طراحی-و-ساخت-سوله-سبک-قوسی-ارزان

طراحی و ساخت سوله سبک قوسی ارزان

سوله یک سازه ای با سقف شیب دار است که توسط محاسبات فنی به دست کارشناسان و مهندسان این حوزه ساخته می شوند، سوله به تنهایی یک سازه معمولی نیست و خود از چندین مدل ساخت و تنوع ساختاری متشکل شده است که یکی از مهم ترین آنها سوله های سبک قوسی می باشد.

سوله های قوسی که از دسته سوله سبک هستند و در بخش سوله های خرپایی قرار دارند به دلیل برخی ویژگی های منحصر به فرد در دهه گذشته بسیار مورد توجه صنعتگران و افراد صاحب حرفه قرار گرفته است.

در کل علاوه بر اینکه سوله های قوسی کاربرد مجزا و مخصوص خود را دارند این سوله ها هستند که با پدید آمدن تحولی عظیم را در زمینه توسعه و گسترش حرفه و صنعت خرده رقم زدند و به سبب این امروزه شرکتی همچون بیستون سازه پدید آمده و توانایی ساخت و تاسیس انواع سوله های سبک و سنگین را دارد.

مطلب مرتبط: اجزای سوله

سوله-چیست؟

سوله چیست

سوله سازه ای از جنس فلز است. سقف این سازه شیبدار بوده و در انواع و ابعاد و کاربری های مختلف ساخته می شود. امروزه سوله ها جایگزین مناسبی برای ساختمان های بتنی به شمار می روند.

چنین ساختمان هایی علاوه بر اینکه زمان زیادی صرف ساخت ان ها می شود هزینه زیادی هم دربردارند و با بالا رفتن هزینه های مربوط به ساخت و ساز، ساخت سوله مقرون بصرفه خواهد بود.

همان طور که اشاره شد سوله ها در انواع و کاربری های مختلفی ساخته می شوند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سوله در چه مواردی کاربرد دارد. از موارد استفاده سوله می توان به اشیانه هواپیما، انبار، سالن ورزشی، فروشگاه، دامداری و مرغداری اشاره کرد.

ابعاد یک سوله با توجه به نوع کاربری ان مشخص خواهد شد. اینکه چه مقدار فلز در تهیه اسکلت سوله استفاده شود با ابعاد سوله ارتباط مستقیم دارد.

پیش از شروع به کار، ابعاد دقیق سوله مورد نظر توسط کارشناسان شرکت براورد خواهد شد. هر چه ابعاد سوله مورد نظر بزرگتر باشد اهن بیشتری برای ساخت اسکلت سوله به کار خواهد رفت و این مطلب باعث بالا رفتن هزینه ساخت سوله خواهد شد.

سرعت بالای طراحی و ساخت سوله در کنار کیفیت بالای انجام کار از فاکتورهای مهمی است که یک شرکت سازنده سوله باید دارا باشد. اینکه در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ساخت سوله انجام شود برای مشتری اهمیت بالایی دارد.

شرکت بیستون سازه آذران با در نظر داشتن تمامی این موارد همواره در خدمت صنعتگران و مشتریان عزیز بوده است. شما می توانید با کارشناسان شرکت تماس گرفته و از اخرین قیمت ها اگاه شوید.

امروزه سوله های سبک طرفداران بیشتری دارند. یکی از انواع سوله های سبک، سوله سبک صنعتی است که در موارد صنعتی کاربرد دارد. این سوله ها می توانند به عنوان کارخانه یا کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی چنین سوله هایی نیاز به محاسبات فنی خاصی دارد. هزینه نهایی چنین سوله هایی با طراحی اسکلت سازه و براورد مقدار اهن بکار رفته در ان تعیین خواهد شد.

مطلب مرتبط: هزینه ساخت هر مترمربع سوله چقدر است؟

طراحی و ساخت سوله سبک قوسی

طراحی و ساخت سوله به سبک طاق می تواند افزودنی منحصر به فرد و جذاب برای فضای بیرونی شما باشد. در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی هنگام طراحی و ساخت سوله به سبک طاق وجود دارد:

  • مصالح: نوع موادی را که می خواهید برای سوله به سبک طاق استفاده کنید در نظر بگیرید. چوب به دلیل زیبایی طبیعی و تطبیق پذیری آن یک انتخاب محبوب است، اما می توانید مواد دیگری مانند فلز یا سنگ تراشی را نیز در نظر بگیرید.
  • متراژ: اندازه سوله را بر اساس کاربری مورد نظر و فضای موجود تعیین کنید. ارتفاع طاق ها، اندازه در و ردپای کلی سوله را در نظر بگیرید.
  • پوشش سقف: متریال سقفی را انتخاب کنید که مکمل طرح سبک قوس سوله باشد. گزینه ها شامل زونا، فلز یا کاهگل است.
  • پنجره ها: برای نور طبیعی و تهویه، پنجره هایی را به سوله اضافه کنید. پنجره های قوسی می توانند به ظاهر منحصر به فرد و متمایز سوله به سبک طاق بیافزایند.
  • درها: دری را انتخاب کنید که هم کاربردی باشد و هم از نظر زیبایی. برای داشتن ظاهری منحصربفرد، یک درب دوتایی یا درب هلندی اضافه کنید.
  • فونداسیون: فونداسیون سوله به سبک طاق مورد توجه مهمی است. یک فونداسیون جامد بتنی یا بنایی پایداری لازم را برای سوله فراهم می کند.
  • قاب بندی: قاب بندی یک سوله به سبک طاق می تواند پیچیده تر از یک سوله سنتی باشد. استخدام یک پیمانکار حرفه ای با تجربه در ساخت سازه هایی به سبک طاق را در نظر بگیرید.
  • کارهای تکمیلی: برای تکمیل ظاهر سوله به سبک قوس، به اضافه کردن کارهای تکمیلی، مانند تزئین یا قالب‌گیری در نظر بگیرید.

با انجام این مراحل می توانید یک سوله زیبا و کاربردی به سبک طاق طراحی و بسازید که هم جذاب و هم کاربردی باشد.​

کلام آخر

ما در مطالب بالا به همراه بیستون سازه به بررسی تمامی موارد سوله سازی و نحوه طراحی سوله های قوسی سبک پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به ارزانی سوله سبک قوسی خود را از طریق شرکت بیستون سازه به مراحل طراحی، ساخت و بهره برداری برسانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین