ساخت سوله سبک و سوله سازی در اصفهان

 سازه فلزی که سقف شیبدار داشته باشد سوله نام دارد. سوله به عنوان جایگزینی برای ساختمان‌های بزرگ بتنی محسوب میشود.شرکت بیستون سازه آذران با دارا بودن تجربه و تیم مجرب و متخصص در زمینه طراحی و ساخت انواع سوله در اصفهان فعالیت می کند.

ساخت سوله سبک در اصفهان

سوله های سنگین تیرورقی

از قدیمی ترین انواع سوله میتوان به سوله های سنگین تیر ورقی اشاره کرد. این سوله ها به دلیل بالا بودن وزن، هزینه بر بودن ساخت و همچنین مراحل نصب آن امروزه طرفدار چندانی ندارد. برای ساخت سوله های تیر ورقی ابتدا باید مرحله طراحی ورقه های فولادی انجام شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که طراحی این ورقه های فولادی براساس ارتفاع سوله و همچنین اندازه دهانه ان انجام میشد. زمانی ساخت سوله های سنگین تیر ورقی میتواند مقرون بصرفه باشد که اندازه دهانه سوله بین ۱۵ تا ۲۰ متر باشد. در غیر اینصورت ساخت چنین سوله ای توصیه نمیشود.

سوله سبک در اصفهان

مزیت استفاده از سوله های سبک

امروزه بیشتر از سوله های سبک به جای سوله های سنگین تیر ورقی استفاده میشود.

دلیل این موضوع هم کمتر بودن هزینه ساخت و نصب سوله های سبک نسبت به وسیله های سنگین ورقی است. البته نباید از این نکته هم غافل شد که سوله های سبک به دلیل وزن کمتری که دارند هزینه کمتری در بر خواهند داشت. در مناطقی که هوا دارای رطوبت بالایی باشد به جای سوله های سبک از سوله های سنگین تیر ورقی استفاده می شود. چون در این موارد سوله های سبک  کاربرد چندانی نخواهند داشت. ساخت سالن های ورزشی یکی از کاربردهای سوله های سبک می باشد. برای ساخت سالن ورزشی از سبک خرپایی استفاده می شود. چون هم مقرون به صرفه بوده و هم وزن کمتری خواهد داشت و به نوعی می‌توان گفت با پایین آمدن وزن سوله هزینه های مربوط به ساخت و نصب آن هم کاهش خواهند یافت. امروزه برای به حداقل رساندن هزینه های ساخت و نصب سوله از سوله های سبک استفاده می شود. از آنجایی که سوله های سبک خرپایی دارای قابلیت های مختلفی هستند و مزیت هایی نسبت به انواع دیگر سوله دارند در ساخت سالن‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوله سبک اصفهان

سخن آخر

 این نوع از سوله یعنی چه سوله سبک خرپایی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و دارا بودن همین ویژگی باعث می شود که حتی برای ورزش‌هایی از جمله بدنسازی و شنا هم از آنها استفاده شود. سوله سبک خرپایی علاوه بر اینکه وزن کمی دارد از نظر معماری هم جالب توجه است چون در سازه این از اشکال هندسی مختلفی استفاده شده که به زیبا شدن آن کمک می‌کند.

 در ساخت سوله سبک خرپایی در اصفهان حتی کارفرما می تواند مطابق با نظر و سلیقه خود نوع ظاهری سوله را انتخاب کند بدون آنکه باعث ایجاد محدودیتی در روند ساخت آن شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top