سوله-دست-دوم-در-تبریز

سوله دست دوم در تبریز

تمامی سوله ها به طور کلی در فرآیند ساخت و ساز دارای روند ساخت یکسانی هستند، اما در زمینه مهندسی و طراحی از تفاوت ها و تمایزات قابل توجهی برخوردار هستن که منجر به ایجاد ساختمان هایی با کاربرد ها و کارایی هایی متفاوت می شود که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند.

در حال حاضر در انواع سوله های  عموماً از مصالح ساختمانی یکسانی استفاده می شود، میزان و کمیت استفاده از مصالح ساختمانی عمومی به کار رفته در ساخت سوله مانند تیرآهن، ورق فولادی، فونداسیون های سیمانی و … بر اساس درخواست و نیاز کارفرمایان ممکن است ابعاد و اندازه های متفاوتی داشته باشد زیرا سوله های ساخته شده دارای عملکرد و اهداف متفاوتی هستند. انواع-سوله-ها-در-تبریز

انواع سوله ها در تبریز

امروزه سوله ها بر اساس قابلیت ها، کاربردها، نیازها و کارکرد های مرتبط و مدل های انتخاب شده توسط کارفرمایان در مهندسی، طراحی، ساخت و ساز در تبریز با انواع مختلف بر اساس عملکرد و زمان آماده به کار، به دو دسته سوله سنگین و سوله سبک تقسیم می شوند.

یکی از انواع سوله های موجود در تبریز، سوله های سنگین است که بهترین و بزرگترین مزیت این سوله ها برای شرکت ها و کارخانه هایی با عملیات انبوه با خطوط تولید عظیم بسیار کارآمد است، زیرا سوله های سنگین برای فضای فنی محدود مناسب نبوده و علاوه بر این ویژگی ساخت این انبارها بیشتر از طراحی و ساخت انواع دیگر سوله ها طول می کشد و به شرکت های بزرگ با قابلیت تولید انبوه اجازه می دهد تا آزادی کار در فضاهای بزرگ و وسیع با ماشین های بزرگ را داشته باشند.

از دیگر انواع سوله های موجود در تبریز می توان به سوله های سبک با انواع مختلفی که امروزه در ساخت بسیاری از کارگاه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد، حاصل مدت زمان کوتاهی در مهندسی، طراحی و ساخت، احداث و بهره برداری هستند.

سوله دست دوم در تبریز

هر کدام از این سوله های سنگین و سبک در تبریز ویژگی ها و مزیت های خاص خود را دارند که آن ها را از بقیه متمایز می کند، اما امروزه سوله های سبک در تبریز از لحاظ کاربری، قابلیت کارایی بشتر نسبت به سوله های سنگین و تعداد احداث، خواستاران بسیاری را به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل سوله های سبک بیشتر از سوله های سنگین برای شرکت و کارخانجات بزرگ مناسب است و تقاضای زیادی در بین کارفرمایان برای احداث و حتی جاگذاری سوله های سبک دست دوم در تبریز نیز وجود دارد.

سوله دست دوم در تبریز

مزایای انبار در تبریز

سوله های موجود در تبریز همانطور که در بالا ذکر شد هم نوساز و هم تکمیل شده است و در مرحله احداث و اجرا می باشد و مزایای بسیار دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی مزایای سوله های دست دوم در تبریز می پردازیم.

وزن کم سوله های دست دوم در تبریز

سوله های موجود در تبریز به دلیل استفاده از اجزا و قطعات سازه ای مستحکم و خاص نسبت به کل سازه و قطعات به کار رفته در آن وزن متعادلی دارند و مهم ترین جنبه و ویژگی سوله وزن کم آن نسبت به سایر سوله های موجود مانن سوله های سنگین است.

 از آنجایی که فولاد ضخیم و خالص وزن و هزینه زیادی دارد، ساخت سوله های نو و کار نکرده جدید به دلیل استفاده زیاد فولاد خالص از نظر وزن کل سازه و هزینه توسعه آن بر خلاف سوله دست دوم کارایی کمتری دارد و خاهان این نوع سوله یعنی سوله دست دوم در تبریز بسیار بیشتر از سوله های نو و جدید است.

تغیر اندازه دهانه ورودی سوله های دست دوم در تبریز

سوله های جدید به دلیل استفاده از مصالح مستحکم و عناصر ساختمانی از جمله فولاد ضد زنگ که امروزه یکی از معایب این ساختمان ها به شمار می رود، عموماً گران هستند و این عیب محدودیت اندازه دهانه پناهگاه است.

محدودیت هایی که در ورودی سوله جدید وجود دارد، دسترسی به فضا های داخلی سوله جدید را دشوار می کند، بر خلاف آنها، اندازه ورودی سوله دست دوم به دلیل مهندسی و طراحی و وجود تنوع های مختلف در این سازه ها، باعث ایجاد بسیاری تغیرات در حین احداث مجدد این سوله ها شده و این امکان را به سوله سازان می دهد تا دهانه ورودی سوله های دست دوم را تغیر دهند. استحکام-و-دوام-سوله-های-دست-دوم-در-تبریز

استحکام و دوام سوله های دست دوم در تبریز

امروزه از آنجایی که بسیاری از افراد در بسیاری از مشاغل بدون مهارت کار می کنند، ضرر و زیان و مشکلاتی برای محصولات و نتایج کار به وجود می آید که از جمله آن می توان به ساخت سوله های جدید با عیب و نقص و استفاده از برخی تجهیزات معیوب اشاره کرد. به همین دلیل امروزه سوله های دست دوم در تبریز از خواهان زیادی برخوردار هستند چرا که انواع تعمیرات و تغییرات را بر اساس خواسته و کارایی سوله ها از نظر کارفرمایان پیاده سازی می کنند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایل استفاده از سوله های دست دوم در تبریز دوام و استحکام بالای سوله است که به شرکت ها و کارخانجات این امکان را می دهد تا سال ها بدون کوچکترین نقصی در بدنه و ساختار سوله به فعالیت خود ادامه دهند.

صرفه اقتصادی بالای سوله دست دوم در تبریز

یکی از دلایل اصلی ساخت و احداث و راهن اندازی در کنار بهره برداری سوله های دست دوم در تبریز وجود عدم صرفه اقتصادی ساخت و احداث و بهره برداری سوله های نو در شرایط فعلی مواد اولیه و مواد در بازار امروز است چرا که استفاده از سازه های فلزی و فولادی در تمامی محوطه های غرفه در سوله جدید دارای صرفه اقتصادی نیست.

اما سوله دست دوم به دلیل اینکه از فلزات و ترکیبات خاصی در بدنه، سقف و اعضا و قطعات سوله استفاده می شوند و با توجه به قیمت قدیم ساخته شده اند مقرون به صرفه هستند و در مهندسی و طراحی و اجرا این نوع سوله ها از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار بوده و همین ویژگی نیز در کنار سایر ویژگی ها باعث پر خواهان بودن این نوع سوله ها یعنی سوله های دست دوم نسبت به سوله های جدید است.

ساخت سوله سبک یا خرید سوله دست دوم ؟

سوله سبک شاید از نظر فنی کاملا مطابق با استاندارد های نظام مهندسی باشد و بتوان با هزینه به نسبت کم آن ها را احداث کرد ولی بازهم بسیاری از صنعتگران و سرمایه گذاران در مرحله اول یعنی تصمیم برای ساخت سوله و یا خرید یک سوله سبک دست دوم تردید دارند و نمی توانند به صورت دقیق و با محاسبه تصمیم بگیرند. اما در این مقاله ما به مواردی اشاره شده است که تمام مزیت ها، معایب ساخت و یا خرید سوله را به صورت کامل آنالیز و بررسی می کند.

مزیت ها و معایب ساخت سوله سبک

ساخت سوله مشخصا هزینه هایی را در پی خواهد داشت ولی چیزی که مشخص است این که در هنگام اقدام به ساخت سوله سبک شما تمام موارد و فعالیت هایی را که قرار است در فضای سوله انجام شود را در نظر گرفته می شود و برحسب آن مقیاس و اندازه سوله مناسب طراحی و به شرکت های سوله سازی سفارش داده می شود.

سوله دست دوم در تبریز

مزیت بعدی ساخت سوله این است که محیطی که برای یک فعالیت خاص در نظر گرفته می شود و بعد اقدام به احداث آن می شود، امکان ایجاد تغییرات در ساختار، اندازه، فضای داخلی، امکان ایجاد یک سری شرایط خاص متناسب با یک حرفه خاص وجود دارد و مالک میتواند بهترین فضا را مطابق با شرایط کاری خود سفارش دهد.

در مورد معایب ساخت سوله در اول کار برای داشتن یک فضای بزرگ و خصوصی مناسب فعالیت صنعتی با اینکه از نوع سوله صنعتی باشد ولی هزینه هایی در پی خواهد داشت و نمی توان به آن صورت یک عیب برای ساخت سوله سبک در نظر گرفت، هر صنعت و یا حرفه ای در ابتدای مسیر کاری اقدام به ساخت سوله نمی کند و بعد از گذشت زمان و توسعه شغلی در گام دوم اقدام به ساخت سوله سبک اختصاصی برای خود می نماید.

مزیت ها و معایب سوله دست دوم

خرید و یا کرایه سوله دست دوم یکی دیگر از روش های تهیه و آماده سازی فضای کاری است که چند سالی است به دلیل افزایش و گسترش سوله های سبک صنعتی در کشور به شدت افزایش یافته است. منظور از سوله های دست دوم مشخص است که قبلا صنعت و حرفه دیگری در آن سوله مشغول به فعالیت بوده و اکنون نیز خالی است. بسیاری از بیزینس ها و خط های تولید که در ابتدای فعالیت خود به دلیل داشتن دستگاه ها و تجهیزات صنعتی سنگین نیاز به یک فضای بزرگ و صنعتی دارند، معمولا از کرایه و یا خرید بسته به سرمایه گذاری اولیه مالک حرفه آماده می شود که این روزها بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

مطالب مرتبط:

کلام آخر

ما در مطلب بالا به همراه بیستون سازه به بررسی موضوعاتی مانند انواع سوله ها در تبریز، سوله دست دوم در تبریز، مزایای انبار در تبریز و بسیاری ویژگی های دیگر از سوله های دست دوم در تبریز پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به تمامی خواسته های خود از مطلب سوله های دست دوم در تبریز رسیده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین