ساخت سوله در خمینی شهر

سوله سازی و ساخت سوله در خمینی شهر

خمینی شهر دارای شهرک صنعتی است که می تواند در آینده به خوبی رشد کند. ساخت سوله در خمینی شهر یکی از روش های پیشرفت اقتصادی در این شهر است. در ادامه با شکل ظاهری انواع سوله ها می توانید آشنا شوید، پس با بیستون سازه آذران همراه باشید.

مشخصات ظاهری سوله

شکل ظاهری سوله بر اساس کاربرد و محل قرار گیری متفاوت است. معمولا تمام سوله ها دارای ستون وسط و یا ستون وسط ترکیبی هستند که در یک قاب ساده و یا مرکب قرار گرفته اند. در داخل سوله یک شیب طراحی شده است تا با استفاده از آن روشنایی سقف و نورگیر تنظیم می شود. همچنین می توان بر اساس نیاز تعدادی سایبان داخل سوله نصب کرد. جرثقیل سقفی یکی از ابزار مهم برای سالن های تولیدی است، که بر اساس نیاز نصب می شوند.

ابعاد ظاهری ساخت سوله

ابعاد ظاهری ساخت سوله

سوله ها معمولا دارای دهانه ای با متراژ 60 متر هستند. همچنین ابعاد این دهانه ها معمولا 20 متر و دارای ارتفاعی 6 متر هستند. تمام این ابعاد بستگی به احتیاجات و کاربرد سوله می تواند تغییر کند.

وظیفه وال پست در سوله

به دلیل ابعاد بزرگ سوله ها باید از وال پست استفاده کرد. زیرا این تکنولوژی باعث محافظت دیوارهای سوله در برابر زلزله و باد می شود. وال پست در سوله ها وظیفه انتقال انرژی در زمان زلزله و بادهای شدید به فریم ها را دارد.

نوع اتصال وال پست

نوع اتصال وال پست

معمولا وال پست را به صورت لوبیایی و در انتهای فریم وصل می کنند. بهترین شکل اتصال وال به صورت مفصل و بر روی فونداسیون است.

پوشش سقف و بدنه سوله
برای پوشش سقف می توان از متریال های متفاوتی استفاده کرد. این متریال ها دارای انواع مختلفی شامل پشم و شیشه، کارتن پلاست، ورق رنگی و گالوانیزه به صورت کرکره و ذوزنقه، ایرانیت و پلی کربنات، ساندویج پنل، پشم سنگ، فایبر گلاس به عنوان لایه نهائی پوشش سقف سوله، فوم و توری جهت عایق کردن و محافظت از سقف سوله است.

در پوشش بدنه سوله بهتر است از متریال ها استفاده کنید، زیرا دارای مزایای بیشتری نسبت به دیوار کشی دارد. مزایای متریال شامل مقاومت، سرعت اجرای بیشتر، زیبائی بیشتر، عایق بندی بهتر، امکان تعویض ساده، صرفه اقتصادی، سبک بودن و قابل بازیافت بودن است. با دانستن این اطلاعات مطمئنا به راحتی می توانید بین متریال و دیوارکشی بهترین را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت پیام بدین