سوله سبک در چابهار

ساخت سوله سبک و سوله سازی در چابهار

در این مطلب قصد داریم در مورد ساخت سوله سبک در چابهار صحبت کنیم. اگر شما قصد دارید در شهر چابهار سوله ای راه اندازی نمایید می توانید این کار را به متخصصان و کارشناسان مجرب شرکت بیستون سازه آذران بسپارید. این شرکت قادر به طراحی و ساخت انواع مختلف سوله از جمله سوله های سبک می باشد.

سوله چیست

سوله چیست

سوله سازه ای از جنس فلز است. سقف این سازه شیبدار بوده و در انواع و ابعاد و کاربری های مختلف ساخته می شود. امروزه سوله ها جایگزین مناسبی برای ساختمان های بتنی به شمار می روند. چنین ساختمان هایی علاوه بر اینکه زمان زیادی صرف ساخت ان ها می شود هزینه زیادی هم دربردارند و با بالا رفتن هزینه های مربوط به ساخت و ساز، ساخت سوله مقرون بصرفه خواهد بود.

همان طور که اشاره شد سوله ها در انواع و کاربری های مختلفی ساخته می شوند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سوله در چه مواردی کاربرد دارد. از موارد استفاده سوله می توان به اشیانه هواپیما، انبار، سالن ورزشی، فروشگاه، دامداری و مرغداری اشاره کرد. ابعاد یک سوله با توجه به نوع کاربری ان مشخص خواهد شد. اینکه چه مقدار فلز در تهیه اسکلت سوله استفاده شود با ابعاد سوله ارتباط مستقیم دارد. پیش از شروع به کار، ابعاد دقیق سوله مورد نظر توسط کارشناسان شرکت براورد خواهد شد. هر چه ابعاد سوله مورد نظر بزرگتر باشد اهن بیشتری برای ساخت اسکلت سوله به کار خواهد رفت و این مطلب باعث بالا رفتن هزینه ساخت سوله خواهد شد.

سرعت بالای طراحی و ساخت سوله در کنار کیفیت بالای انجام کار از فاکتورهای مهمی است که یک شرکت سازنده سوله باید دارا باشد. اینکه در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ساخت سوله انجام شود برای مشتری اهمیت بالایی دارد. شرکت بیستون سازه آذران با در نظر داشتن تمامی این موارد همواره در خدمت صنعتگران و مشتریان عزیز بوده است. شما می توانید با کارشناسان شرکت تماس گرفته و از اخرین قیمت ها اگاه شوید.

امروزه سوله های سبک طرفداران بیشتری دارند. یکی از انواع سوله های سبک، سوله سبک صنعتی است که در موارد صنعتی کاربرد دارد. این سوله ها می توانند به عنوان کارخانه یا کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی چنین سوله هایی نیاز به محاسبات فنی خاصی دارد. هزینه نهایی چنین سوله هایی با طراحی اسکلت سازه و براورد مقدار اهن بکار رفته در ان تعیین خواهد شد.

سوله های سنگین تیرورقی و تفاوت آن ها با سوله های سبک

س وله تیرورقی از قدیمی ترین انواع سوله به شمار می رود که امروزه کاربرد چندانی ندارد. برای ساخت چنین سوله هایی ورق های فولادی طراحی می شد که متناسب با اندازه دهانه و ارتفاع سوله بود. در نهایت هم با کمک پیچ و مهره اتصال این ورق ها به هم انجام می شد. سوله های تیرورقی تنها برای مواردی که دارای دهانه ۱۵ تا ۲۰ متری مقرون بصرفه خواهند بود و در غیراینصورت ساخت چنین سوله هایی مناسب نیست. دلیل مزیت سوله های سبک نسبت به سوله های تیرورقی کمتر بودن وزن ان هاست. علاوه بر اینکه سوله های سبک دارای قیمت مناسبتری بوده و ساخت انها مقرون بصرفه خواهد بود. البته باید توجه داشت که در مناطق با رطوبت هوای بالا نمی توان از سوله های سبک استفاده کرد، در چنین مواردی سوله های تیرورقی بیشتر پیشنهاد می شوند.

یکی از موارد کاربرد سوله ها استفاده از انها به عنوان سالن ورزشی است. در چنین حالتی بهترین انتخاب سوله سبک خرپایی است. که در این مورد ساخت سوله مقرون بصرفه خواهد بود. در کل هر چه وزن کلی سوله کمتر باشد، هزینه کمتری هم برای ساخت ان صرف خواهد شد.

سوله سبک خرپایی

سوله سبک خرپایی

با استفاده از سوله سبک می توان هزینه ها را به حداقل رساند. به دلیل اینکه سوله های سبک خرپایی دارای مزیتها و قابلیت های مختلفی می باشند در ساخت سوله های ورزشی هم کاربرد دارند. یکی از این قابلیت ها، استحکام و مقاومت چنین سوله هایی است.  به دلیل وجود چنین استحکامی  حتی می توان از این سوله ها برای ورزشهای شنا و بدنسازی نیز استفاده کرد.

سوله سبک خرپایی وزن کمی داشته و معماری ان بدلیل وجود اشکال هندسی مختلف در سازه بسیار زیبا خواهد بود. هزینه ساخت سوله سبک خرپایی مقرون بصرفه بوده و نوع ظاهری سازه با توجه به نظر کارفرما دارای قابلیت انتخاب است.  و این انتخاب ظاهر سازه هیچ محدودیتی در ساخت ان ایجاد نخواهد کرد.

مقاومت ساختار سوله های سبک خرپایی در برابر عوامل طبیعی یکی از ویژگیهای مهم آن ها محسوب می شود.

عوامل موثر در تعیین قیمت اسکلت سوله

عوامل موثر در تعیین قیمت اسکلت سوله

دهانه سوله همان عرض یا ورودی سوله است. از روی اندازه دهانه سوله می توان به وزن ان پی برد. هر چه اندازه دهانه سوله بزرگتر باشد وزن ان هم بیشتر خواهد بود. با بالاتر رفتن وزن سوله قیمت ان هم افزایش خواهد یافت. پس تا اینجا متوجه شدیم که ارتباط مستقیمی بین وزن سوله و اندازه دهانه ان وجود دارد. البته نکته مهمی هم که وجود دارد این است که هر چه اندازه دهانه سوله بزرگتر باشد تعداد کاربری های ان هم افزایش پیدا خواهد کرد. سوله های با دهانه بزرگ می توانند در موارد متعددی مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین بالا بودن اندازه دهانه سوله جزو مزیتهای ان محسوب می شود. یکی از موارد مهمی که در مورد ساخت سوله های ورزشی وجود دارد این است که این سوله ها بدلیل اینکه فاقد ستون میانی هستند می توانند دارای دهانه بزرگتری باشند.

اینکه سوله قرار است چه نوع کاربری ای داشته باشد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شاید لازم نباشد سوله دارای دهانه بزرگی باشد و یا ابعاد ان بیش از حد لازم بزرگ باشد. پس در درجه اول تعیین نوع کاربری سوله از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سخن پایانی

اگر شما تصمیم به ساخت سوله سبک دارید بهتر است مطالعاتی در زمینه طراحی و ساخت چنین سوله هایی داشته باشید. شما با داشتن اطلاعاتی در این زمینه راحتتر می توانید شرکت مناسبی برای ساخت سوله پیدا کنید.

طراحی و ساخت سوله باید به شرکت سازنده مجربی سپرده شود. توجه به اینکه شرکت سازنده سوله مورد نظر قبلا چه کارهایی را انجام داده از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید با بررسی سوله های ساخته شده توسط شرکت سازنده مورد نظر به سطح کیفیت کار انها پی ببرید.

درصورتی که شرکت سازنده به جای طراحی سوله از کپی برداری استفاده کند می تواند ضرر زیادی به کارفرما وارد کند. چون محاسبات فنی هر سوله باید بصورت اختصاصی انجام شود و نمی توان از یک طرح برای چند سوله استفاده کرد. در صورت هر گونه اشتباه در مرحله طراحی، ساخت سوله با شکست مواجه خواهد شد.

اگر شما قصد ساخت سوله سبک در شهر چابهار را دارید می توانید با کارشناسان شرکت بیستون سازه آذران تماس بگیرید و سوله مورد نظر خود را سفارش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین