سوله سبک

سوله سبک به آن دسته از سازه‌های لوله‌ای گفته می‌شود که در مقایسه با سازه‌های مشابه دیگر وزن کمتری دارد، به همین جهت برای این سازه‌ها از عبارت سوله سبک استفاده می‌شود. سقف این نوع سازه فلزی طبق محاسبات خاص به صورت شیب دار طراحی می‌شود.

سازه های فوق سبک لوله ای که به صورت پیش ساخته هستند و در محل نصب می‌شوند، سرعت اجرای کار را بسیار را سریع کرده اند. همچنین این مزیت سبب شده است تا سوله ساز بتواند اسکلت ساختمان را در کارگاه خود آماده کند و درگیر مشکلات ساخت و ساز در محل کارفرما نشود.
سوله سبک چند دهانه ای

سوله سبک و قیمت ارزان

گفتیم که سوله سبک در مقایسه با سایر سازه‌های مشابه خود وزن کمتری دارد، این اختلاف وزن به دلیل مصرف کمتر آهن در این نوع سازه می‌باشد. بنابراین قیمت سوله سبک تفاوت قابل توجهی با سازه‌های سنگین دارد. اما لازم است که بدانید این سازه از مقاوت بالایی برخوردار می‌باشد و می‌تواند شرایط محیطی دشوار (بارش شدید باران و تگرگ، برف، وزش باد و طوفان، زلزله و …) را تحمل کند. در نتیجه سوله سبک استقامت بالایی دارد.

شاید بخواهید سریعا بدانید که هزینه ساخت سوله سبک چقدر خواهد بود؟ اما از آنجا که هر پروژه شرایط خاص خود را دارد و همچنین قیمت مواد اولیه به طور مداوم در حال تغییر هستند، بدین منظور می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

قیمت سوله سبک در مقایسه با سازه‌های مشابه تا ۳۰ درصد کمتر است.

مجددا اشاره می‌کنیم که سوله سبک را نباید سازه‌ای ضعیف و بی کیفیت دانست. سوله سبک سازه‌ای مدرن است که در آن استفاده از فولاد بهینه سازی می‌شود و به لحاظ مقاوت و کارایی با سوله‌های سنگین برابری می‌کند.

مواردی که به هنگام استعلام قیمت باید بدانید:

 • ابعاد سوله
 • دهانه سوله
 • نوع فونداسیون سوله

بیستون سازه آذران با داشتن نیروی انسانی مجرب و دانش لازم توانسته است در این زمینه پیشگام باشد و پروژه‌های مختلفی را در سراسر ایران اجرا کند.

سوله سبک ارزان

ویژگی های خاص سوله سبک:

برای سوله سبک می‌توانیم ویژگی های زیادی را برشماریم که همگی نشان از برتری های این سازه دارند. با این حال، در ادامه می‌توانید چند مورد اصلی را مشاهده کنید:

 • قیمت سوله سبک یکی از دلایل اصلی انتخاب این نوع سازه می‌باشد.
 • نصب سریع به دلیل ساخت قطعات سوله در کارگاه سوله ساز و سپس انتقال و سرهم بندی در محل پروژه.
 • سوله سبک مقاوت بالایی دارد و دفترچه محاسبات نظام مهندسی ارائه می شود.
 • زیبایی سوله سبک در مقایسه با سازه‌های دیگر که طراحی ساده‌ای دارند.
 • تغییر محل سوله باتوجه به ساختار سازه که اتصالات از طریق پیچ و مهره است.

سوله بارش برف

انواع سوله

برای طبقه بندی انواع سوله می‌توان به سوله سبک، سوله خرپایی، سوله لوله‌ای، سوله سیلندری، سوله سنگین، سوله چادری و سوله صنعتی اشاره کرد. البته ناگفته نماند که تفاوت این موارد به جزء چند مورد تنها در اسامی است؛ اما اگر دچار شک و تردید شده‌اید می توانید با مشاوران ما در بیستون سازه تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

به لحاظ ظاهری:

 • سوله تک دهانه به صورت ۸
 • سوله دو یا چند دهنه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸
 • سوله دو دهانه به صورت ۸۸
 • سوله قوسی
 • سوله چند ضلعی

سوله سازی بیستون سازه
برخلاف سوله های ubm سوله سبک امکان نصب جرثقیل سقفی را دارد.

سوله سبک دست دوم

سوله سبک هزینه کمتری در مقایسه با سازه‌های فلزی دیگر دارد، با این حال ممکن است بخواهید که در همین هزینه هم صرفه جویی کنید. در چنین حالتی باید سراغ سوله سبک دست دوم رفت. البته در خرید سوله دست دوم باید توجه کرد که کیفیت سوله در حدی باشد که بتواند دفترچه محاسبات را بگیرد.

شرکت صنعتی بیستون سازه آذران شرایطی را در نظر گرفته است تا بتواند هزینه ساخت سوله را کاهش دهد و در عین حال همچنان سازه نهایی در بهترین شرایط باشد. طراحی و ساخت سوله امری تخصصی و بسیار دقیق است که باید توسط یک مهندس متخصص صورت گیرد. در صورت بی‌توجهی به جزییات هزینه‌های گزافی در روند پروژه به وجود خواهد آمد.

مزایای سوله سبک

از این رو سوله های خرپایی بسیار کاربرد، مستحکم و با کیفیت هستند. سوله سبک خرپایی به راحتی، با سرعت بالا و در زمان کوتاهی نصب می شود. نوع طراحی و ساختار سوله سبک باعث مقاومت بالا در این نوع سازه ها شده است.

معایب سوله سبک

با توجه عدم محدودیت در ساخت سوله های سبک اکثر خریداران به خرید سوله های سبک روی آورده اند. شاید عدم محدودیت در برخی مواقع مزیت محسوب شود اما همین مزیت در بعضی موارد از جمله در دهانه های کوچکتر از ۱۸متر یک عیب به حساب می آید چرا که قیمت به کار رفته در چنین سوله هایی با چنین ابعاد دهانه ای از هزینه ساخت سوله به روش تیر ورقی نیز بیشتر خواهد شد، اما در سوله هایی که بیش از ۱۸ تا ۲۲ متر باشند دارای قیمت برابری هستند و در دهانه های بالاتر از ۲۲ متر اختلاف قیمت فاحشی با سوله سنگین پیدا می کند.

باید این نکته را نیز در سوله سبک در نظر بگیرید و آن این است که هر چقدر ابعاد دهانه عریض و بزرگتر باشد وزن سازه سنگین و گرانتر می شود، از طرف دیگر هزینه اجرای فنداسیون و دیوار نیز بشدت کاهش می یابد.

کاربرد سوله سبک

سوله سبک را می توان در مکان ها و کاربری هایی همچون سالن های ورزشی – سالن های نمایشی و نمایشگاهی – سالن های صنعتی – سوله های کشاورزی – کارگاه ها – انبار- سردخانه ها – تعمیرگاه ها – شهربازی – آشیانه هواپیمایی – تالار پذیرایی و هر کاربری که نیاز به فضای مسقف با متراژ بالا باشد، استفاده کرد.

سوله سبک برای انبار کارخانهشرکت سوله سازی بیستون سازه آذران

برای انتخاب یک شرکت سوله ساز علاوه بر قیمت باید به فاکتورهای دیگر هم توجه کنید، مانند:

 • تیم طراحی: شرکت سوله ساز باید تیم مجربی از طراحان و مهندسان را داشته باشد تا بتواند نقشه سوله را مطابق با استانداردها طراحی کند. نقشه اولیه باید بتواند تاییدیه نظام مهندسی را دریافت کند.
 • نیروی کاری مجرب: در اجرای ۰ تا ۱۰۰ سوله افراد مختلفی نقش دارند که برای اطمینان از ساخت و نصب اصولی سوله باید این افراد تخصص لازم را داشته باشند.
 • ماشین آلات و ابزار

مجموعه بیستون سازه با در اختیار داشتن پرنسل مجرب از طراحان، مونتاژکار و جوشکاران حرفه‌ای و… آماده است تا سوله‌ای متناسب با نیازهایتان را با قیمت مناسب و شرایط ویژٰه انجام دهد. با ما در تماس باشید.

سوله سازی بیستون سازه

سوله سبک – بیستون سازه آذران