ساخت سوله در حکیمیه

سوله سازی و ساخت سوله در حکیمیه

سوله یکی از ساختمان های از قبل ساخته شده در دنیا است. در بسیاری از مکان ها نظیر سالن های تولید دام و طیور، ورزشگاه ها، صنایع و … از سوله استفاده می شود. در ادامه مطلب، بیش تر در مورد سوله و ساخت سوله در حکیمیه توضیح می دهیم. پس با ما همراه شوید.

تاریخچه محله حکیمیه

حکیمیه در منطقه ۴ شهرداری تهران و شمال شرقی تهران واقع شده است. این مکان دارای ۵ دانشگاه دولتی و یک دانشگاه آزاد است. همچنین این محله دارای هوایی پاک و مطبوع می باشد. جالب است بدانید حکیمیه منزل اول سفر در دوران ناصری به سمت دماوند بوده است. از زمانی که حکیم الممالک، چاهک را خرید به نام حکیمیه ثبت کرد. سپس امام جمعه زین العابدین فروخت و اسم آن به امامیه تغییر یافت.

سوله سازی در حکیمیه

سوله سازی در حکیمیه

سازه های با سطح متغییر در ساخت سالن های ورزشی و صنعتی استفاده می شود. وزن و ابعاد این سازه ها بستگی به کاربری واحد صنعتی دارد. سرعت وزش باد در منطقه، دهانه سالن، میزان بارش برف و ارتفاع ستون ها عواملی مهم برای تعیین وزن این نوع از سالن ها در حکیمه و هر مکانی است. سوله سازی بر اساس باد منطقه، ارتفاع و تحمل برف و ابعاد دهانه، اشکال متغییری دارد. بنابراین میزان هزینه هر سفارش وابسته به پیش بینی موارد مورد نیاز و تعیین ابعاد گفته شده است.

طراحی سوله در حکیمیه

کیفیت جوشکاری در طراحی سوله بسیار مهم است. حتی بهترین محاسبات هم بدون رعایت این نکته، فاقد کارآیی و استحکام است. نقشه های اجرایی و جزئیات محصول در هر قرارداد، تهیه و دستور ساخت داده می شود‌. کنترل مرغوبیت و بازرسی فنی را نمایندگان طراحی انجام می دهند.

کار طراحی را متخصصان یا افراد شرکت و یا شرکت های مشاوره انجام می دهند. همچنین نقشه های اجریی فونداسیون ها را طراحان تهیه می کنند. در نهایت بعد از این مراحل به منظور اجرا به خریدار تحویل می گردد.

انواع سوله در حکیمیه

انواع سوله در حکیمیه

همانطور که گفته شد سوله در حین طراحی اشکال مختلفی پیدا می کند. انواع سوله می تواند به صورت مدور، تک دهانه، دو دهانه، دو یا چند دهانه، چند ضلعی باشد.

مشخصات سوله

قاب فلزی سوله دارای اشکالی نظیر ساده، مرکب، دارای ستون وسط، شیب دار، ستون وسط ترکیبی می باشد. این قاب ها به منظور روشنایی در سقف نورگیر نصب می شوند. از سایبان می توان در اطراف سالن استفاده کرد. نصب چرثقیل سقفی نیز بیشتر در سالن های تولیدی مرسوم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین
Scroll to Top