ساخت سوله در تبریز

سوله سازی و ساخت سوله در تبریز

ساخت سوله در تبریز : در این مقاله قصد داریم در مورد ساخت سوله در تبریز و استفاده از سوله خرپایی صحبت کنیم. اصولا قیمت سوله های خرپایی به عوامل زیادی بستگی دارد. اما برای اینکه بتوانیم بهتر در مورد قیمت این نوع سوله ها صحبت کنیم در ابتدا کمی با ویژگی های سوله های سبک خرپایی در تبریز آشنا شویم.

ساخت سوله در تبریز

ویژگی‌های سوله های سبک خرپایی

یکی از مهمترین ویژگی‌های سوله های سبک خرپایی قیمت مناسب این سازه ها می باشد.

دلیل پایین بودن قیمت سوله های خرپایی

اما قیمت کمتر این نوع از سوله ها دلیل پایین‌تر بودن مقاومت آنها نیست، بلکه با استفاده از طراحی های مدرن برای سوله سازی و همچنین استفاده از تکنیک های سبک سازی این سوله ها دارای وزن پایین‌تر و در نتیجه قیمت مناسبی می باشند.

جالب است بدانید که حتی با وجود اینکه سوله های سبک خرپایی دارای وزن کمتری نسبت به سوله های سنتی می باشند اما از استحکام قابل قبولی برخوردار هستند. این سازه ها با استفاده از قوطی های پروفیل ساخته شده اند.

ساخت سوله در تبریز

هزینه های مربوط به ساخت سوله های خرپایی

مراحل مختلف ساخت سوله های سبک خرپایی دارای هزینه های جداگانه ای می باشد. در ادامه به بحث و بررسی در مورد آنها خواهیم پرداخت.

تقسیم بندی هزینه های سوله های سبک خرپایی

 اصولاً تقسیم‌بندی هزینه ها به چندین بخش برای ساخت سوله های خرپایی انجام خواهد شد. اولین مورد از این بخش بندی ها مربوط به هزینه های تهیه ورق های فولادی برای ساخت سازه فلزی می باشد. در این مورد هزینه‌های مربوط به تهیه ورقهای فولادی توسط کارفرما و یا کارخانه سازنده سوله پرداخت خواهد شد.

بخش دوم از هزینه های ساخت سوله های خرپایی مربوط به کارهای انجام گرفته بر روی سوله می شود.

قطعاً برای ساخت سوله های خرپایی به  ابزار و ماشین آلات خاصی از جمله دستگاه جوش، ابزار برش و رنگ کاری و مواردی از این دست احتیاج است.

برای تهیه این ابزار و ماشین آلات، هزینه ای باید پرداخت شود که مربوط به دومین بخش از هزینه های ساخت سوله های خرپایی می باشد.

ساخت سوله در تبریز

نوسان قیمت ورقهای فولادی

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، نوسان قیمت ورق های فولادی در بازار است. قیمت ورق های فولادی همواره متغیر بوده و ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. این نوسانات مربوط به قیمت ورق های فولادی بر روی هزینه کلی ساخت سوله های خرپایی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی انواع سوله های خرپایی می توان به کیفیت و نوع مصالح به کار رفته برای ساخت سازه فلزی اشاره کرد.

از جمله این هزینه ها می توان عایق کاریهای سوله، دیوار و اجزای داخلی، پوشش سقف و موارد دیگری از این دست را نام برد.

واحد برآورد هزینه های سوله

همان طور که اشاره شد وزن سوله تاثیر زیادی بر قیمت کلی آن خواهد داشت.

اصولا هزینه های مربوط به ساخت سوله های سبک و حرفه ای در واحد متر مربع برآورد می شود.

امروزه از نظر هزینه ها، ساخت سوله های سبک خرپایی مقرون به صرفه بوده و این نوع سوله طرفداران زیادی دارد.

به دلیل استفاده از کمتر از فولاد در ساخت سوله های خرپایی، این سازه ها دارای وزنی کمتر و البته هزینه های پایینتری نسبت به سازه های قدیمی می باشند.

از مزایای مهم سوله سبک خرپایی این است که امکان تعریف دهانه بزرگ برای این نوع سازه های فلزی وجود دارد.

همچنین سوله ها از نظر امنیت و مقاومت هم در سطح بالایی می باشند. سوله های سبک خرپایی می‌توانند در موارد متعددی از جمله سالن های ورزشی، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی، انبار ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار گیرند.

سخن آخر

ساخت سوله در تبریز

شرکت بیستون سازه آذران قادر به ساخت انواع مختلف سوله در شهر تبریز می باشد. بنابراین اگر تصمیم به ساخت سوله در تبریز را دارید، می توانید برای دریافت مشاوره و البته ثبت سفارش با کارشناسان ما در شرکت بیستون سازه آذران تماس بگیرید.

 

درباره “ساخت سوله در تبریز” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top