ساخت انواع سوله در پرند

سوله سازی و ساخت سوله در پرند

برای ساخت سوله در انواع سوله پرند مراحل مختلفی باید طی شود در ابتدا پس از تحویل زمین محل اجرای پروژه از کارفرما و مشتری انجام مراحل طراحی توسط مهندسان آغاز خواهد شد. شرکت بیستون سازه آذران در زمینه ساخت سوله در پرند فعالیت دارد.

نرم افزارهای استفاده شده در مرحله طراحی سوله

برای انجام مرحله طراحی از نرم افزارهایی مانند Archicad و Xsteel که جزو نرم افزارهای پیشرفته مهندسی محسوب می شوند استفاده خواهد شد.

ساخت انواع سوله در پرند

اهمیت مرحله طراحی در براورد هزینه ها

برآورد هزینه‌های ساخت سوله پس از مرحله طراحی آن انجام خواهد شد. پس از مرحله طراحی برش و سوراخکاری ورقه های آهنی انجام می شود. برش و سوراخکاری این ورق ها مطابق با نقشه های ساخت و اجرا انجام خواهد شد. از تجهیزات و دستگاه های پانچی و برشی برای سوراخکاری و برش ورقه های فلزی استفاده می شود.

پس از انجام جوشکاری درزهای ورقه ها، کار رنگ آمیزی آنها آغاز خواهد شد. البته باید به این نکته توجه داشت که کار رنگ آمیزی سوله پس از اینکه کارفرما در مورد رنگ و لایه های رنگ آمیزی نظرداد شروع خواهد شد. همچنین مقدار پوشش رنگ هم باید توسط کارفرما تعیین شود.

در مرحله پیاده سازی فونداسیون زمین اجرای پروژه باید برای پیاده سازی آماده شود.

ساخت انواع سوله در پرند

در حقیقت هم زمان با انجام مراحل طراحی و ساخت سوله در کارخانه، آماده سازی زمین اجرای پروژه انجام خواهد شد.

مراحل آماده سازی زمین سوله

برای آماده سازی زمین سوله، خاکبرداری، تراز کردن زمین و همچنین مراحل آرماتوربندی و سپس بتن‌ریزی و در نهایت فونداسیون اجرا خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که در مرحله آماده سازی زمین سوله انجام می شود، قرار دادن تجهیزاتی است که کاربر در سوله به آنها نیاز خواهد داشت. بنابراین در صورت نیاز کاربری به چنین تجهیزاتی در سوله نصب آنها در سازه فلزی در این مرحله انجام می شود.

ساخت انواع سوله در پرند

مرحله نصب و پوشش سوله

در مرحله نصب و پوشش سوله، نصب اجزای سازه فلزی پس از ساخت سوله و آماده سازی زمین اجرای پروژه انجام خواهد شد. حساس بودن این مرحله باعث می شود برای انجام آن از افراد کاردان و باتجربه استفاده شود.

به محض اینکه مرحله نصب سوله با موفقیت انجام شد، کار پوشش سقف آن آغاز می‌شود، در نهایت هم مراحل کف سازی و دیوار کشی سوله انجام می شود. البته انجام تمامی این مراحل کاملا مطابق با نقشه های طراحی شده خواهد بود. هزینه ساخت سوله از موارد مهمی است که در ساخت سازه فلزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. عواملی مانند ارتفاع سوله و مساحت آن در تعیین قیمت سوله تاثیر گذار خواهند بود.

ارتباط هزینه های ساخت با وزن و ابعاد سوله

نکته ای که اهمیت دارد ارتباط مستقیم هزینه های ساخت با وزن سوله می باشد. همچنین باید توجه داشت که ارتفاع و اندازه دهانه سوله تعیین کننده وزن سازه فلزی خواهند بود.

ساخت انواع سوله در پرند

دقت در نحوه کاربری سوله و بررسی های اولیه نسبت به این موضوع باعث انجام محاسبات دقیقتری در این زمینه خواهد شد. به این ترتیب از صرف هزینه های بیهوده جلوگیری شده و هزینه ساخت سوله و تهیه مصالح مورد استفاده برای این کار کاهش می یابد.

برای بررسی هزینه های مربوط به ساخت سوله دانستن اندازه دهانه سازه و همچنین ارتفاع آن کافی خواهد بود. به این شکل شما ابعاد سوله را در اختیار داشته و به راحتی می توانید هزینه های مربوط به ساخت سوله را برآورد نمایید.

در صورتی که اندازه دهانه سازه فلزی بیش از نیاز کاربری تعیین شده برای آن تعریف شود باعث بالا رفتن هزینه های ساخت سوله خواهد شد و از طرف دیگر در صورت تعریف دهانه کوچکتر از نیاز کاربری در مرحله بهره برداری سوله با مشکل مواجه خواهیم شد. در این صورت سوله غیر قابل استفاده خواهد بود. بنابراین اندازه دهانه سوله از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین