ساخت سوله در خیرآباد ورامین

ساخت سوله در خیرآباد ورامین

خیرآباد ورامین یکی از قدیمی ترین روستاهای ورامین است. این روستا در ۳۴ کیلومتری تهران واقع شده است. در نزدیکی این روستا شهرک صنعتی واقع شده است که می توان در آن براساس نیاز دست به ساخت سوله زد. برای ساخت سوله در خیرآباد ورامین می توانید ابتدا با انواع سوله ها آشنا شوید، سپس اقدام به ساخت آن کنید برای اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سوله در خیرآباد ورامین با کارشناسان بیستون سازه آذران تماس بگیرید.

انواع سوله ها

تمام سوله ها براساس نوع کاربرد و محل قرارگیری به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. در ذیل به انواع سوله ها اشاره می کنیم:

  1. سوله های تیرورقی: این سوله معمولا با استفاده از ورق زد و پروفیل ساخته می شود. این سوله با مقاومت های مختلفی شامل st44، st52 و st33 تا st37 ساخته می شود.
  2. سوله دو طرف شیب: مطمئنا تابحال این نوع سوله را در مناطق مختلف دیده اید. سوله دو طرف شیب دارای سقف هایی به صورت ۸ است. بر اساس نوع نیاز ممکن است ۸۸ و ۸۸۸ (سه قلو) باشد. هرچه تعداد دهانه های آن بیشتر باشد، امکانات آن نیز بیشتر است.
  3. سوله قوسی: این سوله دارای دو طرف شیب است. بر اساس نوع کاربرد دارای تک هلال، دو هلال ویا سه هلال هستند. این سوله نیز همانند سوله دو طرف شیب هر چه تعداد دهانه های بیشتری باشد، دارای امکانات بیشتری است.
  4. سوله های تک شیب: در این نوع سوله ها معمولا یک طرف از آن یکی بلندتر است. در این نوع از سوله می توان از چند دهانه موازی، تک دهانه و یا چند دهانه قرینه استفاده کرد.
ابعاد سوله

ابعاد سوله

ابعاد سوله یکی از مهم ترین ملاک ها برای ساخت سوله ها است. برای تعیین ابعاد سوله باید دقت کنید تا از نظر اقتصادی بصرفه باشد. همانطور که می دانید ساخت سوله ها هزینه بر است، در نتیجه باید از ابعاد مناسب و درست استفاده کنید. همچنین ابعاد انتخابی سوله بر مقدار وزن آهنی ساخت سوله تاثیر می گذارد.

ارتفاع سوله

یکی دیگر از ملاک های مهم برای ساخت سوله بعد از ابعاد ارتفاع سوله است. با تعیین درست ارتفاع سوله می توانید بر میزان آهن مصرفی صرفه جویی کنید. بعد از تعیین ابعاد سوله می توان ارتفاع سوله را بر اساس نوع نیاز تعیین کرد. برای تعیین ارتفاع سوله باید به ماشین آلاتی که قرار است در سوله قرار گیرد دقت شود. بعد از تعیین ارتفاع سوله باید اقدام به برش ورق ها کنید. حداقل ارتفاع مورد نیاز برای سوله ها ۴ متر است. همچنین حداکثر ارتفاع مورد نیاز برای ساخت سوله ۲۰ متر می باشد

پاسخ دهید