ساخت سوله در اراک

ساخت سوله در اراک

ساخت سوله در اراک

ساخت سوله در اراک : در این مطلب قصد داریم در مورد ساخت سوله های سبک با دهانه بزرگ صحبت کنیم. در بسیاری از موارد کاربرد سوله ها به گونه ای است که برای ساخت آن نیاز به دهانه بزرگ وجود دارد.

دلیل استفاده از دهانه بزرگ برای سوله

چون در بسیاری از کاربری هایی که برای سوله ها تعریف شده است بارها و اشیای بزرگ نیاز به ورود و خروج از آن را دارند. در چنین مواردی حتماً نیاز به دهانه بزرگ برای سوله داریم.

استفاده از روش خرپایی برای تعریف دهانه بزرگ

بهترین گزینه در چنین مواردی استفاده از سوله های خرپایی می باشد. در حقیقت سوله های خرپایی جزو سازه هایی محسوب می‌شوند که بدون آسیب رسیدن به کاربری و کیفیت سوله امکان تعریف دهانه بزرگ و نامحدود در آن وجود دارد. بنابراین اگر نمی‌توان برای ساخت سوله از ایجاد دهانه بزرگ صرفنظر کرد باید از روش خرپایی برای ساخت سوله استفاده نمود.

ساخت سوله در اراک

همانطور که می دانید ساخت سوله‌های تیر ورقی به دلیل وزن بالایی که دارند و همچنین ورقهای فولادی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد برای سوله های با دهانه بزرگ مقرون به صرفه نخواهد بود. ازسوله‌های ubm هم به دلیل اینکه در ساخت آن از ورق‌های با متراژ مشخص استفاده می‌شود نمی‌توان برای موارد با دهانه بزرگ استفاده کرد.

شرکت بیستون سازه آذران قابلیت ساخت انواع سوله در شهر اراک را دارد همانطور که می دانید شهر اراک از نظر صنعتی فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و اگر قصد دارید در این شهر سوله بسازید، حتماً با کارشناسان ما در شرکت بیستون سازه آذران تماس بگیرید.

اهمیت تعیین ابعاد سوله و مزایای ساختار خرپایی

ساخت سوله در اراک

اصولاً مشخص شدن اهداف و نیازهای سوله پیش از شروع به ساخت آن اهمیت ویژه‌ای دارد و ابعاد دهانه آن هم از مواردی است که حتماً باید پیش از طراحی سوله به صورت کامل تعیین شود. به دلیل اینکه ساختار سوله های خرپایی مثلثی شکل میباشد سازه از استحکام مناسبی برخوردار است. در حقیقت باید گفت این شکل هندسی مناسب ترین وضعیت برای بالا بردن استحکام سوله است. این شکل هندسی همچنین سبب می‌شود فاصله های قاب های پی کم باشد و به همین جهت بارهای مرده و همچنین وزن سازه در کل سوله به صورت یکنواخت پخش خواهد شد.

ساخت سوله در اراک

مورد بعدی که باید به آن اشاره کرد این است که شاهد کاهش ۴۰ درصدی هزینه ها برای ساخت سوله خرپایی به دلیل عدم نیاز به ستون وسط در آن هستیم. به همین جهت ساخت این سوله از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه خواهد بود و در ضمن باید به این نکته هم اشاره کرد که امکان نصب جرثقیل های با تناژ بالا در این سوله ها وجود دارد. شیب سقف ۱۰ درصدی برای ساخت سوله های با دهانه بزرگ در نظر گرفته می‌شود و علاوه بر این هزینه‌های ساخت سوله های خرپایی به دلیل عدم نیاز به فونداسیون کاهش خواهد یافت.

پاسخ دهید