ساخت سوله شیشه ای

سوله ها سازه ای سر پوشیده با سقف شیب دار، متریال فلزی و شیشه ای هستند که با محاسبات اسکلت فلزی و زیر بندی استاندارد ساخته می شوند. این سازه ها نسبت به کاربری فرد و با در نظر گرفتن متراژ و تجهیزات لازم، برای داشتن سوله ای با فونداسیون قوی و استحکام بالا توسط شرکت معتبر بیستون سازه طراحی و ساخته می شوند.

اجرای-فونداسیون-سوله

اجرای فونداسیون سوله

ساخت سوله ها به این گونه است که طراحی شیب سقف از جلو به عقب بوده که این طراحی باعث نورگیر شدن و جلوگیری از جمع شدن آب باران در سقف می شود. اکثر انبار ها، سالن های ورزشی، سالن های تولید دام و مرغداری ها و… به صورت سوله بر اساس اندازه دهانه ،طول ،ارتفاع، میزان تحمل برف و باران با توجه به نوع کاربردی و منطقه مورد احداث در اشکال گوناگون طراحی و اجرا می شود.

از نمونه کاربرد و مصرف این سوله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احداث سازه های صنعتی و مدرن
 • احداث سالن های تفریحی مانند استخر 
 • مناسب برای کارخانجات و کارگاه ها
 • پالایشگاه ها
 • مرغداری و سالنهای نگهداری طیور
 • کارخانه های فراوری شده   احداث انبار های صنعتی
 • احداث گلخانه   
 • احداث سالن های غذاخوری

ساخت-انواع-سوله

 ساخت انواع سوله

سوله ها با توجه به نوع کاربردی و تجهیزات متناسب با زمین مورد نظر، احداث و با توجه به خواسته های طرفین طراحی و زیر سازی می شوند. امروزه سوله سبک قوسی و سازه های فوق سبک چادری به دلیل داشتن تجهیزات به صرفه زیاد مورد استفاده قرار می گیرند که از انواع این سوله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوله تک شیب متصل به ساختمان
 • سوله تک شیب با ستون وسط
 • سوله سی چند دهانه با ستون
 • سوله با ستون مشترک
 • سوله سبک
 • سوله چادری
 • سوله لوله ای
 • سوله قوسی

سود ساخت سوله 1402

عوامل زیادی در ساخت سوله وجود دارد که بستگی به این عوامل سود و زیان ساخت، برآورد و محاسبه میشود. در این اواخر ساخت سوله سبک و سوله سبک خرپایی به دلیل به صرفه بودن هزینه ها و کاربردی بودن بسیار مورد بحث و فروش قرار گرفته و در صنعت کشور نیز نقش بسزایی ایجاد کرده است که در این بخش تمام عوامل موثر در برآورد هزینه سوله را دراختیارتان قرار می دهیم:

متراژ سوله

در عمل بحث وزن سوله باید بگوییم که در واقع همه چیز وابسته به متراژ سوله می باشد که هر چه ابعاد زیاد باشد تجهیزات زیادی نیز به کار خواهد رفت ولی در عوض با قیمت چشمگیری فروش خواهد داشت. اگر زمین، آماده برای ساخت سوله باشد، فقط خرید تجهیزات و نصب هزینه بر خواهد شد.

موقعیت مکانی سوله

با توجه به اینکه این سوله در چه منطقه ای از نظر شرایط آب و هوایی احداث و با چه کیفیت و متریالی به کار برده می شود، تاثیر زیادی در بحث قیمت و برآورد دارد؛ به عنوان مثال اگر سوله در منطقه ای احداث شود که به دلیل شرایط اقلیمی باید از متریال های با کیفیت بالا در ساخت آن استفاده شود، موجب بالا رفتن هزینه های ساخت می شود.

نوع طراحی 

طراحی در سوله با توجه به نوع سوله فلزی یا شیشه ای که از چه متریالی استفاده شود نقش اساسی در برآورد قیمت دارد. یک طراح سازه با تجربه باید بتواند طرحی بهینه از لحاظ تجهیزات و کاربرد ارائه دهد، به طوری که ورق دور ریز پوششی خیلی کم بوده و باعث کاهش هزینه های تولید و ساخت شود.

وزن زیرسازی اسکلت سوله

میزان فولاد، فلز، پانل یا شیشه ای که در پوشش اسکلت سوله به کار می رود، روی هزینه ها، برآورد سود و زیان تاثیر مستقیمی دارد که برای طراحی و ساخت این نوع سازه باید اندازه و ابعاد سه گانه اصلی سوله مشخص باشد تا هزینه آن به طور دقیق تخمین زده شود و قرارداد نوشته شود.

حقوق و دستمزد کارگران

برای ساخت سوله مستحکم باید از کارگران و طراحان با تجربه و حرفه ای استفاده کرد تا سوله ای با کیفیت ساخته و تحویل داده شود. استخدام کارگرانی که مهارت کافی در ساخت و احداث ندارند، می تواند به اعتبار پیمانکار یا کارفرما لطمه زده و باعث ریزش سوله شود که این امر ارزشی نداشته و به جای آن برای کاهش هزینه ها از نیروی انسانی کم اما با تجربه باید استفاده کرد.

متراژ و برآورد ساخت سوله

با مشاوره گرفتن از کارشناسان با تجربه به صورت حضوری یا آنلاین میتوانید محاسبه متراژ برای محل مورد هدف احداث را دریافت و همه اطلاعات درباره ساخت سوله با پروفیل، ساخت سوله با دیوار چینی بلوک، ساخت آبرو سوله و … کسب کنید.  با پشتیبانی گرفتن از کارشناسان فروش شرکت بیستون سازه و کار بلدان این زمینه از فرآیند برآورد اطلاعات  لازم را دریافت کرده و در کمترین زمان تعیین و محاسبه کنید.

البته به دلیل نوسانات قیمت بهتر است از لیست بروز قیمت مطلع شده و با دسترسی به همکاران و کارشناسان با تجربه شرکت صنعتی آذران اطلاعات کافی را دریافت کنید. در کل نکته مهم در برآورد قیمت، مشخصات فنی و نوع مکان سوله است که مراحل نصب و اجرا نیز با این مشخصات توسط مهندسین و نصاب ها با بالاترین کیفیت مد نظر، هوابندی شده و کیفیت این سازه ها برای شما تضمین می شود.

ساخت-سوله-با-پارتیشن-بندی-شیشه-ای

ساخت سوله با پارتیشن بندی شیشه ای 

در سوله ها برای جداسازی یک بخش به بخش های متعدد و کاربردی یا قسمت های مختلف محیط کاری، صنعتی و اداری و همچنین طراحی دکوراسیون داخل فضا از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. این پارتیشن ها با فریم های فلزی و شیشه های شفاف برای حفظ حریم خصوصی گزینه مناسبی هستند. پارتیشن شیشه ای را می توان به گزینه های زیر تقسیم کرد:

 • پارتیشن شیشه ای ثابت 
 • پارتیشن شیشه ای تاشو 
 • پارتیشن شیشه ای متحرک با طبقه بندی  

کلام آخر

سوله ها به دلیل کاربرد زیاد در صنعت به صورت گسترده از انواع تجهیزات و متریال ها طراحی و احداث می شوند. در اواخر پارتیشن های شیشه ای برای جداسازی محیط های سوله تولید شده اند که بسیار پر طرفدار شده و مورد پسند افراد قرار گرفته است؛ البته از لحاظ قیمت بالاتر از پانل ها و ورقه ها بوده و زیاد به صرفه نیستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین