ساخت سوله سبک و سوله سازی در تبریز

کارخانه های سوله سازی متعددی در تبریز وجود دارد که انواع سوله های تیرورقی، یو بی ام و سوله های سبک را تولید می‌کنند. سازندگان سوله های تیرورقی، انواع تیرورق ها را تولید می‌کنند و برش می‌دهند، که ساخت این سوله ها هزینه زیادی می‌برد. اما در ساخت سوله سبک در تبریز، میزان استفاده از فولاد به طور چشم گیری کاهش پیدا کرده است. یکی از معتبرترین شرکت‌های ساخت سوله سبک در تبریز، شرکت سوله سازی بیستون سازه آذران است. این شرکت این اطمینان را به شما می‌دهند که با بکارگیری بهترین متریال و فناوری مدرن، سوله سبک باکیفیت در تبریز را برای شما عزیزان تولید کند.

ساخت سوله سبک در تبریز

در ساخت سوله سبک در تبریز، با اینکه از فولاد کمتری استفاده میشود، از استحکام و استقامت بالایی برخوردار است. استفاده کم از فولاد در ساخت سوله سبک، تنها در پایین آمدن هزینه ها تأثیر دارد.

پوشش بدنه و سقف سوله سبک در تبریز، به دلیل شرایط آب و هوایی و تأثیری که بر سازه می‌گذارد، باید دارای عایق های مناسبی باشد. از این طریق عمر مفید سوله سبک در تبریز، افزایش پیدا می‌کند و خسارت های کمتری دارد.

در تبریز میزان بارش برف نسبتا زیاد است بنابراین میزان بار برف وارد شده به سوله سبک در تبریز، بیش از سایر مناطق است. لذا برنامه ریزی برای ساخت سوله در تبریز، به گونه ای صورت بگیرد، که مواد اولیه استفاده شود که دارای بهترین کیفیت باشند و توان تحمل این بار را داشته باشد. همین عامل باعث شده تا ساخت سوله سبک در تبریز، رونق بیشتری پیدا کند.

سازنده سوله سبک در تبریز؛ بیستون سازه آذران

شرکت بیستون سازه آذران، با بهره مندی از علم روز و تجربه مهندسی خود و استفاده از فناوری مدرن دنیا، جدیدترین سوله های سبک در تبریز را تولید می‌کند. این شرکت با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان، اقدام به ساخت سوله های سبک در تبریز کرده است. برای ساخت سوله سبک در تبریز دیگر نیازی به انتظارهای طولانی و صرف هزینه های سنگین نیست.

دلایل همکاری با شرکت بیستون سازه آذران برای ساخت سوله سبک در تبریز:

 • شرکت بیستون سازه آذران با بکارگیری مجرب ترین افراد متخصص، سوله مورد نظر شما را طراحی میکند. مشاورین ما همیشه در خدمت شما هستند.
 • شما میتوانید با اطمینان، صرف هزینه ای بسیار پایین تر و زمانی کوتاه تر، داشته باشید.
 • سوله سبک در تبریز، مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط سخت اقلیمی مانند برف، زلزله و … دارد.

تعریف سوله

سازه هایی که دارای سقف قوسی یا شیب‌دار هستند و کاربردهای تجاری، صنعتی، تفریحی و … دارند را سوله میگویند. به سه نوع سوله سبک، سوله یو بی ام و سوله تیرورقی تقسیم بندی شده است.

سوله سبک

به آن دسته از سازه هایی که از قوطی های پروفیلی که وزن کمی دارند، استفاده میکند، سوله سبک گویند. با سرعت بالایی نصب میشود و مقاومت زیادی در برابر نیروی کشش و فشار از خود نشان می‌دهد.

مزیت های سوله سبک

مزیت های سوله سبک، نسبت به سایر انواع دیگر سوله قابل توجه است.

 • نوع سازه سوله سبک به شکل خرپایی ساخته میشود و قاب ها در فاصله کمی از هم قرار دارند، بنابراین وزن کمتری نسبت به سایر سوله ها دارند.
 • شکل ظاهری شکل ظاهری سوله سبک، زیبایی بیشتری نسبت به سایر سوله ها دارد.
 • قابلیت اجرای دهانه های عریض بهترین انتخاب برای ساخت سوله با دهانه عریض، سوله سبک است.
 • امکان نصب جرثقیل در سوله های سبک، هیچ محدودیتی در نصب جرثقیل وجود ندارد.
 • طراحی انعطاف پذیر در طراحی سوله سبک، دست طراحان باز است و میتوانند به هر شکلی آن را طراحی کنند.
 • صرفه اقتصادی دلایل زیادی باعث شده تا سوله سبک، صرفه اقتصادی بالایی نسبت با سایر انواع وله داشته باشد. وزن کم سازه، هزینه کمتری دربرخواهد داشت. هم چنین هزینه نصب نیز پایین تر است.
 • مقاوم و مستحکم طراحی خاص این نوع سازه، موجب میشود تا در برابر بارهای شدید مانند زلزله، برف، طوفان و … مقاومت زیادی داشته باشد.
 • فونداسیون در سوله سبک به علت اینکه قابها در فاصله کمی از هم قرار گرفته اند، در فونداسیون وزن بار، یکنواخت است. اگر فاصله بین قابها کمتر باشد، از میلگرد و ضخامت کمتری استفاده میشود. پی هایی که به صورت نواری در سوله سبک هستند، عرض و ضخامت کمتری دارند.

قیمت سوله سبک در تبریز

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ساخت سوله سبک در تبریز، مؤثر است. برخی از این عوامل عبارت انداز:

 • بنا به نوع کاربری سوله سبک، قیمتها متفاوت است.
 • موقیت جغرافیایی و اقلیمی محل پروژه در قیمت سوله سبک اثر میگذارد.
 • وجود نیم طبقه و جرثقیل، عمل دیگری است که در تعیین قیمت سوله سبک مؤثر است.
 • اندازه و ابعاد دهانه و ارتفاع، از نکات قابل توجه برای قیمت گذاری سوله سبک است.
 • نوع فونداسیون، تأثیر چشم گیری در براورد قیمت سوله سبک دارد.

انواع کاربری های سوله سبک در تبریز

از سوله سبک در تبریز، برای کاربری های مختلفی استفاده می‌کنند. انواع کاربری های سوله سبک در تبریز از قبیل:

نتیجه گیری

شرکت بیستون سازه آذران، یکی از معتبرترین شرکت های ساخت سوله سبک در تبریز است. شما بعد از مطالعه بخش های مختلف این مقاله، با سوله و انواع آن، مزیت های سوله سبک و ویژگی های آن آشنا شدید. پس با مشاورین ما در بیستون سازه آذران تماس بگیرید تا شما برای ساخت سوله سبک در تبریز راهنمایی کنند. ساخت سوله سبک را با بهترین کیفیت، در کوتاهترین زمان و پایین ترین هزینه، به ما بسپارید.

 

 

 

درباره “سوله سبک در تبریز” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top