ساخت سوله با پروفیل

ساخت سوله با پروفیل

سوله یکی از مکان های پرکاربردی است که در هر زمینه ای برای انبار کردن، ایجاد کارخانه های متنوع و تولیدی، مورد استفاده قرار میگیرد. ساخت سوله ها و طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار است که شما عزیزان می توانید با اطمینان کامل ساخت سوله ها را به دست شرکت بزرگ و صنعتی بیستون سازه بسپارید.

این شرکت سوله های تیر ورقی، سبک، قوسی، خرپایی، پوسته ای و سازه های فوق سبک چادری را در رابطه با کاربرد های مانند، سوله سبک ورزشی، سوله خرپایی برای دامداری، مرغداری و سوله های پیش ساخته صنعتی و دست دوم را ساخته و به کارفرمایان خود تحویل داده است.

این شرکت صنعتی می تواند در ساخت سوله با پروفیل، به شما کمک کند، زیرا که ساخت سوله با قوطی و پروفیل یکی از رایج ترین طراحی ها است که از مزایای زیادی برای تولید کننده و مصرف کننده برخوردار است.

روش های ساخت سوله با قوطی و یا پروفیل

روش های ساخت سوله با قوطی و یا پروفیل

ما قبل تر در مقالات دیگر در رابطه با نکات مهم و قابل توجه در طراحی و ساخت سوله صنعتی و نحوه ساخت سوله صنعتی ، با شما صحبت کردیم که با توجه به آن مطلب می توانید دریابید که ساخت سوله در روش های مختلف قابل طراحی و اجرا است.

می توان به صراحت گفت که ساخت و طراحی سوله با قوطی و پروفیل، ساخت همان سوله های خرپایی است که در مدل های مختلف طراحی، اجرا و نصب می شود.

اگر در رابطه با این سوله اطلاعات زیادی ندارید می توانید مقاله سوله سبک خرپایی را مطالعه کنید.

در کل سخن نهایی را به این قسمت می آوریم که به طور کلی، ساخت سوله با پروفیل و قوطی از جهت های گوناگون از مزیت زیادی برخوردار است.

بنابراین دانستیم که ساخت سوله با قوطی و پروفیل از روش ها مختلفی قابل اجرا است که هر کدام با توجه به نوع و اقلیم منطقه و شرایط محل کار، مورد استفاده قرار می گیرد. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که داخل قوطی ها را نمی توان رنگ کرد و با توجه به این نکته، می توان دانست که سوله های ساخته شده با قوطی و پروفیل، مقاومت چندانی در برابر خوردگی ندارند و استفاده از آن ها در محیط های مرطوب، کار بسیار اشتباهی است و به هیچ وجه از طرف شرکت صنعتی بیستون سازه توصیه نمی شود.

کدام پروفیل و یا قوطی در ساخت سوله کاربرد دارد؟

کدام پروفیل و یا قوطی در ساخت سوله کاربرد دارد؟

در ساخت سوله با پروفیل و یا قوطی، می توان گفت که از انواع قوطی های فولادی می توان در ساخت سوله ها استفاده کرد و تنها باید به ضخامت قوطی در هنگام خرید آن توجه کرد، چون که ضخامت قوطی انتخابی ما، در استحکام این مقاطع فولادی، تاثیر بسیار زیادی دارد.

یک راهنمایی برای ساخت سوله ها با پروفیل نیاز است، آن هم این است که در ساخت سوله، نباید از قوطی هایی که ضخامت کمتر و نازک تر از 4 میلی متر دارند استفاده کرد. از طرفی دیگر، در ساخت سوله های چند طبقه، به توصیه شرکت صنعتی بیستون سازه، نباید از قوطی و پروفیل استفاده کرد.

نقشه سوله طراحی شده با قوطی و پروفیل

نقشه سوله طراحی شده با قوطی و پروفیل

برای طراحی نقشه سوله با قوطی آهن، لازم است در اول متراژ، کاربرد و دیگر موارد سوله به دقت مشخص کنید، سپس بسته به این موارد، نقشه آن طراحی طراحی کنید و یا طراحی این سوله را به دستان طراحان و سازندگان شرکت بیستون سازه بدهید. در نقشه سوله، باید موارد زیر مشخص شود:

 • ابعاد سوله: طول، عرض و ارتفاع سوله
 • نوع و ضخامت قوطی های آهن مورد استفاده
 • نحوه اتصال قوطی ها به یکدیگر
 • نوع سقف سوله
 • نوع پوشش سقف سوله
 • نوع کف سوله
 • سایر موارد مورد نیاز

بهتر است بدانید که با توجه به اولین قدم در طراحی و ساخت سوله تعیین ابعاد آن است، طراحی متراژ سوله باید متناسب با نیاز کاربر باشد.

کاربرد سوله نیز می‌تواند بر طراحی نقشه آن تأثیر بگذارد. نوع و ضخامت قوطی‌های آهن مورد استفاده باید متناسب با بارهای وارد بر سوله باشد. در سوله‌هایی با بارهای سنگین، باید از قوطی‌های آهن با ضخامت بیشتر استفاده شود. قوانین ساخت و ساز معمولاً نحوه اتصال قوطی‌ها به یکدیگر را مشخص می‌کنند، به این گونه که قوطی‌ها می‌توانند به یکدیگر جوش داده شوند.

نوع سقف سوله نیز می‌تواند بر طراحی و نقشه آن تأثیر بگذارد به طوری که سقف سوله می‌تواند شیب دار یا مسطح باشد. نوع پوشش سقف سوله نیز باید متناسب با کاربرد سوله باشد.

 پوشش سقف سوله می‌تواند از مصالح مختلفی مانند ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم، ورق پلی کربنات و… باشد.

نوع کف سوله نیز باید متناسب با کاربرد سوله باشد. کف سوله می‌تواند از مصالح مختلفی مانند بتن، سرامیک، سنگ و… باشد. در طراحی نقشه سوله، باید سایر موارد مورد نیاز نیز در نظر گرفته شود. این موارد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درب‌ها و پنجره‌های سوله
 • سیستم روشنایی سوله
 • سیستم تهویه سوله
 • سیستم ایمنی سوله

در پایان، می‌توان گفت که طراحی نقشه سوله یک فرآیند پیچیده است که باید توسط مهندسان متخصص انجام شود.

کلام آخر

شرکت بزرگ صنعتی بیستون سازه آذران یکی از شرکت هایی است که در رابطه با ساخت و طراحی سوله های متفاوت مانند سوله های سبک خرپایی، سوله های دست دوم و…کار می کند و می تواند بهترین ها را با کمک طراحان خبره خود، بسازد. در هر کجا که باشید بیستون سازه همیشه و در هر شرایط، با شما همکاری خواهد کرد تا بهترین سازه ها را برای خود بسازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین