سوله در کمالشهر (البرز)

سوله در کمالشهر (البرز)

امروزه استفاده از سوله ­ها برای انبار کالا­ ها و­­ یا کارخانه در میان افراد جای خود را پیدا کرده است. همچنین با توجه به افزایش تقاضا برای ساخت سوله در مشاغل مختلف سبب شده است تا شرکت ­هایی همچون شرکت بیستون سازه آذران به دنبال انواع دیگری از سوله­ها برای طراحی و ساخت باشند تا بتوانند جوابگوی این نیاز در سطح جامعه باشند.

کمالشهر در کجا واقع شده است؟

کمالشهر یکی از شهر ­های قدیمی است که در مرکز استان البرز واقع شده است. این شهر جزو مناطق قدیمی شهرستان کرج است. نام قدیمی کمالشهر در گذشته ه­ای نه چندان دور کمال ­آباد بوده است و پس از احداث شهرداری در این منطقه، نام آن به کمالشهر تغییر کرده است.

شهرستان کمال­شهر به دلیل شرایط جغرافیایی مناسب از لحاظ آب و­هوایی و همچنین قیمت پایین زمین به محلی مناسب برای ساخت سوله و کارخانه تبدیل شده است.

کمالشهر کنونی از چند منطقه شهری دیگر به نام­ های کمال­ آباد، شهرک امیرالمومنین، شهرک پیشاهنگی، شهرک خرمدشت، شهرک رضوانیه و شهرک گلدشت تشکیل شده است.

سوله چیست؟

سوله چیست؟

سوله به صورت کلی یک سازه فلزی می باشد که با استفاده از محاسبات ریاضی، طراحی و ساخته شده است و دارای سقفی شیب دار می­ باشد. از سوله ­ها … به دلیل بزرگی دهانه و نبود ستون در میان این نوع سازه، برای مصارفی همچون انبار­ ها، مرغداری­ ها، سالن­ های ورزشی و استفاده میشود.

بر همین اساس شرکت بیستون سازه آذران با سابقه چندین ساله در امر ساخت و طراحی سوله، آمادگی آن را دارد تا با توجه به نیاز شما عزیزان، انواع سوله­ ها را در تمامی استان­ ها و شهرستان ها، همچون شهرستان کمالشهر طراحی و پیاده سازی کند.

مزایای استفاده از سوله­

استفاده از سوله­ ها در جهان امروز بسیار بصرفه است، اما دلیل آن چیست؟ در واقع از جمله دلایل بصرفه بودن استفاده از سوله­ ها عبارتند از:

  • سبکی فوندانسیون و سقف سوله در مقایسه با سازه­ های بتنی و دیگر سازه ­ها که امریست بسیار مهم و قابل توجه در ساخت و ساز و هزینه ­های جاری اجرای طرح.
  • استحکام بالای سوله­ ها در برابر رخداد های طبیعی همچون باد، باران، زلزله و دیگر موارد.
  • امکان جا به­ جایی سوله به مکان دیگر در هر زمان.
  • امکان بازیافت تمامی قطعات سوله پس از پایان طول عمر آن.
انواع سوله

انواع سوله

در واقع امروزه باتوجه به نیاز افراد، شرکت­ هایی همچون شرکت بیستون سازه آذران انواع مختلفی از سوله ­ها را طراحی و پیاده سازی می­ کنند. از جمله سوله ­هایی که استفاده زیادی دارند می ­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سوله­ هایی با یک دهانه
  • سوله­ های چند ضلعی
  • سوله­ های مختلط
  • سوله­ های مدور
  • سوله­ هایی با چند دهانه

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین