ساخت سوله سردخانه

ساخت سوله سردخانه

امروزه یکی از سازه های پرطرفدار برای انواع کاربرد ها را سوله ها تشکیل می دهند که بسیار کم هزینه و مستحکم است. این سوله هایی که معمولا اسم آن ها را در همه جا می شنویم، کاربرد های بسیار زیادی مانند سوله ای برای دامداری، مرغداری و ورزشی، دارند.

سردخانه ها نیز چندین سال است که از سوله ها تشکیل می شوند و برای نگهداری انواع میوه و سبزیجات به کار می روند. برای ساخت این سازه ها باید شرکتی مطمئن را پیدا کنید که سوله ای مستحکم را اجرا کنند.

در این میان شرکت بزرگ بیستون سازه آذران در تبریز با بهترین مهندسین و مجرب ترین کارگران به ساخت انواع سوله های سبک و خرپایی پرداخته که با طرح دلخواه و کاربری که می خواهید، سوله ای برایتان اجرا می کند که با خیالی راحت به کار و شغل مورد نظرتان ادامه دهید.

سوله های سردخانه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

سوله های سردخانه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

ساخت سوله های سردخانه ای با توجه به نوع و کاربردی که دارند، به روش های مختلفی ساخته می شوند و به دستان مهندسان با استعداد ساخته و اجرا می شوند. مناسب ترین نوع سوله برای سردخانه های دائمی و کاربردی، سوله های تیرورقی هستند که به دلیل استحکام بسیار بالا، فعالیت های زیادی می توان در آنجا انجام داد و به دلیل ساخت سوله های تیر ورقی و شرایط استحکام آن با ارتفاع زیاد و دهانه های بزرگ تر را می توان فراهم کرد.

کاربرد و زمینه فعالیت سوله های سردخانه ای بسیار زیاد است که می توان به نگهداری مواد غذایی مانند میوه، صیفی جات، سبزیجات، گوشت و لبنیات اشاره کرد. با توجه به امکاناتی که در سوله های سردخانه ای وجود دارد، دمای محیط سازه را به دلخواه و با توجه به نوع محصول تنظیم کرد. عمداتا دمای معمول و تنظیم شده سوله سردخانه ای، بالای صفر و در درجه بین 0 تا 4 سانتیگراد تنظیم می شود. همچنین دما در محیط داخلی این سازه ها می توان زیر صفر، بین 0 تا 20 درجه سانتیگراد تنظیم کرد.

سردخانه ها به اشکال و کاربری های گوناگون از دیرینه تا به امروز نقش بسیار مهمی در زمینه حفظ و نگهداری مواد غذایی و محصولات صادراتی و وارداتی دارد. سوله های سردخانه امروزه در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارد و شرکت و کارخانجات تولیدی بزرگ و کوچک جهت بهره وری و سود دهی بیشتر از محصولات خود و همچنین برای رعایت بیشتر و بهتر بهداشت، تصمیم به ساخت و خرید سوله سردخانه ای می گیرند.

انواع سوله های سردخانه ای

انواع سوله های سردخانه ای

سوله هایی که به عنوان سازه های سردخانه ای ساخته می شوند، به عنوان سوله های بهداشتی شناخته می شوند که با توجه به کاربری، محل حفظ و نگهداری و مدت زمان نگهداری محصولات در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام نسبت به امکاناتی که دارند، دسته بندی می شوند. در ادامه به معرفی مهم ترین انواع مختلف سوله های سردخانه ای خواهیم پرداخت تا بدانید ساخت کدام یک از آنها برای کاربردی که در نظر دارید مناسب است.

نمونه ای از سوله های سردخانه ای عبارت اند از:

  •       سردخانه موقت
  •       سردخانه دائمی با دمای بالا صفر درجه
  •       سردخانه انجماد با دمای زیر صفر درجه

سردخانه های موقت به صورتی طراحی می شوند که در دمای عادی قرار می گیرند و می توان تا حدی دمای مورد نظر را تنظیم کرد، ولی سردخانه های دائمی تنها در دما هایی که خدمتتان عرض کردیم قرار می گیرد و حداقل و حداکثری را دارد.

بهترین روش برای ساخت سوله های سردخانه ای

بهترین روش برای ساخت سوله های سردخانه ای

همانطور که خدمت شما کاربران عزیز عرض کردیم، سوله با توجه به انتظاراتی که در رابطه با آن، کارفرما زمینه شغلی خود را به وجود می آورد، به روش های مختلفی ساخته می شوند.

انواع سوله های سردخانه ای که ساخت آن ها مجاز است، عبارت اند از:

  •       سوله سبک خرپایی برای سردخانه
  •       سوله سنگین تیرورقی
  •       سوله های یو بی ام و متفاوت برای انواع سردخانه ها

با توجه به موارد بالا بهترین روش ساخت سوله های سردخانه ای، مدل سبک خرپایی است که هیچ محدودیتی در اجرای بزرگی و کوچکی دهانه آن وجود ندارد و همینطور مصرف فولاد در این سازه به حداقل می رسد.

این نوع از سوله ها تمامی تاییدیه های سازمان نظام مهندسی را باید اخذ کند و در عین حال وزن سازه، بسیار سبک با استحکام بالا است که به راحتی طراحی و اجرا می شود.

همینطور بهتر است بدانید که این نمونه از سوله ها نیز از لحاظ قیمت و هزینه نهایی، بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و سریع و بدون دردسر ساخته می شود.

نکات کلیدی و اصول مهم در ساخت سوله سردخانه ای ارزان و به صرفه

با توجه به این که هر کدام از سرد خانه ها محدودیت دمایی دارند و نمونه ای از آن ها می توانند تنها درجه ای بالای صفر را تنظیم کنند و نمونه ای دیگر تنها می توانند درجه های زیر صفر را کنترل کنند، باید سردخانه ای بسازید که بتواند تمامی دما ها را در خود به کار گیرد و به راحتی در هر دمایی تنظیم شود.

در نتیجه از سردخانه های انجماد با دمای زیر صفر درجه می توان به عنوان سردخانه بالای صفر درجه سانتیگراد نیز استفاده کرد و با تنظیم درجه، سردی سردخانه را به بالای صفر درجه برای محصولاتی که به دمای زیر صفر درجه نیاز ندارد را نگهداری کرد. تنها چیزی که باید به آن دقت داشته باشید این است که اجرای برعکس این موضوع امکان پذیر نیست و نمی توان سردخانه هایی که بالای صفر درجه دارند را به زیر صفر درجه و به سمت منفی سوق داد، چرا که این موضوع به کمپرسور های انجماد فشار زیادی وارد می کند و باعث می شود که ضرر و زیان های بسیار زیادی را متحمل شوید.

کلام آخر

شرکت بزرگ بیستون سازه آذران در تبریز بهترین سوله ها را در سر تا سر ایران ساخته است که می توانید با توجه به آن ها با اطمینان کامل، طراحی و اجرای سوله را به آن ها بسپارید و در طول چند روز سوله مورد نظر خود را برای فعالیت های سردخانه ای داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین