سوله-دست-دوم-در-شیراز

سوله دست دوم در شیراز

تمامی سوله ها به طور کلی در مراحل ساخت و ساز روند ساخت یکسانی دارند اما در زمینه مهندسی و طراحی تفاوت ها و تفاوت های قابل توجهی وجود دارد که منجر به ایجاد انواع سوله با معیارهای مختلف می شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در حال حاضر سوله ها به طور کلی از مصالح مشابه برای ساخت و ساز استفاده می کنند، حجم و میزان استفاده از مصالح ساختمانی عمومی مورد استفاده در ساخت سوله مانند تیرها، ورق های فولادی، فونداسیون های بتنی و غیره بر اساس راندمان سوله، کاربری سوله، مدل سوله خواسته شده کارفرمایان ممکن است مقیاس و کمیت متفاوتی داشته باشد زیرا هر یک از سوله های ساخته شده کارایی و هدف خاص خود را دارد.

انواع سوله ها در شیراز

امروزه سوله ها بر اساس کارایی، کاربرد، نیاز ها و مشاغل مرتبط و مدل های انتخابی کارفرمایان در مهندسی، طراحی، ساخت و ساز به دو دسته سنگین و سبک تقسیم می شوند که در شیراز نیز این سوله ها با انواع مختلف خود بر اساس کارایی و سوله مورد نظر کارفرمایان به صروت نو و دست دوم آماده احداث هستند. انواع-سوله-در-شیراز یکی از انواع سوله های موجود در شیراز سوله های سنگین به صورت نو و دست دوم می باشد که بهترین و بزرگترین مزیت این سوله ها برای کارهای کارخانه ای و انبوه با خط تولید بسیار کارآمد می باشد زیرا سوله های سنگین برای فضای محدود مناسب مهندسی، طراحی، ساخت نیستند. ساخت این سوله ها بیشتر از طراحی و ساخت انواع دیگر سوله ها طول می کشد و به کارخانه های بزرگ با راندمان خط تولید انبوه اجازه می دهد تا آزادی کار در فضاهای بزرگ و بزرگ با ماشین آلات بزرگ را داشته باشند. از دیگر انواع سوله های موجود در شیراز می توان به سوله های سبک اشاره کرد که در حال حاضر کاربرد وسیعی در ساخت و ساز در بین کارفرمایان دارد که در نتیجه زمان کوتاه این سوله ها در مهندسی، طراحی و ساخت، راحتی و سهولت در ساخت و ارائه مزایا و ویژگی های دیگر می باشد. هر کدام از این سوله های موجود در شیراز به صورت نو و دست دوم ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند که آنها را نسبت به دیگری خاص می کند، اما در حال حاضر سوله های سبک دست دوم و نو در شیراز از نظر کاربری، کارایی و تعداد ساخت مناسب تر از سوله های سنگین مختص کارخانجات بزرگ هستند و تقاضای زیادی در بین کارفرمایان برای این ساخت آنها و یا احداث سوله های دست دوم وجود دارد.

مزایا سوله های دست دوم در شیراز

سوله های موجود امروزه که بنا به گفته های مطالب بالا در شیراز به دو صورت نو و دست دوم احداث و مراحل اجرایی را می گذرانند که سوله های دست دوم در شیراز بدون در نظر گرفتن نوع آنها، سایز آنها، کاربری سوله ها و بسیاری مباحث دیگر از مزایای بسیاری برخوردار هستند که در ادامه به بررسی مزایای سوله های دست دوم در شیراز می پردازیم. مزایا-سوله-های-دست-دوم-در-شیراز

وزن کم سوله های دست دوم در شیراز

سوله های دست دوم در شیراز به دلیل استفاده از قطعات و اجزا های سازه ای مستحکم و خاص نسبت به کل سازه و قطعات به کار رفته در آن وزن متناسبی دارند و مهم ترین ویژگی سوله های دست دوم وزن کمتر آنها نسبت به انواع مختلف دیگر سوله ها است. از آنجایی که فولاد ضخیم و خالص وزن و هزینه زیادی دارد، بنابراین ساخت سوله های نو از نظر وزن کل سازه و هزینه بروز آن مقرون به صرفه نیست اما بر خلاف سوله های دست دوم به دلیل استفاده از اتصالات فلزی مرغوب وزن و هزینه اقتصادی بهتری نسبت به سوله های نو دارند.

تغیر اندازه دهانه ورودی سوله های دست دوم در شیراز

سوله های نو به دلیل استفاده از مصالح مستحکم و عناصر ساختمانی از جمله فولاد ضد زنگ عموماً گران هستند که در حال حاضر یکی از معایب این ساختمان ها می باشد و همین عیب اندازه دهانه ورودی به سوله ها را محدود می کند. محدودیت در ورودی سوله های نو دسترسی به فضا های داخلی را در سوله های نو سخت می کند که بر خلاف آنها اندازه ورودی سوله های دست دوم به دلیل مهندسی و طراحی و ایجاد امکان انواع تغیرات متمایز این سوله ها، فضای کافی ورودی را برای انواع مشاغل و کسب و کار ها فراهم کرده که یک ویژگی مهم هستند.

استحکام و عمر طولانی سوله های دست دوم در شیراز

امروزه از آنجایی که بسیاری از افراد در بسیاری از مشاغل بدون تخصص کار می کنند، معایب و مشکلات خاصی برای محصولات و نتایج آن شغل وجود دارد که از جمله آن می توان به ساخت سوله های نو با برخی ایرادات و بهره گیری از برخی مصالح و قطعات معیوب اشاره کرد که عمر و استحکام سوله ها را کاهش و باعث ایجاد برخی خسارات به سوله و اجزای داخلی سوله می شوند. استحکام-و-عمر-طولانی-سوله-های-دست-دوم-در-شیراز یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایل استفاده از سوله های دست دوم در شیراز طول عمر و استحکام بالای سوله های دست دوم  است که به کارخانه ها و شرکت ها اجازه می دهد تا سال ها بدون هیچ نقص جزئی در بدنه و ساختار سوله به کار خود ادامه دهند.

صرفه اقتصادی بالای سوله دست دوم در شیراز

از دیگر علل و معایب عمده سوله های نو در حال و وضعیت مصالح و مواد اولیه بازار امروزی استفاده از سازه های تمام فلزی و تمام فولادی در تمامی قسمت های سوله می باشد که ساخت و احداث سوله های نو صرفه اقتصادی ندارد. اما سوله های دست دوم به دلیل اینکه از فلزات و ترکیبات خاص این فلزات در بدنه، آرماتورها و سقف بنابه قیمت زمان گذشته احداث شده اند مقرون به صرفه و قیمت پایین تری در مهندسی، طراحی، احداث این سوله ها هستند که از تفاوت های اصلی و ویژگی های مهم سوله های نو و دست دوم به شمار می رود.

مطالب مرتبط:  سوله دست دوم در مشهد

کلام آخر ما در مطلب بالا به همراه بیستون سازه به بررسی مطالبی مانند انواع سوله ها در شیراز، مزایای سوله های دست دوم در شیراز و بسیاری مسائل دیگر پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به تمامی سوالات خود در مورد این مسئله پاسخی دقیق یافته باشید.

درباره “سوله دست دوم در شیراز” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین