ساخت سوله سبک و سوله سازی در لارستان

در این مقاله قصد داریم در مورد ساخت سوله سبک در لارستان صحبت کنیم. همان طور که میدانید امروزه با بالا رفتن هزینه های مربوط به ساخت و ساز، دیگر ساختمانهای بتنی بزرگ جای خود را به سازه های فلزی سبک داده اند. در گذشته از سوله های سنگین استفاده میشد. اما این سوله ها علاوه بر اینکه پرهزینه و سنگین بودند، زمان زیادی هم صرف ساخت و نصب انها میشد. با پیشرفت تکنیکهای سبک سازی، امروزه از سوله های سبک برای موارد متعددی استفاده میشود. این سوله ها بدلیل دارا بودن مزیتهای زیاد جای سوله های سنگین را گرفته اند. علاوه بر اینکه زمان کمتری صرف ساخت و نصب انها شده و از نظر هزینه هم مقرون بصرفه خواهند بود. شرکت بیستون سازه آذران به همراه تیم متخصص و با تجربه خود، قادر به ساخت و نصب انواع سوله سبک در لارستان میباشد.

سوله سبک در لارستان

سوله چیست

سوله سازه ای فلزی است که ساخت ان باید بر مبنای محاسبت خاصی انجام شود. پیش از ساخت سوله حتما باید مورد کاربری ان بصورت کامل مشخص شده باشد.

اسکلت سوله با توجه به نوع کاربری ان طراحی خواهد شد. تعیین ارتفاع سوله باید بصورت استاندارد انجام شود. در حقیقت مهمترین مرحله اولیه برای ساخت سوله تعیین ابعاد ان است. منطبق با نوع کاربری سوله تعیین ابعاد ان انجام خواهد شد. وزن اهن بکار رفته برای ساخت سوله با ابعاد تعیین شده برای ساخت ان ارتباط مستقیم دارد.

از مهمترین ابعاد سوله ارتفاع ان است. میزان ارتفاع سوله و اندازه دهانه ان تعیین کننده میزان اهن لازم برای اسکلت سوله خواهد بود. نوع کاربری سوله و ابعاد برش ورق تعیین کننده ارتفاع سوله بصورت استاندارد هستند.

ابزار و ماشین الاتی که قرار است در سوله تعبیه شوند، باید قبل از ساخت ان مشخص باشند. ارتفاع سوله در بخش تاج ان بستگی به شیب و عرض سقف سوله دارد.

اگر بخواهیم سوله ها را بر حسب وزن انها دسته بندی کنیم باید بگویم که از این نظر دو دسته سوله سبک و سنگین وجود دارد.

سوله سبک در لارستان

سوله های سبک دارای قابلیتهای زیادی میباشند به همین دلیل به راحتی میتوان از انها در تمامی موارد استفاده کرد.

ساخت سوله های سبک بر مبنای تکنیکهای سبک سازی سوله انجام میشود. در حقیقت امروزه سازندگان سوله سعی میکنند به جای تولید سوله های سنگین بدنبال تکنیکهایی برای ساخت سوله هایی با وزن کم و سبک هستند.

همان طور که میدانید سوله های سنگین در مدت زمان طولانی تری ساخته میشوند و هزینه بیشتری نسبت به سوله های سبک برای ساخت انها صرف خواهد شد.

ویژگیهای سوله های سبک

از خصوصیات سوله های سبک میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

از انجایی که ساخت سوله های سبک هزینه کمتری دربردارند، ساخت انها مقرون بصرفه خواهد بود.

مراحل ساخت سوله های سبک با سرعت بالاتری نسبت به سوله های سنگین انجام خواهد شد.

امنیت و مقاومت بالای سوله های سبک از ویژگیهای مهم انها محسوب میشود. هزینه های کمتری برای حمل و نصب این سوله ها صرف خواهد شد.

سوله سبک در لارستان

سوله سبک خرپایی

از جمله سوله های سبک وزن میتوان به سوله سبک خرپایی اشاره کرد. کاهش هزینه ساخت این سوله بدلیل سبک بودن وزن ان چشمگیر است. بنابراین از ویژگیهای مهم این سوله میتوان به پایین بودن هزینه های ساخت، حمل و نصب ان اشاره کرد. امروزه سازندگان سازه های فلزی با کاهش وزن سوله ها سعی در بالا بردن مزیتهای انها دارند.

در حال حاضر روشهای خرپایی جزو روشهای پرکاربرد در ساخت سوله ها به شمار میروند. سازه های ساخته شده با روش خرپایی دارای وزن سبک و امنیت و مقاومت بالایی هستند. اندازه دهانه این سوله ها بزرگ بوده و به همین جهت میتوانند مصارف گوناگونی داشته باشند. از جمله کاربردهای سوله های خرپایی میتوان به مرغداری، دامداری، انبار، سالن ورزشی، کشتی سازی، ساختمان صنعتی و تعمییرگاه هواپیما و ماشینهای سبک و سنگین اشاره کرد.

سوله سبک در لارستان

سوله سبک لوله ای

سوله سبک سیلندری یا لوله ای یکی از سازه های فلزی سبک به شمار میرود که تز ویژگیهای ان میتوان به قابلیت نصب با جرثقیل اشاره کرد. با توجه به اینکه این سازه ها دارای قابلیت ارتجاعی میباشند پایداری خوبی نسبت به عوامل طبیعی مانند باد، طوفان، زلزله، برف و تگرگ از خود نشان میدهند.

از ورق، ساندویچ پنل و بلوک یا اجر برای ایجاد دیواره سازه های سبک سیلندری استفاده میشود. برای پوشش سقف چنین سازه ای هم از ورقهای پلی کربنات، ورق گالوانیزه، اندوویلا و اندولین استفاده میشود.

تهویه سوله های سبک سیلندری به خاطر دارا بودن قابلیت ایجاد فشار مثبت بدلیل ساختار قوسی شکل ان بصورت طبیعی انجام میشود. از دیگر ویژگیهای مهم سوله های سبک لوله ای میتوان به اجرای انها با دهانه تا صد متر و بدون ستون میانی اشاره کرد.

سوله سبک در لارستان

شناسایی بهترین شرکت سازنده سوله

اشنایی با نحوه ساخت و مشخصات انواع سوله پیش از اقدام به ساخت ان از اهمیت بالایی برخوردار است. مطالعه مقالاتی در زمینه ویژگیهای انواع مختلف سوله ها میتواند باعث ایجاد شناخت نسبی در مورد این سازه های فلزی شود. اگر شما میخواهید یک سوله جدید سفارش دهید باید بدنبال یک شرکت طراح و سازنده سوله باشید. دارا بودن تیم طراحی و سازنده قوی و با تجربه از جمله مواردی است که باید برای انتخاب شرکت به ان اشاره کرد. شما باید پیش از انتخاب شرکت سازنده از مهارت و تجربه تیم ان اطمینان حاصل نمایید.

در صورتیکه شرکت سازنده از روش کپی برداری برای طراحی سوله استفاده کند، باعث تحمیل ضرر و زیان زیادی به کارفرما خواهد شد. در صورت وجود اشکالات زیاد در بخش طراحی و محاسبات سوله، پروژه ممکن است غیرقابل اجرا شود. سازه طراحی شده توسط تیم طراحی شرکت سازنده  باید برای اخذ تاییدیه نظام مهندسی دارای همگی استانداردهای مورد نیاز بوده و دارای کمترین وزن ممکن باشد. نصب سازه طراحی شده و ساخته شده باید بدون بروز هیچ خطایی انجام شود. مهارت کافی پرسنل اجرای سوله هم از دیگر مواردی است که هنگام انتخاب شرکت سازنده سوله حتما باید به ان توجه داشت.

برای ساخت سازه بدون عیب و نقص که بر طراحی انجام شده منطبق باشد به افراد خبره و متخصص زیادی نیاز است.

سوله سبک در لارستان

سخن آخر

شرکت بیستون سازه آذران قادر است در شهرستان لارستان مراحل ساخت و نصب انواع سوله سبک را انجام دهد. این شرکت با دارا بودن تیم متخصص و با تجربه قادر است در اکثر نقاط کشور سفارشات شما را با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

شما میتوانید با کارشناسان شرکت ما تماس گرفته و از اخرین قیمتهای طراحی، ساخت و نصب انواع مختلف سوله های سبک اگاه شوید و نسبت به سفارش سوله مورد نظر خود اقدام کنید.


درباره “سوله سبک در لارستان” بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین