هزینه-ساخت-یک-سوله-۱۰۰۰-متری

هزینه ساخت یک سوله ۱۰۰۰ متری

سوله ها ساز ه ای فلزی و مقاوم در برابر عوامل طبیعی با سیستم های قاب خمشی فولادی و سقف شیب دار هستند که توسط شرکت بیستون سازه طراحی و ساخته می شوند. این سازه ها با توجه به نوع کاربرد و خواسته سرمایه گذاران مثلا سوله برای انبار، ساخت سوله سردخانه، سوله های ورزشی،ساخت سوله با دیوار چینی بلوک، کارگاه های صنعتی، مرغداری ها و سالن های نگهداری طیور انتخاب شده و پوشش، اندازه و نوع تجهیزات مشخص و طراحی می شوند.

کاربرد-و-قیمت-سوله-های-صنعتی

کاربرد و قیمت سوله های صنعتی 

امروزه در سراسر ایران سوله ها با توجه به نوع کاربردی، تجهیزات متناسب با محل احداث و با توجه به خواسته های سرمایه گذار، طراحی و زیر سازی می شوند. همچنین سوله سبک، سوله سبک قوسی و سازه های فوق سبک چادری به دلیل داشتن تجهیزات به صرفه، امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرند که از انواع این سوله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوله تک شیب متصل به ساختمان
 • سوله تک شیب با ستون وسط
 • سوله سی چند دهانه با ستون
 • سوله با ستون مشترک
 • سوله سبک
 • سوله چادری
 • سوله لوله ای
 •  سوله قوسی 

محاسبه-و-براورد-هزینه-ساخت-سوله

 محاسبه و برآورد هزینه ساخت سوله 

در عمل بحث وزن و هزینه ساخت سوله، همه چیز وابسته به متراژ سوله می باشد. در واقع با افزایش و بزرگی متراژ  تجهیزات زیادی نیز به کار خواهد رفت که به دلیل نوسانات در قیمت بهترین راه برسی لیست به روز قیمت، ارتباط با همکاران و کارشناسان شرکت بیستون سازه و استفاده از تجربیاتاین شرکت است.

همچنین با مشاوره گرفتن از کارشناسان با تجربه ما به صورت حضوری یا آنلاین میتوانید برای محاسبه متراژ پانل مورد نیاز  سوله مقصد، پشتیبانی گرفتن از کارشناسان فروش شرکت و کار بلدان این زمینه در برآورد و محاسبه پانل ها در کمترین زمان با در نظر گرفتن عوامل ساخت، تعیین و محاسبه کنید.

عوامل ساخت یک سوله پایه شامل موارد زیر است:

وزن زیرسازی اسکلت سوله

میزان فولاد یا فلز به کار رفته در ساخت اسکلت و بدنه روی هزینه های ساخت سوله تاثیر زیادی دارد که برای طراحی و ساخت این نوع سازه باید اندازه و ابعاد سه گانه اصلی سوله مشخص شده باشد تا هزینه آن تخمین زده شود.

موقعیت مکانی سوله

بسته به این که این سوله در چه منطقه ای از نظر شرایط مکانی احداث و ساخته میشود و متریال به کار رفته در آن باید با چه کیفیت و برندی باشد نیز خیلی مهم است . به عنوان مثال اگر سوله در منطقه ای احداث شود که به دلیل شرایط اقلیمی باید از متریال های با کیفیت بالا در بدنه آن استفاده شود، موجب بالا رفتن هزینه های ساخت می شود.

نوع طراحی

یک طراح سوله با تجربه باید بتواند یک طرح بهینه برای سوله ارائه دهد به طوری که ورق دور ریز خیلی کم باشد و باعث کاهش هزینه های تولید شود.

تجهیزات کاربردی در ساخت

برای کاهش هزینه های ساخت سوله می توان تعداد تجهیزات را به اندازه نیاز تهیه کرد البته در شرایطی که طراح نقشه ای به صرفه در اختیار شما قرار دهد.

حقوق و دستمزد کارگران

برای ساخت سوله مستحکم باید از کارگران و طراحان با تجربه و حرفه ای استفاده کرد تا کیفیت سوله افزایش یابد. استخدام کارگرانی که مهارت کافی در ساخت سوله ندارد، می تواند به اعتبار پیمانکار یا کارفرما لطمه بزند.برای کاهش هزینه میتوانید از نیروی انسانی کم اما با تجربه استفاده کنید.

نکته مهم و قابل توجه در سازه ها، مشخصات فنی و نوع مکانی برای احداث است که بی توجهی به این امر می تواند منجر به بروز خسارت شود. نصب و اجرای این سازه ها نیز توسط نصاب های متخصص با بالاترین کیفیت صورت میگیرد تا هوابندی و کیفیت سازه ها تایید و تضمین شوند.

هزینه ساخت سوله 

در هزینه ساخت بستگی به عوامل، سود و زیان این سازه برآورد و محاسبه میشود. همچنین برای احداث به صرفه تر سازه در هزینه ها و کاربردی بودن، سوله های سبک بسیار مورد بحث و فروش در صنعت کشور قرار گرفته است که نسبت به متراژ تغیر می کند.

انواع سوله ها برای ساخت و طراحی:

سوله های خرپایی

سوله سبک خرپایی، سوله هایی سبک اما مقاوم و با استحکام بالا هستند که با تجهیزات اصلی خرپا فولادی ساخته و اعضای کل این سوله به طور مثلثی به هم متصل میشود.گاهی از پروفیل و چوب هم در ساخت این سوله استفاده میشود که از انواع سوله های خرپایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوله خرپا با سقف نور شمالی 
 • سوله خرپا پرات
 • سوله خرپای دستک دار یا عصایی
 • سوله خرپا چتری
 • سوله خرپای هاو
 • سوله خرپا با قوس های موازی
 • سوله خرپا تک تیرک یا شاه تیر

ساخت سوله با پارتیشن بندی شیشه ای 

در سوله ها برای جداسازی به بخش های مختلف و کاربردی در محیط کاری صنعتی یا اداری و همچنین طراحی دکوراسیون داخل فضا، از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. این پارتیشن ها با فریم های فلزی و شیشه های شفاف در حفظ حریم خصوصی گزینه مناسبی هستند. انواع پارتیشن شیشه ای را می توان به گزینه های زیر تقسیم کرد:

 •   پارتیشن شیشه ای ثابت 
 •   پارتیشن شیشه ای تاشو 
 •   پارتیشن شیشه ای متحرک با طبقه بندی

ساخت سوله سبک با ساندویچ پانل

سوله های سبک با ساندویچ پانل در اواخر از پرکاربردترین روش های ساخت در سوله صنعتی شده و بودجه ساخت و ساز را به حداقل قیمت رسانده است. این ساندویچ پانل ها توسط مهندسین و طراحان و با پشتوانه نیروهای متخصص و ابزار کنترل دقیق ساخته می شوند.

 سوله دست دوم

سوله های نو یا دست دوم با قیمت ، کیفیت و جنس بدنه متفاوتی به فروش می رسند. در اصل برای سوله های نو ابتدا شرایط زمین محل احداث و کاربرد آن برسی و و مطابق این اطلاعات، زیر سازی و طراحی می شوند اما سوله های دست دوم بر خلاف سوله های نو پس از استفاده کارفرمایان و عدم نیاز به آنها و همچنین بعد از دمونتاژ و رنگ تحت عنوان سوله های دست دوم به فروش می رسند.

سخن پایانی
برای ساخت یک سوله ارزان و با کیفیت، سوله های سبک انتخاب خوبی برای شما است که با هر ابعاد،طراحی و نصب تاسیسات که بخواهید در این سوله طراحی و اجرا می شود؛ برای این کار میتوانید از طراحان و مشاوران ساخت سوله در این زمینه راهنمایی گرفته و بهترین و با کیفیت ترین سازه را  البته با هزینه کم  اجرا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استعلام قیمت پیام بدین