ساخت انواع سوله در چابهار

سوله سازی و ساخت سوله در چابهار

امروزه سازندگان سوله به دنبال روش‌هایی هستند که سازه هایی با هزینه کم و مقاومت بالا تولید کنند. به همین جهت استفاده از روش های سنتی برای ساخت سوله دیگر جایگاهی ندارند و با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جدیدی برای ساخت سوله ها به وجود آمده که به ساخت سازه هایی با وزن کم و استقامت بالا منجر می شود.

چنین سازه هایی به دلیل دارا بودن این مزیت ها در میان صنعتگران محبوبیت گسترده‌ای پیدا کرده‌اند.

انواع سوله های سبک خرپایی و همچنین سوله های یو بی ام هر دو جزو روشهای مدرن سوله سازی به شمار می روند که امروزه برای رفع محدودیت سوله های سنتی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله توضیحاتی کوتاه در مورد برخی از ویژگیهای سوله های سبک خرپایی بیان خواهیم کرد.

ساخت انواع سوله در چابهار

ویژگی های سازه های خرپایی

سازه های ساخته شده به روش خرپایی دارای چند ویژگی مهم هستند که در سازه های سنتی وجود نداشتند.

سوله های خرپایی با استفاده از تکنیک های سبک سازی دارای وزن پایین تری می باشند. وزن پایین سوله باعث کاهش هزینه‌های مربوط به مراحل ساخت و نصب سازه فلزی و در نهایت کاهش قیمت کلی آن میشود.

طراحی این سوله ها به گونه‌ای انجام می‌شود که سازه فلزی از مقاومت بالایی هم برخوردار باشد. در ساخت سوله های خرپایی نسبت به ساخت سوله های تیر ورقی از فولاد کمتری استفاده می‌شود و هر چه میزان فولاد به کار رفته برای ساخت سوله بیشتر باشد وزن کلی سازه افزایش یافته و در نتیجه قیمت ساخت و نصب آن نیز بالا می رود. بنابراین همین استفاده کمتر از فولاد در ساخت سوله های خرپایی باعث به وجود آمدن مزایای زیادی در این نوع از سوله ها میشود.

همین سبک بودن وزن سوله پیش ساخته خرپایی باعث می شود حمل آن به محل اجرای سوله آسان تر بوده و هزینه کمتری را نیز در بر داشته باشد. علاوه بر این که مراحل نصب نیز به شکل راحت تری انجام خواهند شد.

ساخت انواع سوله در چابهار

دلیل مقاومت بالای سازه های خرپایی

برای ساخت سوله های خرپایی مقاطع ها به کار برده می شوند و طراحی و ساخت سازه های خرپایی به گونه‌ای انجام خواهد شد که به صورت یکنواخت بارهای وارد شده به سوله در کل سازه فلزی توزیع شوند.

به همین جهت حتی با وجود استفاده کمتر از فولاد برای ساخت این سوله ها و سبک تر بودن وزن آنها باز هم سوله های خرپایی دارای مقاومت بالایی می باشند.

ساخت انواع سوله در چابهار

قابلیت نصب جرثقیل های سقفی و ستونی در سازه های خرپایی

از دیگر مزیت های سوله های خرپایی این است که می توان در آنها انواع جرثقیلهای ستونی و سقفی در تناژهای مختلفی را نصب کرد. از نکات جالب توجه در سوله های خرپایی این است که در تعیین ارتفاع سوله های خرپایی محدودیتی  وجود نخواهد داشت.

نصب مجدد سوله های خرپایی

امکان باز کردن سوله و نصب مجدد آن در سازه های سبک چه خرپایی فراهم است.

عدم محدودیت اندازه دهانه سوله های خرپایی

از آنجایی که سوله های خرپایی نیاز به ستون میانی ندارند برای اندازه دهانه آنها هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. بنابراین از سوله های خرپایی می‌توان در مواردی که سوله نیاز به دهانه بزرگی دارد استفاده کرد.

اصولاً در سوله های صنعتی به دلیل اینکه از ابزار آلات سنگین و بزرگی  استفاده می شود باید دهانه بزرگی برای سازه فلزی تعریف شود تا جابجایی و حمل و نقل ابزار و ماشین آلات سنگین به راحتی انجام شود. بنابراین بهترین شیوه ساخت سوله های صنعتی، روش خرپایی است.

ساخت انواع سوله در چابهار
سخن پایانی

در این مقاله در مورد برخی از ویژگی ها و مزایای سوله های خرپایی صحبت کردیم. ساخت سوله در چابهار هم یکی دیگر از فعالیتهای شرکت بیستون سازه آذران است. این شرکت میتواند ساخت سوله مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب و البته در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین