سوله در جاده مخصوص

سوله در جاده مخصوص

شرکت بیستون سازه آذران توانایی اجرای مراحل سوله در شهرهای مختلف را دارد. اگر خواهان ساخت سوله در جاده مخصوص هستید با ما تماس بگیرید.

دلیل تعریف دهانه بزرگ در اکثر سوله ها

دلیل تعریف دهانه بزرگ در اکثر سوله ها

در حقیقت در اکثر سوله ها، ورود و خروج اشیا و ابزار آلات بزرگ و سنگین، تعریف دهانه بزرگ برای سازه فلزی را توجیه می کند.

سوله ها باید به گونه‌ای ساخته شوند که خللی در کاربری آن به وجود نیاید. در صورت بروز هر نوع اشکالی در ساخت سوله، تمام هزینه ها و زحمات صرف شده بی نتیجه خواهد ماند. اصولا برای تعریف دهانه بزرگ در سازه های فلزی از تکنیک‌های مدرن سوله سازی استفاده می شود.

ویژگی های سوله های خرپایی

ویژگی های سوله های خرپایی

همان طور که می دانید سوله های  سبک خرپایی جزو سازه هایی محسوب می شوند که علاوه بر سرعت بالای ساخت، استحکام و مقاومت قابل قبول و مناسب و همچنین قیمتی مقرون به صرفه امکان تعریف دهانه بزرگ در آن ها وجود خواهد داشت.

در انواع دیگر سوله ممکن است با بالا رفتن اندازه دهانه سازه فلزی محدودیت‌هایی در ساخت آن به وجود بیاید. اما در سوله های سبک خرپایی  این امکان وجود خواهد داشت که دهانه های با اندازه های بزرگ و نامحدود برای سازه فلزی تعریف شود. البته وجود چنین دهانه بزرگی در سازه های خرپایی هیچ ضرری به کیفیت ساخت این نوع از سوله ها وارد نخواهد کرد.

همانطور که از توضیحات بیان شده پیداست، بهترین انتخاب شیوه ساخت سوله برای مواردی که نیاز به دهانه بزرگ دارند، سوله های خرپایی می باشد.

روش های ساخت سوله

روش های ساخت سوله

سه روش تیرورقی، یو بی ام و خرپایی برای ساخت سازه های فلزی وجود دارد که از بین این سه، روش خرپایی بهترین انتخاب برای ساخت سوله های با دهانه بزرگ است. به همین دلیل همواره ضروری است که پیش از شروع به ساخت سوله نوع کاربری آن مشخص شود. البته تنها نوع کاربری سوله نیست که می‌تواند در انتخاب شیوه ساخت آن تاثیرگذار باشد، بلکه عوامل متعددی در این زمینه دخیل خواهند بود. اما تعیین نام کاربری سوله در این بین از اهمیت فوق‌العاده زیادی برخوردار است.

دلیل استفاده از روش خرپایی برای ساخت سوله های با دهانه بزرگ

بیشتر بخوانید: ساخت سوله استاندارد در جاده مخصوص

دلیل استفاده از روش خرپایی برای ساخت سوله های با دهانه بزرگ

گفتیم که روش خرپایی برای زمانی که نیاز به تعریف دهانه بزرگی برای سوله داشته باشیم، انتخاب مناسبی است. چون در روش تیر ورقی برای ساخت

سوله با دهانه بزرگ از ستون های زیادی استفاده می شود. ستون های بیشتر به معنی افزایش مصرف فولاد برای ساخت سوله خواهد بود. قطعاً با بالارفتن میزان فولاد استفاده شده در ساخت سوله هزینه‌های مربوط به این کار هم افزایش زیادی پیدا خواهد کرد.

از طرف دیگر روش یو بی ام هم برای ساخت سوله های با دهانه بزرگ، انتخاب مناسبی نیست، چون در روش یو بی ام متراژ ورق های مورد استفاده مشخص است، امکان ساخت سوله های با دهانه بزرگ وجود ندارد.

مزایای ساخت سوله های با دهانه بزرگ با روش خرپایی

مزایای ساخت سوله های با دهانه بزرگ با روش خرپایی

ساخت سوله هایی که دهانه بزرگی دارند با شیوه خرپایی مزایایی را به همراه خواهد داشت که در ادامه به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

عدم نیاز به ستون وسط در سازه های خرپایی

عدم نیاز به ستون وسط در سازه های خرپایی

در سازه های خرپایی نیازی به قرار دادن ستون وسط وجود ندارد. به همین دلیل شاهد کاهش هزینه زیادی در ساخت سوله خواهیم بود. این کاهش هزینه حتی می تواند تا ۴۰ درصد هم باشد. از دیگر مزیت هایی سوله های خرپایی با دهانه بزرگ، این است که امکان نصب جرثقیل های با تناژ بالا بر روی این سازه ها وجود دارد.

همانطور که اشاره شد سازه های خرپایی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند که به دلیل شکل هندسی خاص آن هاست و این شکل هندسی مثلثی شکل بوده و باعث ایجاد مقاومت بالا در این سوله ها می شود.

سخن آخر

ساخت سوله در جاده مخصوص یکی از فعالیت های شرکت بیستون سازه آذران میباشد. برای اطلاع از نحوه اجرای کار و همچنین آگاهی از آخرین قیمت های مربوط به ساخت سوله در جاده مخصوص میتوانید با شرکت بیستون سازه آذران تماس بگیرید.

درباره “سوله در جاده مخصوص” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین