سوله در کاشان

سوله در کاشان

به طور کلی سوله یکی از پرکاربرد ترین سازه­ های جهان امروز می­ باشد که امروزه با توجه به نیاز افراد، شرکت­ های مختلفی مانند شرکت بیستون سازه آن ها را برای شما طراحی و مونتاژ می­ کنند که سوله در کاشان نمونه ای از آن ها است.

سوله، ساختمانی فولادی با ابعاد مختلف است که در سرار جهان مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و دلیل آن بصرفه بودن و سرعت در ساخت و اجرای این نوع سازه است که سبب شده است تا بیش از 90 درصد صنایع، انبارها، سالن های دامداری و… از آن استفاده کنند.

درباره کاشان

بیشتر بخوانید: سوله در اصفهان

درباره کاشان

شهرستان کاشان یکی از قدیمی ­ترین شهرهای استان اصفهان است که شرکت بیستون سازه در این به ساخت سوله در کاشان می پردازد. همچنین این شهرستان رتبه نخست پرجمعیت ­ترین شهرستان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

شهرستان کاشان دارای پستی و بلندی­ های بسیاری است که سبب شده است تا آب و هوایی متفاوت را در هر قسمت جغرافیایی خود داشته باشد، قسمت­ های مرتفع این شهرستان آب وهوایی سردسیر و در قسمت­ های پست­تر، آب و هوایی معتدل و در برخی مناطق آن که به دشت کویر نزدیک تر است آب وهوای گرمسیری را دارا می ­باشد.

شهرستان کاشان تا سال 1357 یکی از شهرستان ­های استان مرکزی به شمار می­رفت اما این شهرستان در همین سال از استان مرکزی جدا شده و به استان اصفهان پیوست.

به چه نوع سازه­ای سوله گفته می شود؟

به چه نوع سازه­ای سوله گفته می شود؟

سوله به سازه ­هایی گفته می ­شود که دارای سقفی بلند و شیبدار بوده و همچنین جنس سازه آن از فلز باشد. سوله­ ها در اشکال مختلفی باتوجه به نیاز افراد ساخته می ­شوند که هر کدام از انواع سوله­ ها برحسب نوع و نیاز افراد دارای ابعادی متفاوت هستند، شرکت ­هایی همچون شرکت بیستون سازه باتوجه به نیاز و محل مورد نظر افراد، اقدام به طراحی فونداسیون و مونتاژ سوله­ ها می­ کنند.

سوله و ­یا Ridge Bents که نام لاتین سوله است از قطعات پیش ساخته مونتاژ می ­شود و این امر سبب خواهد شد تا در زمان ساخت سوله صرفه جویی قابل توجهی صورت گیرد، و همانطور که می­ دانید سرعت در مونتاژ بناها یکی از مهمترین اصل­ ها برای سفارش دهندگان است.

اجزای تشکیل دهنده سوله

اجزای تشکیل دهنده سوله

باتوجه به اینکه کاشان یکی از پرجمعیت­ ترین شهرهای استان اصفهان به حساب می ­آید از همین رو نیاز به استفاده از سوله­ ها برای موارد مختلف از جمله ساخت انواع سالن­ های ورزشی و دام پروری و دیگرموارد حائز اهمیت است.

سوله­ ها از قطعات و اجزای مختلفی ساخته شده­ اند، که برخی از آن ها عبارتند از:

  • میل مهارها
  • بادبندهای سقفی
  • دیواره ­ها
  • پوشش ­های سقف
  • بادبند­های پروفیل
  • پایه که دارای دو اندازه­ی 6 یا 7 متری هستند
  • مهارهای طولی که به شکل لوله هستند
  • براکت ­ها که برای انتقال بار مورد استفاده قرار می گیرند

درباره “سوله در کاشان” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین