دیوار چینی بلوک

درب آهنی دست دوم برای سوله

درب آهنی دست دوم برای سوله

درب های دست دوم برای سوله، دربی هستند که پس از استفاده در محیط های صنعتی یا بازرگانی، برای فروش دوباره در نگاه مشتریان قرار می گیرد. این مدل از درب ها معمولا از جنس های فلزی مانند فولاد و آلومینیوم که تولید شده اند، فروخته می شوند و با توجه به شرایط استفاده و نوع کیفیتی که دارند، با قیمت کمتری نسبت به درب های نو، عرضه می شوند.

قبل از خرید درب سوله دست دوم ، لازم است که از شرایط فیزیکی و کیفیت مطلوب درب، اطمینان کامل را حاصل فرمایید. در صورتی که درب های دست دوم سوله ها در شرایط مناسبی با کیفیت خوب و قابل قبول را پیدا کنید، می توانید این درب را گزینه ای خوب برای خرید در نظر بگیرید.

برای خرید مقرون به صرفه، بهتر است با در نظر گرفتن این که درب مورد نظر ما دست دوم است و احتمالا نیاز به تعمیراتی داشته باشد، این درب را خریداری کنید، با حساب این که هزینه نصب، تعمیرات و هزینه کلی درب، با صرفه تر از درب های نو است یا خیر.

کلام آخر

شرکت صنعتی بیستون سازه آذران یکی از بهترین شرکت های طراحی و ساخت انواع سوله ها است که با تجربه ای چندین ساله، توانسته میان صنعتگران و کاربران خود از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین