ساخت سوله با دیوار چینی بلوک

ساخت سوله با دیوار چینی بلوک

ساخت سوله یکی از دقیق ترین و حساس ترین کار های ساختمانی است، زیرا که داشتن مهارت و دانش کافی درباره نحوه طراحی، سخت و اجرای آن در تمامی مراحل از جمله اجرای فونداسیون سوله، تسطیح، دیوار چینی و پوشش سقف، که در کیفیت نهایی ساخت سوله بسیار اثر گذار است.

شرکت و گروه صنعتی بیستون سازه آذران با تجربه ساخت چندین ساله که در رزومه فوق العاده خود نیز ثبت کرده است، خیال شما را از بابت راهنمایی و ساخت انواع سوله ها آسوده کرده است. تنها کافی است برای حل مشکلات خود از قبیل؛ مشاوره، ساخت و نصب سوله، بر روی گزینه تماس با ما کلیک کنید.

علاوه بر فنون طراحی و اجرا، انتخاب مصالح مناسب برای دیوار چینی سازه، کف سازی و پوشش سقف، یکی از مهمترین تصمیماتی است که برای کیفیت پروژه، هزینه آن در زمان ساخت و مصرف انرژی، طول عمر و… در دراز مدت تاثیر گذار است.

در این مطلب به دیوار چینی با بلوک شاره و توضیحات زیادی داده شده که به مرور به بحث تمامی مسائل در رابطه با این موضوع خواهیم پرداخت.

پس تا انتهای این مقاله با شرکت صنعتی بیستون سازه همراه باشید.

بلوک در ساخت سوله ها

بلوک در ساخت سوله ها

یکی از نمونه های مصالح استفاده سده در دیوارچینی سوله ها، به کار بردن بلوک هایی از دسته سبک سیمانی است. بلوک های سبک سیمانی به خاطر استفاده از سنگدانه های سبک، وزن بسیار کمی دارند.

بلوک های سیمانی از اختلاط سیمان، آب، سنگدانه های سبک که پس از لرزاندن و متراکم نمودن آن ها در دستگاه های مخصوص، ساخته می شوند. این مدل از بلوک های سیمانی در ابعاد مختلف قابلیت تولید و توزیع را دارند ک به صورت تو خالی و ته پر می باشند، نحوه ساخت این سوله ها سبب شده تا هزینه ساخت سازه های ساختمانی و سوله ها کاهش یافته و وزن سازه ای که طراحی شده در سبک ترین حالت خود اجرا شود.

اولین کاری که در دیوارچینی بلوکی سوله مورد توجه است، مرحله آماده سازی برای اجرای دیوار چینی خواهد بود که ابتدا سطح زمین مورد نظر برای دیوارچینی را توسط ملات ترکیب شده از ماسه و سیمان به ضخامت حداکثر 2.5 سانتی متر، تسطیح و تراز می شود.

سپس در نهایت بلوک های سیمانی رج اول قرار داده می شود. نحوه قرار گیری بلوک های سیمانی به این صورت خواهد بود که کف پر بلوک به سمت بالا، و سطح توخالی به سمت پایین قرار میگیرد و به همین ترتیب به صورت منظم دیوارچینی اجرا می شود.

برای اطلاعات بیشتر از ساخت سوله مقاله نحوه ساخت سوله استاندار را مطالعه کنید.

 

نکات مهم در دیوار چینی با بلوک

مهمترین نکته که حتما باید در دیوارچینی بلوکی رعایت شود، این نکته خواهد بود که بلوک ها باید کاملا تراز و منظم چیده شوند، به طوری که جدار بلوک ها کاملا قائم رج های متوالی، به طور یک رج در میان و در مقابل همدیگر قرار بگیرند.

بلوک نصب شده در این حالت نباید پس از گیرش اولیه ملات، از جای خود حرکت داده شوند.

نکته مهم بعدی هم این است که استقرار نهایی بلوک، باید زمانی صورت گیرد که ملات هنوز شل باشد.

این نکته نیز فراموش نکنید که حدالامکان باید از یک نوع بلوک در دیوارچینی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: ساخت سوله با ال اس اف

دستورالعمل اجرایی بلوک سیمانی در دیوار چینی

دستورالعمل و نحوه اجرایی بلوک سیمانی در دیوار چینی

برای اجرای دیوار چینی باید دستور العمل هایی را رعایت کنید که نمونه ای از آنها عبارت است از:

  • ملات:

از آنجاییکه بلوکهای سبک راعی از نظر مواد تشکیل دهنده دارای سیمان می باشد، در صورت استفاده از ملات ماسه و سیمان به دلیل پیوند مستحکمی که در نتیجه نفوذ ذرات ملات به حفره های بدنه بلوکهای سبک به وجود می آید، انسجام بیشتری نسبت به سایر واحدهای بنایی ایجاد شده و ترکیب ملات و بلوک یک واحــد یکپارچه در مقابل بارهای ثقلی و جانبی را ایجاد می کند.

  • دمای استفاده از بلوک:

در شرایط اقلیمی متفاوت و مناطق سرد و خشک و گرم و معتدل و در دمای بالای صفر، این محصولات بدون آسیب دیدگی قابل استفاده می باشند و محدودیتی در زمینه دمای محیط و استفاده از بلوک های سبک سیمانی در دمای بالای صفر وجود ندارد.

  • اجرای روکار:

جهت اجرای روکار دیوارها، در صورتیکه دیوارها به شیوه درستی اجرا و شاقولی شده باشند می توان لایه گچ و خاک را حذف نموده و جهت اجرای روکار تنها از یک لایه گچ استفاده کرد.با توجه به ضخامت جداره های بلوکه سبک سیمانی (حدود 2 تا 3 سانتی متر) می توان لایه گچ و خاک را حذف نمود.

  • مراقبت:

پس از اتمام کار روزانه یا وقفه در عملیات بنایی، دیوارچینی را از تابش مستقیم نور خورشید، حرارت زیاد، وزش باد و جلوگیری از یخ زدن های احتمالی باید با پیش بینی پوشینه های مراقبتی، محافظت نمود. عملیات بنایی در دمایی که در آن امکان یخ زدن ملات وجود دارد ممنوع می باشد.

هزینه و قیمت نهایی دیوار چینی با بلوک

هزینه و قیمت نهایی دیوار چینی با بلوک

یکی از مهمترین مواردی که در ساخت سوله برای ما مهم است، هزینه نهایی ساخت این سازه خواهد بود که یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی سوله، هزینه های دیوار چینی است.

با توجه به تورم هایی که اتفاق می افتد، نمی توان قیمت نهایی اجرای دیوارچینی سوله را به قطعیت اعلام کرد، ولی می توان عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی ساخت سوله با بلوک را خدمت شما عزیزان عرض کرد.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه نهایی دیوارچینی سوله عبارت است از:

  • نوع و مدل مصالح استفاده شده
  • ارتفاع دیوار سوله
  • مهارت متخصص و دستمزد کارکنان
  • ضخامت بلوک استفاده شده در اجرای این سازه

کلام آخر

بیستون سازه در هر شرایطی و در هر کجای ایران که باشید، با بهترین امکانات در کنار شما است تا کمک کند با کمترین سرمایه، بهترین سازه ساختمانی را اجرا کنید.

برای کمک و همکاری با شرکت صنعتی بیستون سازه، بر روی ((تماس با ما)) کلیک کرده و شرایط همکاری را بعلاوه مشاوره های لازم را خدمت شما عزیزان ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین