ساخت سوله در خرمدشت

ساخت سوله در خرمدشت

همانطور که می دانید سوله ها کاربردهای فراوانی در صنعت و اقتصاد دارند. از سوله می توانید برای انبارها، ساختمان های مرغداری، تالارها و… استفاده کنید. در نهایت با ساخت سوله در خرمدشت می توان به اقتصاد این شهر کمک کرد. اگر قصد ساخت سوله را دارید با کارشناسان بیستون سازه آذران تماس بگیرید. حال می خواهیم بدانیم برای ساخت یک سوله به چه چیزهایی نیاز است. در ادامه در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد.

ساخت سوله در خرمدشت

ساخت سوله

برای ساخت سوله باید به چند نکته ی اساسی توجه کنیم:

  1. متریال: برای ساخت سوله در خرمدشت باید از مواد مرغوب شامل آبدو، پیچ و مهره، ورق، رنگ، خرد و پروفیل استفاده کنید.
  2. مونتاژ: بعد از اینکه قطعات مورد نیاز برای ساخت سوله آماده شد باید به فکر چیدن آنها باشید. برای انجام این کار از ابزارآلات مخصوص مونتاژ و خال بندی و همچنین ماشین آلات مخصوص استفاده می شود.
  3. جوشکاری: در مرحله قبل قطعات را توسط خال جوش در کنار یکدیگر مونتاژ کردیم. حال باید توسط دستگاه جوش زیر پودری و دستگاه های جوش CO2در کنار یکدیگر محکم کنیم.
  4. تمیز کاری: بعد از انجام جوشکاری قطعات دارای اسپاترهای جوشکاری و لایه های چربی می شوند. در این مرحله باید تمام قطعات تمیزکاری و اسپاتر برداری شوند.
  5. رنگ آمیزی: برای انجام این مرحله باید بدانید سوله را برای چه کاری می خواهید. بر اساس نوع کاربرد سوله آن را رنگ آمیزی کنید. همچنین مکان قرار گیری سوله در این مرحله بسیار مهم است. به طور مثال اگر برای مناطق خشک و غیر مرطوب می خواهید باید از یک لایه رنگ آلکیدی استفاده کنید. و بالعکس اگر برای مناطق مرطوب احتیاج دارید باید از رنگ های ابوکسی و سندبلاس استفاده کنید.
  6. حمل: اگر سوله آماده شده جزو پروژه های بزرگ و خاص باشد، باید از وسایل حمل مخصوص استفاده شود. در نهایت باید هر کدام از قطعات بعد از کد گذاری شده توسط وسایل حمل بار به محل مورد نظر بارگیری شود، تا در جای مناسب خود قرار گیرند.
  7. نصب سوله: همانطور که از نام این مرحله مشخص است، باید قطعات بزرگ و ریز بر اساس نقشه بر روی محل های دقیق خود نصب شوند. بعد از نصب قطعات سازه آماده انجام مرحله پوشش می شود.
  8. پوشش سوله: در این مرحله بر اساس نوع کاربرد و محل قرارگیری از پوشش مناسب شرایط استفاده می شود. این مطلب به این معناست که اگر در سوله دما از اهمیت بالا برخوردار است باید از عایق های مناسب آن استفاده شود. این عایق می تواند شامل ساندویچ پانل، فوم، پلی کربنات، تور، انواع ورق های رنگی، پشم و شیشه، کارتن پلاست، فوم، گالوانیزه و پشم سنگ شود.
ساخت سوله در خرمدشت

پاسخ دهید