سوله-دست-دوم-در-شیراز

سوله دست دوم در شیراز

تمامی سوله ها به طور کلی در مراحل ساخت و ساز روند ساخت یکسانی دارند اما در زمینه مهندسی و طراحی تفاوت ها و تفاوت های قابل توجهی وجود دارد که منجر به ایجاد انواع سوله با معیارهای مختلف می شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در حال حاضر سوله ها به طور کلی از مصالح مشابه برای ساخت و ساز استفاده می کنند، حجم و میزان استفاده از مصالح ساختمانی عمومی مورد استفاده در ساخت سوله مانند تیرها، ورق های فولادی، فونداسیون های بتنی و غیره بر اساس راندمان سوله، کاربری سوله، مدل سوله خواسته شده کارفرمایان ممکن است مقیاس و کمیت متفاوتی داشته باشد زیرا هر یک از سوله های ساخته شده کارایی و هدف خاص خود را دارد.

انواع سوله ها در شیراز

امروزه سوله ها بر اساس کارایی، کاربرد، نیاز ها و مشاغل مرتبط و مدل های انتخابی کارفرمایان در مهندسی، طراحی، ساخت و ساز به دو دسته سنگین و سبک تقسیم می شوند که در شیراز نیز این سوله ها با انواع مختلف خود بر اساس کارایی و سوله مورد نظر کارفرمایان به صروت نو و دست دوم آماده احداث هستند. انواع-سوله-در-شیراز یکی از انواع سوله های موجود در شیراز سوله های سنگین به صورت نو و دست دوم می باشد که بهترین و بزرگترین مزیت این سوله ها برای کارهای کارخانه ای و انبوه با خط تولید بسیار کارآمد می باشد زیرا سوله های سنگین برای فضای محدود مناسب مهندسی، طراحی، ساخت نیستند. ساخت این سوله ها بیشتر از طراحی و ساخت انواع دیگر سوله ها طول می کشد و به کارخانه های بزرگ با راندمان خط تولید انبوه اجازه می دهد تا آزادی کار در فضاهای بزرگ و بزرگ با ماشین آلات بزرگ را داشته باشند. از دیگر انواع سوله های موجود در شیراز می توان به سوله های سبک اشاره کرد که در حال حاضر کاربرد وسیعی در ساخت و ساز در بین کارفرمایان دارد که در نتیجه زمان کوتاه این سوله ها در مهندسی، طراحی و ساخت، راحتی و سهولت در ساخت و ارائه مزایا و ویژگی های دیگر می باشد. هر کدام از این سوله های موجود در شیراز به صورت نو و دست دوم ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند که آنها را نسبت به دیگری خاص می کند، اما در حال حاضر سوله های سبک دست دوم و نو در شیراز از نظر کاربری، کارایی و تعداد ساخت مناسب تر از سوله های سنگین مختص کارخانجات بزرگ هستند و تقاضای زیادی در بین کارفرمایان برای این ساخت آنها و یا احداث سوله های دست دوم وجود دارد.

مزایا سوله های دست دوم در شیراز

سوله های موجود امروزه که بنا به گفته های مطالب بالا در شیراز به دو صورت نو و دست دوم احداث و مراحل اجرایی را می گذرانند که سوله های دست دوم در شیراز بدون در نظر گرفتن نوع آنها، سایز آنها، کاربری سوله ها و بسیاری مباحث دیگر از مزایای بسیاری برخوردار هستند که در ادامه به بررسی مزایای سوله های دست دوم در شیراز می پردازیم. مزایا-سوله-های-دست-دوم-در-شیراز

وزن کم سوله های دست دوم در شیراز

سوله های دست دوم در شیراز به دلیل استفاده از قطعات و اجزا های سازه ای مستحکم و خاص نسبت به کل سازه و قطعات به کار رفته در آن وزن متناسبی دارند و مهم ترین ویژگی سوله های دست دوم وزن کمتر آنها نسبت به انواع مختلف دیگر سوله ها است. از آنجایی که فولاد ضخیم و خالص وزن و هزینه زیادی دارد، بنابراین ساخت سوله های نو از نظر وزن کل سازه و هزینه بروز آن مقرون به صرفه نیست اما بر خلاف سوله های دست دوم به دلیل استفاده از اتصالات فلزی مرغوب وزن و هزینه اقتصادی بهتری نسبت به سوله های نو دارند.

تغیر اندازه دهانه ورودی سوله های دست دوم در شیراز

سوله های نو به دلیل استفاده از مصالح مستحکم و عناصر ساختمانی از جمله فولاد ضد زنگ عموماً گران هستند که در حال حاضر یکی از معایب این ساختمان ها می باشد و همین عیب اندازه دهانه ورودی به سوله ها را محدود می کند. محدودیت در ورودی سوله های نو دسترسی به فضا های داخلی را در سوله های نو سخت می کند که بر خلاف آنها اندازه ورودی سوله های دست دوم به دلیل مهندسی و طراحی و ایجاد امکان انواع تغیرات متمایز این سوله ها، فضای کافی ورودی را برای انواع مشاغل و کسب و کار ها فراهم کرده که یک ویژگی مهم هستند.

استحکام و عمر طولانی سوله های دست دوم در شیراز

امروزه از آنجایی که بسیاری از افراد در بسیاری از مشاغل بدون تخصص کار می کنند، معایب و مشکلات خاصی برای محصولات و نتایج آن شغل وجود دارد که از جمله آن می توان به ساخت سوله های نو با برخی ایرادات و بهره گیری از برخی مصالح و قطعات معیوب اشاره کرد که عمر و استحکام سوله ها را کاهش و باعث ایجاد برخی خسارات به سوله و اجزای داخلی سوله می شوند.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایل استفاده از سوله های دست دوم در شیراز طول عمر و استحکام بالای سوله های دست دوم  است که به کارخانه ها و شرکت ها اجازه می دهد تا سال ها بدون هیچ نقص جزئی در بدنه و ساختار سوله به کار خود ادامه دهند.

صرفه اقتصادی بالای سوله دست دوم در شیراز

از دیگر علل و معایب عمده سوله های نو در حال و وضعیت مصالح و مواد اولیه بازار امروزی استفاده از سازه های تمام فلزی و تمام فولادی در تمامی قسمت های سوله می باشد که ساخت و احداث سوله های نو صرفه اقتصادی ندارد. اما سوله های دست دوم به دلیل اینکه از فلزات و ترکیبات خاص این فلزات در بدنه، آرماتورها و سقف بنابه قیمت زمان گذشته احداث شده اند مقرون به صرفه و قیمت پایین تری در مهندسی، طراحی، احداث این سوله ها هستند که از تفاوت های اصلی و ویژگی های مهم سوله های نو و دست دوم به شمار می رود.

استحکام-و-عمر-طولانی-سوله-های-دست-دوم-در-شیراز

آهن آلات سوله دست دوم

سوله ها که سازه هایی فلزی با سقف شیب دار هستند، امروزه در مدل های متفاوت از جمله موارد قابل توجه زیر با پوشش های مختلفی از جمله پانل ها طراحی و ساخته می شوند که هر کدام مزایای منحصر به خود را دارند. ساخت سوله با روش ها و متد های جدید، علاوه بر افزایش زیبایی ظاهر در بهینه بودن قیمت نیز بسیار تاثیر می گذارد.

سوله های سبک

سوله سبک از پرکاربرد ترین سازه های پیوسته ای در صنعت کشور است که نسبت به سوله های سنتی و سنگین با قیمت مقرون به صرفه تری حاصل می شود. در این نوع از سوله ها به دلیل بکارگیری استاندارد و اصولی مصالح از قبیل فولاد، آهن آلات و ورقه های فلزی با وزن زیر ساخت سبک و در نتیجه با هزینه مصالح کمتری احداث می شوند.

سوله های سبک خرپایی

این نوع از سوله های سبک نیز با وزن و هزینه بهینه تری طراحی و احداث می شوند که از استحکام بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی از جمله باد و طوفان برخوردار هستند. سوله سبک خرپایی کاربری بسیار مختلفی داشته و در انواع مدل های سقف سوله از جمله موارد زیر قابل احداث و طراحی هستند.

 1.     سقف های شیب دار
 2.     سقف های قوسی
 3.     سقف های گالوانیزه
 4.     سقف های ساندویچ  پانلی
 5.     سقف های روف پانل
 6.     سقف های پلی کربنات
 7.     سقف های کارتن پلاست
 8.     سقف های پلی اورتان
 9.     سقف های UPVC
 10.   سقف های ورق کرکره ای
 11.   سقف های آلوزینک
 12.   سقف های پلی استایرن

آهن-آلات-سوله-دست-دوم

این نوع از سوله سبک قوسی به دلیل وزن کم برای متراژ های بسیار بزرگ و بدون ستون بسیار کاربردی و مورد استفاده قرار گرفته می شود. سوله های سبک خرپایی نقش مهمی را در صنعت کشور ایفا می کنند و نسبت به سایر سوله های سبک، گزینه های مناسب تری از لحاظ مقاومت هستند.

سوله های تیرورقی

در صنعت سوله سازی، سوله تیرورقی از سنگین ترین و مستحکم ترین سازه ها است که به جای سازه های سنتی البته با جنس فولاد جایگزین شده اند. ساخت و احداث این نوع از سوله ها در این عصر بسیار کاهش یافته و تنها در صورت سرمایه و بودجه بالا، به دلیل افزایش قیمت روزانه آهن آلات مورد ساخت قرار می گیرند.

در بعضی از مکان های پوشیده که نیاز به استحکام و مقاومت بسیار بالا است، این سازه ها مورد استفاده قرار گرفته و در مدت زمان بلند با نیاز به کارگر های فعال و با تجربه طراحی و ساخته می شوند. سوله های تیرورقی بسیار مستحکم در برابر هرگونه عوامل طبیعی هستند.

سوله های UBM

این نوع از سوله ها در حالت کلی با محتوای ساخت سوله با قوطی همراه است که سازه هایی بسیار مدرن و جدید هستند. این سازه ها در کارگاه و کارخانه ها از ورق های گالوانیزه در شکل یک قوطی مقاوم ساخته شده و با حمل جرثقیل در محل مورد نظر نصب و احداث می شوند.

در ساخت این سوله های مدرن از دستگاه های مخصوص ورق های فولادی گالوانیزه استفاده شده و در اشکال مختلف طراحی و خم می کنند. سوله های یو بی ام از مزیت های بسیار فراوانی از جمله موارد شرح شده در زیر برخوردار هستند که با قیمت های مناسبی برای مکان های تفریحی و سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

 1.     ایجاد عایق های حرارتی در برابر سرما و گرما و حفظ دمای داخلی سازه
 2.     عدم  نیاز به جوشکاری و پیچ و مهره ها در اتصالات ورق ها
 3.     ایجاد ظاهری مرتب و مدرن
 4.     عدم نیاز به تعمیرات و کاهش هزینه نگهداری در این سازه ها
 5.     سازگاری با محیط زیست به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه

مزایده سوله های دست دوم

سوله ها بعد از استفاده و عدم کاربرد برای افراد، در وضعیت آنی یا بازسازی شده از لحاظ پوشش و رنگ مورد فروش قرار می گیرند که بهترین نوع از سوله است. این سازه های استفاده شده با قیمت های پایین تری نسبت به سوله های تازه احداث شده با بازسازی کامل به فروش می رسند که برای افرادی با سرمایه و بودجه کم به صرفه تر است.

سوله هایی با متراژ و قدمت بالا که با روش های سنتی یا جدید در متراژ های بسیار بالا طراحی و ساخته شده اند و بعد از استفاده یا به صورت تازه به فروش گذاشته می شوند، توسط افراد (مشتری ها) قیمت گذاری می شوند. در حالت کلی قیمت این سازه ها را افراد تعین کرده و در بیشتر مبلغ تعین شده به فروش می رسند.

مزایده-سوله-های-دست-دوم

به طور معمول در هر مزایده فروشنده تلاش و سعی خود را می کند تا زمین و سازه خود را با بالا و بیشترین قیمت ممکن به فروش برساند. در برابر پیشنهاد دهندگان در پی تصاحب سوله قیمت های مشخصی و نسبتا کمی را پیشنهاد می دهند تا میزان قیمت تعین شده نجومی نباشد.

روش مزایده سوله دست دوم از بهتری روش ها در خرید سوله های با کیفیت و کاربردی است که با قیمتی ایده آل و مقرون به صرفه در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. این سازه ها در قالب سالن های ورزشی، انبار های صنعتی و کارگاه ها می تواند باشد و به صورت نقدی یا با شرایط پیش پرداخت فروخته می شوند.

قیمت سوله دست دوم در شیراز

سوله ها با قیمت های متفاوتی از  لحاظ متراژ، نوع و محل قرار گیری به فروش می رسند که نوع کاربری از مهم ترین مساله ها در خرید سوله های دست دوم است. البته امروزه با افزایش ناگهانی قیمت زمین، قیمت این سازه ها نیز افزایش پیدا می کند که باید لیستی به صورت به روز تهیه شود.

همچنین در محاسبه هزینه سوله، فرمول هایی وجود دارد که توسط مهندسین و متخصصین این زمینه تهیه شده و ما در اختیار شما قرار می دهد.

مطالب مرتبط:  سوله دست دوم در مشهد

کلام آخر ما در مطلب بالا به همراه بیستون سازه به بررسی مطالبی مانند انواع سوله ها در شیراز، مزایای سوله های دست دوم در شیراز و بسیاری مسائل دیگر پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به تمامی سوالات خود در مورد این مسئله پاسخی دقیق یافته باشید.

درباره “سوله دست دوم در شیراز” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top